Ankieta

Czy komunikator powinien posiadać taką funkcjonalność?

TAK
6 (100%)
NIE
0 (0%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: czas lokalny / strefa czasowa - przy kontaktach  (Przeczytany 2081 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
czas lokalny / strefa czasowa - przy kontaktach
« dnia: Kwietnia 08, 2014, 12:27:21 pm »
Nie wiem jak inni ale ja mam sporo kontaktów międzynarodowych i bardzo przydatną byłaby możliwość szybkiego sprawdzenia ich czasu lokalnego oraz strefy czasowej w jakiej się znajdują.

Info takie mogło by się pojawiać np. w chmurce po najechaniu na kontakt na liście, a np jakąś ikonką można by sygnalizować przy kontakcie czy znajduje się w innej strefie czasowej niż my.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: czas lokalny / strefa czasowa - przy kontaktach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2014, 13:00:37 pm »
Hmm. w sumie ciekawy pomysł, pytanie tylko, w jaki sposób wtw miałby wiedzieć, jaki czas jest u danego użytkownika, czy to my byśmy musieli ręcznie podawać przy dodawaniu kontaktu, czy jakoś sam by pobierał (ale co z kontaktami, które wiemy, że są w innej strefie, ale np. mijamy się i wtw nigdy nie rejestruje stanu dostępnego takiego kontaktu).

Ogólnie w ankiecie powinna być jeszcze opcja: Jest mi to obojętne (może być taka opcja/tak)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: czas lokalny / strefa czasowa - przy kontaktach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2014, 13:18:53 pm »
XMPP: XEP-0202 (ale jest imo brzydki ;p) i draft póki co możliwej alternatywy - 0202 jest obsługiwany przez wtw jako element protokołu, czyli tylko trzeba go do okna rozmowy przez kawa dodać ;p

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: czas lokalny / strefa czasowa - przy kontaktach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2014, 13:24:28 pm »
czyli szansa jest :)
A jeśli komuś obojętne to niech po prostu nie głosuje - skoro i tak taki głos nie wnosi nic w żadnym kierunku ;)