Ankieta

Czy Checky Ci się przyda?

Tak
6 (46.2%)
Nie
2 (15.4%)
Nie wiem
5 (38.5%)

Głosów w sumie: 12

Autor Wątek: Checky  (Przeczytany 1651 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Checky
« dnia: Lipca 28, 2012, 14:56:02 pm »
Mam propozycję wtyczki, zgłaszałem już podobny pomysł na kanale IRCowym.
Chodzi mi o odpowiednik wtyczki Checky, która pojawiła się jakieś 7(!) lat temu do konnekta i okazało się,że ludzie mają najróżniejsze pomysły na jej rozwijanie.

Sama idea wtyczki jest prosta: wtyczka dodaje nowy kontakt, a we właściwościach kontaktu podajemy ścieżkę oraz czas co jaki ma być wykonywana komenda(np. "php imieniny.php"), wynik wykonywania jest przekazywany przez wtyczkę w formie np. "<wtw:kod>0</wtw:kod><wtw:notify>Anny, Jana, Kaworu</wtw:notify>", co oznaczałoby, że wtyczka poprawnie wykonała polecenie i jej wynikiem będzie tekst "Anny, Jana, Kaworu" jako powiadomienie lub opis kontaktu.

szczegóły tej wtyczki są dostępne na starym forum konnekta konnekt.info lub dla osób niezarejestrowanych tutaj: http://i.imgur.com/VudGd.png

podejrzewam, że jeśli API pozwala to wykonanie ten wtyczki to "szybka piłka". a możliwości tej wtyczki ograniczała by jedynie wyobraźnia i kwestia znajomości dowolnego języku programowania z możliwością przekazywania numeru błędu i informacji do konsoli. można by np. śledzić status paczki w firmie przewozowej, podawać aktualny stan konta bankowego, czy wyświetlać najświeższe wyniki meczów w opisie kontaktu). podejrzewam, że gdyby taka wtyczka powstała to nastąpiłby wysyp skryptów na forum :)
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline arc

  • Narybek
  • *
Odp: Checky
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2012, 16:18:10 pm »
Niegdyś świetna wtyczka do konnekta! Zgadam się z przedmówcą w stu procentach. Niegdyś dzięki temu pluginowi ogarnałem darmowe 50euro na betathome ;D