Ankieta

Czy chcesz mieć możliwość zabezpieczania okna WTW hasłem

Tak
4 (40%)
Nie
4 (40%)
Nie mam zdania
2 (20%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem  (Przeczytany 2388 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

  • Narybek
  • *
(ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« dnia: Stycznia 30, 2014, 11:04:56 am »
Witam.
Chodzi o dodanie do ustawień opcji, która pozwoliłaby zabezpieczać okno komunikatora hasłem.
Aby była możliwość ustawienia autozabezpieczania po określonym czasie bezczynności.
Przypuśćmy, że odchodzimy od komputera i nie chcemy, aby niepożądane osoby przeglądały nasze archiwum czy nawet przychodzące wiadomości - klikamy prawy myszy w tray'u i wybieramy opcję Zabezpiecz - teraz aby przeczytać wiadomość lub otworzyć główne okno WTW musimy podać hasło.
Opcja zabezpieczania po wybranym czasie nieaktywności - odchodzimy od komputera i po upływie np. 5 min. komunikator zostaje zabezpieczony hasłem.
Po zabezpieczeniu hasłem okno główne jak i okna rozmów minimalizują się - chowają w tray'u - nie widać ich na psaku (ewentualnie na pasku.
Konkurencyjny AQQ ma taką opcję.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2014, 11:28:41 am wysłana przez Gollum »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2014, 11:07:57 am »
Nie prościej uzyć Win+L?

Offline Gollum

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2014, 11:27:18 am »
To nie to samo - w takim przypadku musiałbyś mieć założone hasło na konto w windowsie żeby to miało sens - nie każdy ma hasło - ja np. nie mam.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2014, 11:44:24 am »
Ja również nie mam hasła na konto w Windowsie i od początku w WTW brakuje mi tej funkcji. :)

Offline zhvir

Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2014, 13:48:11 pm »
to sobie załóżcie hasło na windows
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 30, 2014, 14:09:54 pm »
Nie chce hasła na Windows... Dla mnie osobiście było by to kłopotliwe zważywszy na fakt, że mam utworzone  tylko jedno konto użytkownika (nie chce więcej), a nie tylko ja korzystam z komputera.

Offline Gollum

  • Narybek
  • *
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2014, 15:24:03 pm »
to sobie załóżcie hasło na windows
To tak jakbym w domu zamiast założyć zamek do drzwi od toalety budował wychodek na zewnątrz żeby miec prywatność w kiblu.
To nie jest rozwiązanie - to się nazywa ignorancja.
Tu chodzi o wygodę z korzystania z komunikatora - ta tak samo mozna powiedzieć - po co możliwość wysyłania wiadomości poprzez kliknięcie klawisza ENTER skoro można kliknąć myszka w przycisk Wyślij
Poza tym - przykładowo w pracy - z mojego komputera korzysta kilka osób, tak musi być więc hasło równiez muszą znać do mojego konta, a niechciałbym, aby czytali moje prywatne rozmowy na WTW.
to raz, a dwa - często bywa, że w domostwie jest jeden komputer na kilka osób i maja tylko jedno konto wówczas tez mile widziane jest zabezpieczenie hasłem.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 30, 2014, 19:57:59 pm »
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo nie chcecie tego wprowadzić? Są z tym jakieś problemy, czy o co chodzi? Funkcja jak najbardziej przydatna jak widać nie tylko mi, zatem jeżeli nie ma żadnych przeszkód to liczę na jej dodanie. :)

Offline Gollum

  • Narybek
  • *
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 31, 2014, 05:47:57 am »
Przypominam tylko, że to ma być opcjonalne rozwiązanie - chodzi o pozycję w opcjach - chcemy mieć możliwość zabezpieczania okna właczamy opcję, nie chcemy - wyłączamy.
Idąc tokiem myślnia co poniektórych to po co wtyczki protokołów Skype, IRC, Jabber itp - przecież można każdy z tych komunikatorów uruchamiać osobno.
Im więcej możliwości konfiguracyjnych tym bardziej atrakcyjny będzie komunikator.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2014, 06:45:01 am wysłana przez Gollum »

Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 31, 2014, 12:51:16 pm »
Cytuj
Im więcej możliwości konfiguracyjnych tym bardziej atrakcyjny będzie komunikator.
Gollum i tak samo bardziej zawodny, obciążający, itd. im więcej potem namieszane w kodzie tym więcej błędów itd. popatrz na mirandę, po życiu na GG, potem na konnekcie a teraz na wtw jak ją odpaliłem to się przeraziłem. Zgodnie z moim kiedyś i twoim dziś myśleniem też uznałem że to dobrze, jak jest tam naj....ane opcji w ch....j ale to działało też w 2 stronę, i tak nie mogłem ustawić tego co chciałem tak jak chciałem a za do miałem dodatkowych nieużytecznych rzeczy po dziurki w nosie.
Dla tego wtw jest w miarą intuicyjne i w miarę ma to co potrzeba, też bym wolał więcej możliwości edycji (przykładowo Elementy UI, wtyczki jeżeli dodają jakieś opcje tam też powinny je wstawiać i powinno dać się przesuwać te opcje, dodawać separatory itd. a nie tylko zgodzić się lub nie że coś jest w danym miejscu) i w sumie jak przycisnąć kawowego to widzę że dodaje opcje do których go ktoś przekona że nie będą tylko zbędnym dodatkiem.

Do pomysłu się nie ustosunkuje bo nie wiem jak by to miało wyglądać według Ciebie, jest chyba hasło na sam profil komunikatora jak go uruchamiasz, nie wiem nie sprawdzałem bo chyba potem nie można tego cofnąć.......  -_-^ przynajmniej tak pamiętam z tego co czytałem w info.
Ale wyjściem by było zamknięcie komunikatora kiedy wychodzisz gdzieś i odpalenie jak wracasz, w tedy masz swoje zabezpieczenie.

Offline Gollum

  • Narybek
  • *
Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 31, 2014, 14:16:40 pm »
Jasne - zamknięcie komunikatora jest pośrednim rozwiązaniem, ale nie o to chodzi, aby go właczać i wyłaczać.
Nikogo doniczego nie zmuszam staram się jedynie przekonać.
Jakby to miało wyglądać - zainstaluj sobie AQQ na próbę i ustaw sobie zabezpieczneie - blokowanie po upływie ustalonego czasu - zobaczysz jak to wygląda i o co chodzi.
Jest też pozycja pod prawy myszy jak klikamy na ikonę w tray'u - Zabezpiecz
Po zabezpieczeniu główne okno jak i okno rozmowy chowa się i aby odczytać nowa wiadomość czy tez ponownie uaktywnić okno komunikatora trzeba podac hasło - jest to to samo hasło co do profilu.
Komunikator po określonym upływie bezczynności (i to nie bezczynności komputera tylko ko unikatora) automatycznie się blokuje.

Offline zakius

Odp: (ankieta) Zabezpieczenie okna WTW hasłem
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2014, 19:53:51 pm »
tymczasowo hasło na profil + autologin + win+l czy coś w tym guście, sporo roboty z chowaniem okienek i blokowaniem powiadomień jak cośtam imo