Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223129 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2020 dnia: Października 27, 2009, 07:20:54 am »
Tak, a nawet juz jest taka mozliwosc w najnowszej nightly (w stabilnej chyba tez, ale nie dam se nic uciac :P).

Opcje -> Interface -> Lewomlask na powiadomieniu i tam se ustawiasz co chcesz zeby sie robilo ;p
Windows 7 SP1 x64 IE9

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2021 dnia: Października 27, 2009, 07:23:12 am »
Ekhem:



Edyta: mess był szybszy. ;)
Opcja jest w nowej becie na 100%.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2009, 07:26:24 am wysłana przez buttie »

Simplex

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2022 dnia: Października 27, 2009, 07:40:29 am »
Dobrzy ludzie, dziekuje wam bardzo za szybka odpowiedz. To jedna z niewielu rzeczy ktorych mi brakowalo w WTW :)

EDIT:
Nie wiem czy to odpowiedni temat na tę sugestię, ale przyszlo mi do glowy jeszcze jedno usprawnienie. Wiem, ze kaw nie chce mozliwosci tworzenia multikontaktow przez drag&dropa i nie zamierzam sie o to wykłócać ;) ale moze daloby sie chociaz wybrac wiecej niz jeden kontakt jednoczesnie przy dodawaniu multikontaktu - tu makieta z zaznaczonymi ctrl-clikiem trzema kontaktami ktore bede polaczone pod jednym multi kontaktem:


Oszczedziloby to troche klikania :)
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2009, 07:56:47 am wysłana przez Simplex »

Offline Raistlin

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2023 dnia: Października 27, 2009, 08:25:20 am »
Nie mogłem znaleźć, a tego mi brakuje:
Autoexport/import kontaktów gg (a'la tlen6)

I coś, co umarło chyba śmiercią naturalną:
Wyłączenie sortowania po grupach, czy też bardziej logiczne: wyłączenie grup

Coś, co było kiedyś w tlenie (powered by Kaw, a jak!), a nie ma:
Logowanie statusów do pliku

Coś, za co Tomka bym rozstrzelał z MK47:
Wytłumacz laikowi, jak usunąć .lock z roamingu (appdata)... Hint: Start | Uruchom | "%APPDATA%/.wtw/profiles". Może dałoby radę w tym komunikacie dać nie "OK", ale "Czy na pewno chcesz uruchomić drugą instancję?" - btw: skoro w .lock jest pid, to można sprawdzić, czy żyje...

Z pierdół:
w liście kontaktów nie działa pg up, pg down, home i end. Wkurzające prawie tak bardzo jak brak możliwości wyszukiwania kolejnych kontaktów (np. a'la nowy tlen w postaci "filtra" lub poprzez naciśnięcie f3/tab);
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2009, 10:50:49 am wysłana przez Raistlin »

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2024 dnia: Października 27, 2009, 09:47:46 am »
Nie wiem czy to odpowiedni temat na tę sugestię, ale przyszlo mi do glowy jeszcze jedno usprawnienie. Wiem, ze kaw nie chce mozliwosci tworzenia multikontaktow przez drag&dropa i nie zamierzam sie o to wykłócać ;) ale moze daloby sie chociaz wybrac wiecej niz jeden kontakt jednoczesnie przy dodawaniu multikontaktu - tu makieta z zaznaczonymi ctrl-clikiem trzema kontaktami ktore bede polaczone pod jednym multi kontaktem:
zgadzam się. obecnie tworzenie metakontaktów jest mega-niewygodne i mega-nieintuicyjne. ja to widzę rozwiązane w dużo łatwiejszy i wygodniejszy spodób. zaznaczamy na liście kontaktów interesujące nas kontakty (trzymając ctrl), a następnie klikamy ppm > połącz w metakontakt. amen.

Simplex

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2025 dnia: Października 27, 2009, 11:02:43 am »
Zgoda, to byloby jeszcze prostsze, ja zasugerowalem rozwiazanie chyba nie wymagajace wielu zmian, ale oczywiscie wolalbym zeby wygladalo to tak jak Ty to opisales.

Offline wisniowy

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2026 dnia: Października 31, 2009, 08:34:38 am »
Ostatnio pojawiła się jakaś wzmianka na blipie, że wkrótce będzie możliwość importu archiwum z aqq. Czy to prawda ;> ?
:>

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2027 dnia: Października 31, 2009, 09:11:58 am »
Mooze, na razie znalazłem sobie cos ciekawszego ;P

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2028 dnia: Października 31, 2009, 16:36:45 pm »
Z drobnych propozycji:

- możliwość ustalenia kolejności ikon poszczególnych protokołów na dodatkowy pasku poniżej pola opisu

- ujednolicenie nazewnictwa - "stan" vs. "status" - w oknie ustawiania opisu dla wszystkich protokołów nagłówek i nazwa brzmi "stan", dla poszczególnego protokołu "status"; dodatkowo w oknie ustawiana opisu/stanu/statusu dla danego protokołu widziała by mi się jego grafika (z 32x32) obok nagłówka; w sumie proponuje mały re-design okienka:

Tak, mogę robić za UI designer : P

- aby się łapka nie pokazywała przy próbie przeciągnięcia zakładki jeśli tylko jedna jest otwarta

To wszystko na razie, co mi wpadło do głowy przez ostatnie dni : P

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2029 dnia: Października 31, 2009, 16:47:21 pm »
Tak, mogę robić za UI designer : P

To się nazywa specjalista ds. usability ;)

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2030 dnia: Listopada 01, 2009, 15:12:38 pm »
A ja tak może napomknę, że miło byłoby ujrzeć kiedyś oddzielne ikonki dla poszczególnych kont z tej samej sieci ;)

Coś w ten deseń już zaproponowałem. Tzn. coś co uznałem za mniejsze zło ;) Co mi, laikowi wydało się łatwiejsze do zrobienia (#566). Bo nawet wspominałem już o tym w wątku, że może by tak oddzielne ikonki dla poszczególnych kont z ten samej sieci. :-)

Offline Raistlin

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2031 dnia: Listopada 15, 2009, 10:44:28 am »
W nightly z wczoraj można usunąć aktywny filtr, co skutkuje sigsegvem :)

Post Merge: Listopada 15, 2009, 13:38:59 pm
Wytłumacz laikowi, jak usunąć .lock z roamingu (appdata)... Hint: Start | Uruchom | "%APPDATA%/.wtw/profiles". Może dałoby radę w tym komunikacie dać nie "OK", ale "Czy na pewno chcesz uruchomić drugą instancję?" - btw: skoro w .lock jest pid, to można sprawdzić, czy żyje...
Coś z tym planujesz zrobić (#625 zostało zamknięte?) Bo tak szczerze powiedziawszy, po którymś tłumaczeniu jak dostać się do ukrytego domyślnie AppData/Roaming (Dane Aplikacji), nie za bardzo chce mi się polecać WTW (więcej kłopotu niż pożytku).

Może skoro nie chcesz dawać usuwania .lock przez sam program to dodaj krótką informację do komunikatu (Start | Uruchom (lub windows+R, bo uruchom domyślnie nie ma w >=Vista) | %APPDATA%/.wtw/profiles/[Twoja nazwa profilu, którą WTW może wkleić]) lub nawet przycisk "Otwórz folder profilu". Tylko dalej nie rozumiem, czemu WTW nie może po prostu sprawdzić, czy pod podanym pidem jest instancja WTW i jeśli nie ma, to po prostu skasować .lock.... Wtedy zamiast magicznego komunikatu wystarczyłby pokroju "Wybrany profil jest już otwarty w innej instancji WTW. Zamknij ją i spróbuj ponownie". Żadnych magicznych locków czy spinów, a do userfriendly +2.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2009, 13:40:50 pm wysłana przez Raistlin »

Offline wisniowy

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2032 dnia: Listopada 15, 2009, 18:48:53 pm »
Pomimo ustawienia, na których sieciach ma działać zmiana statusu globalnego(w tym i opisu), kiedy ustawiam sobie globalny opis, ustawia mi się on także automatycznie na sieci, którą odznaczyłem... Da rade to poprawić w najbliższych wersjach ;> ?
:>

Offline Dimension

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2033 dnia: Listopada 16, 2009, 13:03:29 pm »
Ja bym poponował mozliwość zdefiniowania akcji także dla prawokliku na powiadomienie..dzięki temu lewoklikiem możnaby otwierać okno rozmowy, a prawoklikiem zamykać powiadomienie na przykład..
Dodatkowo mozliwość przenoszenia powiadomień w inne miejsce [któryś z przycisków myszy wcześniej zdefiniowany służyłby za to].

Możliwość wyświetlania kolejnych powiadomień w poziomie, na przykład nad paskiem zadań.

Offline joj_sport

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2034 dnia: Listopada 16, 2009, 21:53:38 pm »
Gdzie mozna przylaczyc sie do apelu o zakladki na liscie kontaktow? byloby juz miodzio ;]

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2035 dnia: Listopada 16, 2009, 21:55:24 pm »
utworzymy specjalną grupę fanów :)

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2036 dnia: Listopada 20, 2009, 11:12:52 am »
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2037 dnia: Listopada 20, 2009, 14:52:39 pm »
fani zakładek załóżcie sobie ankietę i będzie wiadomo kto za kto przeciw
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2038 dnia: Listopada 20, 2009, 14:57:01 pm »
A to ma podobno coś dać? ;P

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2039 dnia: Listopada 20, 2009, 15:06:35 pm »
Może coś da... Zresztą, może ta ankieta zmobilizuje kogoś do stworzenia takiej wtyczki, o ile API na to pozwala.