Ankieta

Czy jesteś za polepszeniem widoczności kart z nowymi wiadomościami?

Tak!
4 (80%)
Nie..
0 (0%)
Nie mam zdania
1 (20%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: Zmiana podświetlenia karty okna rozmowy przy nowej wiadomości  (Przeczytany 1406 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cliff Edge

  • Narybek
  • *
    • www.jacek.jedrzejewski.name
Zmiana podświetlenia karty okna rozmowy przy nowej wiadomości
« dnia: Listopada 24, 2011, 12:38:59 pm »
W zasadzie tytuł mówi sam za siebie... Karty okien rozmowy w których przyszła nowa wiadomość podświetlane są na czarno. Kiedy okno (a raczej nagłówek okna) znajdzie się na ciemnym tle (co u mnie zdarza się dość.. często) nie widać praktycznie w ogóle informacji o tym, że ktoś napisał.
Podobnie czarny tekst, mimo tej białej poświaty jest trudno widoczny

Dlatego myślę, że warto było by pomyśleć nad jakimś innym rozwiązaniem (w formie opcji?) tego problemu.

Proponuję po prostu możliwość ustawienia koloru tego podświetlenia, choć to też może nie zawsze zdawać egzamin.. może dodać 2-3 pikselowy pomarańczowy pasek na dole karty? Bądź co bądź czarne tło u mnie nie zdaje egzaminu ;)

Offline zhvir

Odp: Zmiana podświetlenia karty okna rozmowy przy nowej wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2011, 17:18:39 pm »
zapoznaj się najpierw z tym wątkiem, a następnie odpisz czy pomogło

jeżeli nie pomogło zatwierdzimy wątek
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Cliff Edge

  • Narybek
  • *
    • www.jacek.jedrzejewski.name
Odp: Zmiana podświetlenia karty okna rozmowy przy nowej wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 25, 2011, 14:34:34 pm »
Dzięki za wiadomość, nie wiedziałem, że coś takiego jest ;) Próbowałem sie pobawić kolorami z allowDWM 1 ale to nic nie zmienia, dopiero jak jest 0 to się zmieniają.. no ewentualnie zostanę przy tym allowDWM 0, choć nie miałem ogólnie nic przeciwko wersji aero.

Może w takim razie warto byłoby dodać takie cuś do opcji (nawet tych zaawansowanych) jak włączanie i wyłączanie tego DWM czy konfiguracja kolorków (swoją drogą jakby te ustawienia kolorków działały też na DWM = 1 to chyba nie byłoby takiego problemu).