Ankieta

Przeczytam, zrozumiem, wtedy zagłosuję

Jestem za
11 (91.7%)
Jestem przeciw
1 (8.3%)

Głosów w sumie: 11

Autor Wątek: Zmiana działania po LPM w ikonę Tray  (Przeczytany 1448 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Zmiana działania po LPM w ikonę Tray
« dnia: Stycznia 03, 2012, 03:15:14 am »
Zauważyłem pewną "nieprzyjemność", otóż:
1) wyobraźmy sobie aktywne okno główne WTW
2) otwórzmy np. firefoxa zmaksymalizowanego
3) chcemy skorzystać z listy WTW (okna głównego)
4) klikamy w tray i co?....

Okno zamiast wywalić się na wierzch chowa się do traya, więc musimy kliknąć po raz 2. Po kego ktoś chciałby schować WTW skoro i tak jest gdzieś "z tyłu".

Propozycja: TrayClick najpierw sprawdza czy okno WTW jest aktywne, a następnie podejmuje odpowiednią akcję (aktywne - chowa wtw do tray, nieaktywne - uaktywnia okno wtw wywalając je ponad wszystko) ;p Akcja taka ma miejsce po PPM (wywołując przy tym zbędnę w danym momencie menu), a więc dominuje niepotrzebieństwo przy LPM nad potrzebieństwem :)

DODAM że jestem osobą niekorzystającą z "Pokaż WTW na pasku zadań" więc wywołuję okno właśnie przez klik. Owszem przyznaję, że chociażby foobar ma podobne zachowanie, ale uważam je za głupie. Poproszę argumenty przeciw (do głosujących na taką opcję mówię).

EDIT:
Cóż... przy opcji Pokaż pulpit w Win7 obecne rozwiązanie wydaje się także... głupie :S WTW nie ma, a klik w tray go nie pokazuje... chowa je jeszcze bardziej ;D Ale tu jak mniemam "aktywność" okna nie ma nic do rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2012, 17:23:58 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Zmiana działania po LPM w ikonę Tray
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2012, 05:39:45 am »
heh, jest to z "założenia" albo z "niechcemisię" kawa, ale to jest od samego początku tak i na bugtraku leży wpis o tym (pewnie niejeden) z lipca 2010 pewnie jakoś (jak nawet nie wcześniej), więc kiepsko widzę szanse na ruszenie tego ;p

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Zmiana działania po LPM w ikonę Tray
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2012, 07:15:45 am »
pewnie tak ;) ale może kiedyś zostawi niepotrzebieństwa jak MSN (wg mnie) i ruszy te "userequesty" z forum... przynajmniej te logiczniejszcze.