Autor Wątek: [proto]NKTalk  (Przeczytany 3458 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
[proto]NKTalk
« dnia: Listopada 26, 2010, 16:31:04 pm »
Witam

Próbował ktoś połączyć się za pomocą WTW z NKTalk? Bo jak do tej pory moje próby połączenia się z użyciem preinstalowanej wtyczki do XMPP i danych wyciągniętych z przeglądarki (nagłówki http-bind) okazały się niepowodzeniem. Na forum Jabbera dostałem link do takiej oto biblioteki https://github.com/kkszysiu/pynktalk

Ktoś miał okazję się już z tym zapoznać, i wie z czym się to je? Uruchomić w powłoce pythona mi się nie udało, bo nie znajdował biblioteki Twisted, której nie bardzo wiem jak dodać, a połączenie tego wszystkiego z WTW to już całkowicie poza moimi możliwościami. Jest ktoś znający się w tej materii i będący w stanie pomóc, tudzież skrobnąć jakąś wtyczkę do WTW?

Z kodu wynika, że trzeba pobierać identyfikatory sesji i hasła za pośrednictwem http, ale ni w ząb więcej z tego kodu nie dowiedziałem się.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 29, 2010, 13:49:27 pm »
Nam się nie nie chce, nie czujemy potrzeby... a poza tym biblioteka ta jest dla pythona ;P

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2010, 12:55:23 pm »
Wielu użytkowników WTW pewnie  z chęcią użyło skorzystało by z takiej wtyczki, żeby porozumieć się z niektórymi osobnikami, używającymi wyłącznie nk, bez potrzeby ciągłego przebywania na ich stronie www.

A to, że biblioteka jest napisana w Pythonie nie stanowi chyba, aż tak dużego problemu ;)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2010, 15:25:19 pm »
A to, że biblioteka jest napisana w Pythonie nie stanowi chyba, aż tak dużego problemu ;)
Skoro nie stanowi to czemu jeszcze tego nie napisałeś?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2010, 16:34:30 pm »
Nie wjeżdżajcie tak na niego, każdy ma prawo dać swój pomysł na wtyczkę i spróbować przekonać kogoś do jej stworzenia.

pozwoliłem sobie skrócić wypowiedź ponieważ post w do którego się odnosisz poleciał //Vimes
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2010, 21:42:13 pm wysłana przez Vimes »

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2011, 16:21:24 pm »
Konieczność tworzenia specjalnej wtyczki minęła, nasza klasa działa już normalnie jak XMPP ;) Wystarczy wpisać swój login @nktalk.pl hasło i śmiga ;) Niestety nie pobierają się avatary :/

Offline zhvir

Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2011, 17:00:13 pm »
Rzeczywiście działa, dobrze że nie swoją listę kontaktów zawaliłem tym tłumem ;)



Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 12, 2011, 18:45:23 pm »

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 12, 2011, 19:52:46 pm »
Miło że XMPP tak się ostatnio rozpowszechnia . Da się porozumieć miedzy użytkownikiem nk a innym XMPP np.: facebookiem?

Offline zhvir

Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:11:51 pm »
między nk a innym xmpp tak
między facebookiem a innym xmpp tak
między nk a facebookiem raczej nie bo są to sieci półzamknięte, które jeżeli dobrze rozumuję nie pozwalają na trzymanie obcych kontaktów w swoim rosterze
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:17:43 pm »
Wie ktoś może czym jest spowodowany brak pobierania avatarów? I podpinając się do zamkniętego już przez Kawa wątku, czy ktoś mógłby napisać wtyczkę zapisującą avatary dla sieci xmpp i wyświetlać je nawet jeśli kontakt jest offline?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:24:05 pm »
spróbuj mimo wszystko wrzucić to na BT Piter. to powinno być w komunikatorze, a nie wtyczce.

Offline zhvir

Odp: [proto]NKTalk
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:27:23 pm »
awatarów nie ma bo nk nie oferuje, albo błędnie przekazuje... z aqq również dochodzą sygnały że nie pobiera awatarów
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...