Autor Wątek: Zakładki oraz emoty - czemu nie?  (Przeczytany 9934 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mucha

  • Gość
Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« dnia: Lutego 06, 2009, 12:08:08 pm »
W FAQ czytam:
Cytuj
Q: Czy będą zakładki z grupami jak w GG czy konnekcie?
A: NIE.
Q: Czy będą opisy obok kontaktu jak w konnekcie?
A: Nie.
No i pytam się czemu? Ta przewijana lista jest po prostu niewygodna, żeby znaleźć kontakt trzeba nie dość że się nascrollować to jeszcze klikać na te "+" i "-", w zakładkach wystarczy jeden klik. Dużo roboty z tym nie jest bo to tylko podmiana kontrolki. Tak samo z emotkami, prosta podmianka treści wiadomości zanim ta dotrze do kontrolki odbioru, a okno rozmowy wizualnie prezentuje się już dużo lepiej.
EDIT: Oczywiście wszystko jako opcja.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2009, 12:22:22 pm »
Cytat: "mucha"
No i pytam się czemu? Ta przewijana lista jest po prostu niewygodna, żeby znaleźć kontakt trzeba nie dość że się nascrollować to jeszcze klikać na te "+" i "-"
Kliknac ten +/- i wpisac nazwe kontaktu z klawiatury, tragedia...

Cytat: "mucha"
Dużo roboty z tym nie jest bo to tylko podmiana kontrolki.
Z jakiej na jaką?

Cytat: "mucha"
Tak samo z emotkami, prosta podmianka treści wiadomości zanim ta dotrze do kontrolki odbioru, a okno rozmowy wizualnie prezentuje się już dużo lepiej.
Nikt nie pisał, że się nie da ani, że jest to jakoś specjalnie trudne, to problem ideologiczny = autor ich szczerze nienawidzi;

Cytat: "mucha"
EDIT: Oczywiście wszystko jako opcja.
Za dużo opcji jest niezdrowe.

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2009, 12:33:39 pm »
Cóż, jeśli chodzi o emotki to zdani jesteśmy tylko na jakiegoś wtyczkopisarza, któremu będzie się nudziło.
Ja jakimś ładnym zestawem z IPB bym nie pogardził.
Może... po prostu... się mylę?

Offline slothhz

  • Narybek
  • *
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2009, 12:58:18 pm »
Emotkom mówimy stanowcze nie!
Brawo Kaw! :D

Offline zhvir

Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2009, 15:42:17 pm »
Czy znacie jakikolwiek komunikator bez emotikon?
Czy właśnie to ma wyróżniać WTW od innych komunikatorów?
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2009, 15:55:54 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 06, 2009, 15:53:38 pm »
Nie wiem, co mnie to? ;P
Jak bardzo chcecie, możecie dorobić, ja tego nie dopiszę (chyba, że dostane za to nowe Volvo S60, co powinno obrazować moją niechęć do tego 'fliczera').

Offline zhvir

Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 06, 2009, 15:55:39 pm »
A może takie cos by Ci pasowało Kaw?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2009, 15:57:01 pm »
Nooo, nie? Mi się nie podoba idea sama w sobie, a nie "nie-znalazłem-odpowiedniego-zestawu".

Offline zhvir

Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2009, 16:01:36 pm »
@Kaw: sam używasz emotikon tekstowych na forum i to w zatrważających ilościach :P
mój pomysł przedstawiony w poprzednim poście to dokładnie takie same emoty które wpisujesz w okno rozmowy tylko programowo (jakimś kodem html) obrócone o 90 stopni w prawo... może taki kompromis? i tylko dla emotikon przedstawiających buźki żadnych tam <d***> czy <łomiarz> ;>

we wtyczce kduoview (by Mucha... Mucha czy to ty? :>) do konnekta coś takiego było zaimplementowane i całkiem nieźle działało
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 06, 2009, 16:07:12 pm »
Tak jest w Google Talk online (via Gmail).
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 06, 2009, 16:07:48 pm »
Cytat: "zhvir"
@Kaw: sam używasz emotikon tekstowych na forum i to w zatrważających ilościach :P
I pewnie dlatego graficzne emotki by spowodowały to, iż wygląd wiadomości dałoby się porównać do obrazu Picassa. ;p

Cytat: "zhvir"
mój pomysł przedsyawiony w poprzednim poście to dokładnie takie same emoty które wpisujesz w okno rozmowy tylko programowo (jakimś kodem html) obrócone o 90 stopni w prawo... może taki kompromis? i tylko dla emotikon przedstawiających buźki żadnych tam <d***> czy <łomiarz> ;>
To mnie wciąż nie przekonuje, obracanie wydaje mi się zbędne. Serio, zmiana mojego nastawienia jest silnie mało prawdopodobna.

mucha

  • Gość
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 06, 2009, 16:26:05 pm »
Cytat: "Kaworu"
Kliknac ten +/- i wpisac nazwe kontaktu z klawiatury, tragedia...
Jak sam widzisz zakładki są szybsze.
Cytat: "Kaworu"
Z jakiej na jaką?
Teraz to nie wiem co tam wpakowałeś, pewnie jakieś zmodyfikowanie ListView. A zmienić na TabControl + ListView
Cytat: "mucha"
Jak bardzo chcecie, możecie dorobić, ja tego nie dopiszę (chyba, że dostane za to nowe Volvo S60, co powinno obrazować moją niechęć do tego 'fliczera').
I w ten sposób powstają wtyczki do ukrywania opisu czy przesuwania przycisków jak w Konnekcie :P
@zhvir: tak to ja :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 06, 2009, 16:32:38 pm »
Cytat: "mucha"
Jak sam widzisz zakładki są szybsze.
Jak dla kogo.

Cytat: "mucha"
Teraz to nie wiem co tam wpakowałeś, pewnie jakieś zmodyfikowanie ListView.
ListView miał konnekt, myślisz czemu nigdy nie zrobili opisu pod kontaktem z prawdziwego zdarzenia? A tak, nie dało się, bo LV tak nie może. Tam jest coś co nabazgrałem od zera, i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek systemową klasą. I w dodatku pełni funkcje bazy danych.

Cytat: "mucha"
A zmienić na TabControl + ListView
Rozwiń mi szczegóły implementacji takiego rozwiązania.

Cytat: "mucha"
I w ten sposób powstają wtyczki do ukrywania opisu czy przesuwania przycisków jak w Konnekcie :P
To sobie dopiszcie wtyczkę jak bez tego żyć się nie da. ;P

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2009, 17:58:27 pm »
Jak dla mnie emotek może nie być. Bo niby po co?
Ale wiem że WTW nie zainstaluje u żadej osoby płci pięknej bo bym od razu usłyszał "łe nie ma emotek?".
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2009, 18:05:39 pm »
Cytat: "Kaworu"
Jak bardzo chcecie, możecie dorobić, ja tego nie dopiszę (chyba, że dostane za to nowe Volvo S60, co powinno obrazować moją niechęć do tego 'fliczera').
Ja to zrobię taniej :] Bo API już umie zablokować wiadomość przed wyświetleniem ^^

mucha

  • Gość
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 07, 2009, 14:06:35 pm »
Cytat: "Kaworu"
ListView miał konnekt, myślisz czemu nigdy nie zrobili opisu pod kontaktem z prawdziwego zdarzenia? A tak, nie dało się, bo LV tak nie może. Tam jest coś co nabazgrałem od zera, i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek systemową klasą. I w dodatku pełni funkcje bazy danych.
Nie wiem jaki to jest "opis pod kontaktem z prawdziwego zdarzenia" :D, w Konnekcie też jest zmodyfikowane ListView, no ale nie ma się co nad tym rozwodzić.
Cytuj
Rozwiń mi szczegóły implementacji takiego rozwiązania.
Przechowujesz zapewne jakąś listę użytkowników. Należałoby ich posortować grupami. Przy kliknięciu na zakładkę z nazwą grupy, dotychczasowa zawartość ListView byłaby czyszczona, następnie lecisz po liście użytkowników i dodajesz wszystkie kontakty z grupy której tyczy się zakładka.

Offline malcom

  • Młodzież
  • **
    • http://malcom.pl
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 07, 2009, 14:14:40 pm »
Cytat: "mucha"
Przechowujesz zapewne jakąś listę użytkowników. Należałoby ich posortować grupami. Przy kliknięciu na zakładkę z nazwą grupy, dotychczasowa zawartość ListView byłaby czyszczona, następnie lecisz po liście użytkowników i dodajesz wszystkie kontakty z grupy której tyczy się zakładka.
Malo optymalne, biorac pod uwage ze userzy leza w powiazanych drzewem listach (chyba ze nzow kaw napieszal). Zakladki nadaja sie na wtyczke, choc ciezko to wykonac z aktualnym API ;p
U mnie planuje mozliwosc tworzenia i zarzadania zakladkami do listy kontaktow z poziomu API, przyczym dla kazdej zakladki bedzie mozna wybierac kontakty nie tylko po grupach, ale po mozliwe kazdej dostepnej wlasciwosci, prawdopodobnie w opcjach wtyczki tym sie zajmujacej bedzie mozna wpisac odpowiedni regexpa dla danej zakladki ;p

Rozwiaze to wiele problemow, gustow i guscikow, typu:
Ja chce 1wsza zakaldke dla calej listy, 2ga dla ludzi z pracy, a 3cia dla osob ktorych stan zmienil sie w czasie ostatnich 5 minut i 4ta dla userow ktorych nicki zaczynaja sie na litere A, zmienili stan z niedostepny na z/w w ciagu 3 minut oraz naleza do grupy, w ktorej nazwie wysteuje ciag "ala", ale bez grup z ciagiem "ala ma kota" i nie są to kontakty sieci gg :P

No ale nim taka wtyczka powstanie to jeszcze troche wody musi sie przelac.
malcom.pl | xime - moj im;p

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 07, 2009, 14:31:01 pm »
Cytat: "mucha"
Nie wiem jaki to jest "opis pod kontaktem z prawdziwego zdarzenia" :D,
Coś co może mieć więcej niż jedną linijkę a kiedy opisu nie ma to nie pokazanej pustej jednej linijki ;p

Cytat: "mucha"
w Konnekcie też jest zmodyfikowane ListView, no ale nie ma się co nad tym rozwodzić.
Akurat wiem co tam jest, tylko, że nie "też".

Cytat: "mucha"
Przechowujesz zapewne jakąś listę użytkowników. Należałoby ich posortować grupami.
Nooo, w b-tree-structure, z zasady są poukładani grupami, pod grupami.

Cytat: "mucha"
Przy kliknięciu na zakładkę z nazwą grupy, dotychczasowa zawartość ListView byłaby czyszczona, następnie lecisz po liście użytkowników i dodajesz wszystkie kontakty z grupy której tyczy się zakładka.
Jest jedno zasadnicze "ale", lista kontaktów sama z siebie jest także bazą danych;

mucha

  • Gość
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 07, 2009, 17:16:51 pm »
Cytat: "malcom"
Malo optymalne, biorac pod uwage ze userzy leza w powiazanych drzewem listach (chyba ze nzow kaw napieszal).
Optymalne pod względem czego?
Cytat: "Kaworu"
Akurat wiem co tam jest, tylko, że nie "też".
No jak wiesz to po co się pytasz jak to zrobić? Pozatym z Twoich wcześniejszych wypowiedzi raczej to nie wynikało:
Cytat: "Kaworu"
ListView miał konnekt, myślisz czemu nigdy nie zrobili opisu pod kontaktem z prawdziwego zdarzenia? A tak, nie dało się, bo LV tak nie może.
Cytat: "Kaworu"
Nooo, w b-tree-structure, z zasady są poukładani grupami, pod grupami. ... Jest jedno zasadnicze "ale", lista kontaktów sama z siebie jest także bazą danych;
Masz B-tree, rysujesz na jego podstawie listę z + i -, teraz będziesz miał B-tree i narysujesz ListView z zakładkami, ja tu nie widzę żadnego "ale".

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zakładki oraz emoty - czemu nie?
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 07, 2009, 17:28:10 pm »
Cytat: "mucha"
Optymalne pod względem czego?
Istniejącego rozwiązania, jak sądzę;

Cytat: "mucha"
No jak wiesz to po co się pytasz jak to zrobić?
Aby sprawdzić czy wiesz o czym mówisz, raczej srednio wiesz;

Cytat: "mucha"
Masz B-tree, rysujesz na jego podstawie listę z + i -, teraz będziesz miał B-tree i narysujesz ListView z zakładkami, ja tu nie widzę żadnego "ale".
Ja widzę, zamieszanie w głównym oknie, implementacja drugiej listy kontaktów, i pare innych.