Autor Wątek: Zakładki oraz emoty - czemu nie?  (Przeczytany 9936 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 09, 2009, 17:11:53 pm »
Przyjmij, ze nie ma czegoś takiego jak "rysowanie png", czy jakiegokolwiek formatu. W momencie jak wczytasz png/jpg/cokolwiek masz bitmapę (co nie oznacza ".bmp" a "nieskompresowane dane najczęściej w formie tablicy"), a to możesz albo narysować sobie sam (via GDI) albo używając ::CreateDIBSection() zrobić z tego HBITMAP (powiedzmy w PARGB32) i wtedy masz całą masę funkcji do zabawy;

mucha

  • Gość
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 09, 2009, 18:01:00 pm »
Cytując samego siebie:
Cytuj
Rysowanie png wymaga jakiejś dodatkowej biblioteki, bo w GDI (bez +) się nie da.
Ty stosujesz GDI + dodatkową bilbiotekę którą sam napisałeś (albo ściągnąłeś), GDI dekodera png nie posiada. Chyba obaj wiemy o co każdemu chodziło więc można ten temat skończyć.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 09, 2009, 18:08:18 pm »
Cytat: "mucha"
Cytując samego siebie:
Cytuj
Rysowanie png wymaga jakiejś dodatkowej biblioteki, bo w GDI (bez +) się nie da.
Ty stosujesz GDI + dodatkową bilbiotekę którą sam napisałeś (albo ściągnąłeś), GDI dekodera png nie posiada. Chyba obaj wiemy o co każdemu chodziło więc można ten temat skończyć.
Jak w cytacie widać, "rysowanie" - co prawdą nie jest, "dekodowanie" jest bardziej właściwe, ale też do końca prawdziwe nie jest.
A część "bibliotekę, którą sam napisałeś" - jest już oczywistym fałszem w wypadku gdy kod jest "częścią programu" a nie dołączony w postaci statycznej czy dynamicznej biblioteki. A poza tym, jeśli zrobię sobie 50 linijkową funkcję, która powiedzmy załaduje mi png toteż będzie zaliczone jako biblioteka?

Dzięki bogu, wolne.

Offline mk89

  • Narybek
  • *
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 10, 2009, 08:04:11 am »
Faktycznie przydało by się takie grupowanie w zakładkach jak w K. Takie grupowanie mnie tylko trzyma jeszcze przy K, tak to dawno bym już śmigał na WTW
Rozdmuchaj mocno kłęby dymu z trawy ! ;D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 10, 2009, 11:25:43 am »
To obawiam się, iż możesz jeszcze długo przy K zostać jeśli nie chce Ci się zmieniać przyzwyczajeń, bo w WTW planuje coś innego.

Offline kwiateusz

Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 10, 2009, 11:47:01 am »
Ja to podziwiam Twoja cierpliwość jak wszyscy ciągle pisza że Konnekt to, Konnekt tamto, a Ty im grzecznie odpisujesz...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 10, 2009, 11:56:16 am »
Kiedyś przestanę. ;P

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 10, 2009, 12:25:31 pm »
Ja Cię zastąpię.
Uczynisz mnie... hm... np. środkowym palcem u lewej stopy :-).
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 10, 2009, 13:32:30 pm »
Możesz zostać rzecznikiem prasowym na okres próbny ;P

mucha

  • Gość
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 10, 2009, 14:31:23 pm »
Cytat: "Kaworu"
A część "bibliotekę, którą sam napisałeś" - jest już oczywistym fałszem w wypadku gdy kod jest "częścią programu" a nie dołączony w postaci statycznej czy dynamicznej biblioteki. A poza tym, jeśli zrobię sobie 50 linijkową funkcję, która powiedzmy załaduje mi png toteż będzie zaliczone jako biblioteka?
A słyszałeś kiedyś o bibliotekach header-only? (np częściowo Boost) Pozatym jak linkujesz statycznie to kod też jest częścią programu.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 10, 2009, 14:34:36 pm »
Cytat: "mucha"
A słyszałeś kiedyś o bibliotekach header-only? (np częściowo Boost) Pozatym jak linkujesz statycznie to kod też jest częścią programu.
To jest problem abstrakcyjny. Co z resztą starałem się zasugerować podanym przykładem. Nie trafiło, nie mój problem.

Enyłej, EOT.