Autor Wątek: Bezpośredni dostęp do poczty o2  (Przeczytany 18824 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jordan87

  • Narybek
  • *
Bezpośredni dostęp do poczty o2
« dnia: Października 08, 2010, 18:30:31 pm »
Witam wszystkich

Od kilku dni jestem nowym użytkownikiem naszego wspaniałego komunikatora, ale po przesiadce z tlena jednej opcji mi brakuje, mianowicie bezpośredniego dostępu do skrzynki emaila, tak jak to jest na tlenie. Klikamy w ikonkę i już jesteśmy zalogowani na serwer (broń boże nie proszę o dołączenie klienta pocztowego do WTW :) ) Kto wie może inne popularne serwery też można by skonfigurować tak żeby automatycznie sie logował.

Dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2010, 18:59:24 pm wysłana przez jordan87 »

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2010, 18:42:25 pm »
Akurat dobrym pomysłem byłoby dołączenie jakiegoś przycisku, który przenosiłby od razu do poczty :)

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2010, 22:13:57 pm »
WTW jest oparty w dużym stopniu na IE, więc chyba nie byłoby wielkim problemem otwarcie nowego okienka z zawartością jakiejś strony + autowypełnienie danych formularza (które i tak są zapisane w WTW - bo są takie same jak dla konta tlenowego/gmailowego/gg.pl itp.). Pozostaje kwestia chęci Kaworu/wtyczkopisarza (tych drugich o ile idzie przechwycić event kliknięcia w dymek z pocztą i zablokować domyślną akcję).

Ja jestem bardzo za - przydałoby się to szczególnie w pracy jak czasem trzeba przeczytać na szybko jakiegoś ważnego prywatnego maila.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2010, 06:11:26 am »
No ok, ale przycisk ten jako osobny plugin, albo jako opcja z protokołu (wtyczki protokołu). Ja osobiście np. nie korzystam z tlena i nie chciałbym czegoś takiego - ba, w ogóle takie przyciski dla mnie są poronionym pomysłem. Od tego mam klienta poczty ;).

Nie mówię, że to zły pomysł, bo Wam się przyda. Dlatego sądzę że najlepiej jakby była taka opcja we wtyczce protokołu/osobny plugin, a nie jako "ficzer" w wtw ;).

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2010, 19:43:43 pm »
Pewnie - może to być jako wtyczka, lub jako opcja w komunikatorze. Jeśli chodzi o nieużywanie poczty o2, to ja miałem na myśli support dla jakiejkolwiek poczty, która jest zintegrowana z komunikatorem (czyli również gmail.com, czy innych XMPP co mają tą samą domenę do maila).

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2010, 05:02:03 am »
Moim zdaniem, jeżeli jest powiadamianie o poczcie na koncie o2, to dlaczego by nie zrobić opcji wejścia w tą pocztę? :) Poza tym fajnie byłoby, żeby okienko z powiadomieniem nie znikało tak szybko, a po kliknięciu otwierała się poczta mini.tlen.pl, z od razu zalogowaną wiadomością :)

Offline jordan87

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2010, 11:12:54 am »
Tak więc liczymy na was wtyczkopisarze :)

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 17, 2010, 10:44:29 am »
Brakuje czegoś takiego. Nie chodzi tu już tylko o pocztę tlena.
Mi marzy się coś na zasadzie "notifier" do poczty, gdzie można dodać różne, dowolne konta pocztowe.
Wtyczka co pewien określony czas sprawdzałaby czy coś nowego na poczcie się nie pojawiło, kliknięcie w konto, logowałoby do konkretnej skrzynki pocztowej (na stronie oczywiście). Tym bardziej, że o nowej poczcie gmail mamy informację tylko w momencie logowania. W trakcie działania komunikatora nie ma już powiadomień o nowej poczcie.

Żeby jeszcze bardziej zobrazować, na takiej zasadzie działa wtyczka do firefox, gmail manager. Z tym że ta sprawdza bodajże tylko gmaila
więcej szczegółów na jej temat tutaj https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1320/

Offline sequencer

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2010, 16:27:46 pm »
Pomimo, że jestem świeżutkim użytkownikiem wtw, dopiszę się do tego tematu w ramach motywacji, dla kogoś, kto chciałby się zająć tworzeniem takiej wtyczki. Jest to ostatnia rzecz, której jeszcze brakuje mi w tym komunikatorze, po przesiadce z tlena. Lata przyzwyczajeń robią swoje.

Swoją drogą, jak już wspominamy o tego typu wtyczce, chciałbym zwrócić uwagę, że w tlenie (przynajmniej w wersji 6, siódma nie była/nie jest do użytku) dostęp do poczty mini nie był szyfrowany, przez co przy każdym kliknięciu na ikonę poczty w tlenie, hasło zawsze biegało jawnie po sieci. Z bezpieczeństwem nie ma to wiele wspólnego, zwłaszcza jeśli ktoś korzysta z wifi (a hasło do maila, powinno być bezpieczne, jak żadne inne). Podejrzewam, że jeśli serwer nie wspiera szyfrowania, to nic się z tym nie da zrobić, ale może się mylę, dlatego o tym wspominam.

Na pewno będę śledził temat i liczę że mnie nie zawiedziecie. :)

Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 20, 2010, 21:20:57 pm »
Hmm.
Przy opcji powiadomien o emailach, kiedy klikamy na powiadomienie prznosi nas na poczte.o2.pl

Czy można gdzieś skonfigurować to tak żeby zmiaast na "dużą" poczte przenosilo nas na mini.tlen.pl?

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 21, 2010, 04:55:50 am »
Już pisałem o tym parę postów wyżej i nadal cisza ;(

Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 22, 2010, 14:34:06 pm »
tak to jest, jakby czlowiek sie znal to by sobie napisał, a tak sie nie zna i sobie moze napisac.. posta na forum :<

Offline Michu4000

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2011, 17:26:13 pm »
Podczepiam się pod temat. Dostęp do poczty z poziomu komunikatora to jedyna rzecz, która trzyma mnie jeszcze przy tlenie. Gdyby WTW wzbogaciło się o taką funkcję (choćby w postaci wtyczki) to jestem pewien, że wielu użytkowników tlenu (i nie tylko) nawet chwilę by się nie zastanawiało nad migracją. Także w imieniu swoim oraz innych ludzi zwracam się do osób posiadających odpowiednie umiejętności:
 Prosimy o wtyczkę.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:18:19 pm »
zainstaluj sobie thunderbird'a :F

Offline Michu4000

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:46:51 pm »
Jak dla mnie to jest dużo mniej poręczne. W tlenie mam możliwość i rozmowy, i sprawdzenia maili, co jest bardzo wygodne. Tym bardziej, że loguję się bezpośrednio do interfejsu sieciowego poczty. Byłbym bardzo wdzięczny za rozpatrzenie propozycji takiej wtyczki.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:48:57 pm »
raczej fajna byłaby właśnie wtyczka jak wspomniane wcześniej, gdzie podaje się lokalizację programu który ma się uruchomić (np thunderbird) lub adres(y) stron(y) do poczty. Dobrze np żeby trzymał też hasła, już tłumaczę po co. WTW mam na penie, zabezpieczony profil hasłem. Często załączam go na komputerze w pracy czy u znajomych przy wizycie a tam przeglądarka hasła oczywiście nie chce żeby miała zapisane. Stąd lepiej mieć je w wtw, tym bardziej że i tak jest one np do gmail i tak w komunikatorze wpisane. Wtedy byłby taki prawdziwy notifier i jednocześnie odsyłacz z logowaniem do poczty.

Offline verg

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 09, 2011, 01:55:52 am »
Witam.

Też przyłączam się do prośby o wtyczkę  poczty, podobną do tej tlenowej. Bez tego to jak bez ręki i tylko takiej "wisienki na czubku torta" brakuje w WTW (jak dla mnie). Ktoś wspominał. że w starszych wersjach wtyczka ta była w standardzie. Jeżeli któryś z dev team'u mógłby przekodować tamtą wtyczkę, żeby działała z najnowszą wersją WTW, lub napisać jakaś od początku było by naprawdę pomocne, na pewno nie tylko dla mnie.

Zlitujcie się :P.

Pozdrawiam.

Offline Avesi

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 11, 2011, 19:14:49 pm »
Dokładnie, tylko brak takiego rozwiązania trzyma mnie przy tlenie jeszcze...

Offline tazowielki

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 12, 2011, 16:49:05 pm »
Taka wtyczka to dla mnie też jedyna rzecz której najbardziej brakuje w WTW a nie chce instalować żadnego klienta.
Zresztą od ponad 10 lat korzystam z poczty o2 (między innymi to mnie skłoniło do rezygnacji z gygy na rzecz tlena jako podstawowy komunikator) i się po prostu tak przyzwyczaiłem do tego rozwiązania że brakuje mi tego w WTW jak jednej z rąk ;)

Sami panowie widzicie że taka wtyczka była by zbawieniem dla niektórych :)

Pozdrawiam adminów
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2011, 16:58:01 pm wysłana przez zhvir »

Offline spiralboy

  • Narybek
  • *
Odp: Bezpośredni dostęp do poczty o2
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 18, 2011, 09:46:46 am »
znajomi tleniarze też marudzą że na WTW nie chą przejść ze względu na ten jeden ficzer (poczta w oknie programu) :P mi to tam  nie potrzebne, chociaż sam notifier był by przydatny