Ankieta

Możliwość wysyłania wiadomośc za pomocą skrótu ctrl+enter

Tak
2 (50%)
Nie
2 (50%)

Głosów w sumie: 3

Autor Wątek: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER  (Przeczytany 3577 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

  • Narybek
  • *
Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« dnia: Września 09, 2014, 22:49:27 pm »
Od lat używam kombinacji ctrl-enter do wysyłania wiadomości IM, a entera jako przejścia nowej linijki w oknie edycji.   
W WTW zarówno shift-enter jak i ctrl-enter robią to samo - czyli przenoszą kursor do nowej lnijki - a mi ciężko jest się przestawić na wysyłanie enterem, WTW byłby dla mnie komunikatorem idealnym gdyby tylko naciśnięcie ctrl-enter wysyłało wiadomość a nie przenosiło kursor do nowej linijki :)

Wiem że to kompletna popierdółka i bardzo niski priorytet, ale chętnie zrewanżuję się finansowym wsparciem w zamian za dodanie tej opcji. 

Simplex

Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #1 dnia: Września 10, 2014, 09:19:52 am »
W standardzie? Mój głos na nie.  Bo siła przyzwyczajenia w drugą stronę robi swoje ;) Natomiast jako wtyczka napisana na prośbę, ewentualnie opcja wyboru domyślnie wyłączona - czemu nie ;p

Offline Simplex

  • Narybek
  • *
Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #2 dnia: Września 10, 2014, 09:24:04 am »
"ale chętnie zrewanżuję się finansowym wsparciem w zamian za dodanie tej opcji. " - czyli nie w standardzie, nie chce nikomu nic narzucać, tylko chciałbym żeby był wybór. 

Choć i tak podejrzewam, że mało kto używa ctrl-enter do przechodzenia do nowej linii w oknie edycji wiadomości, bo standardowy skrót na tę akcję to shift-enter.

Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2014, 04:09:49 am »
ja już gdzieś pisałem że fajnie jak by się pojawiła opcja zamiany Shift+Enter z Enterem bo jak do tej pory Enter wysyła - co mi się podoba i Shift+Enter przechodzi do nowej linii. W ustawieniach można jedynie wyłączyć Shift+Enter, fajnie jak by tam po prostu była zamiana tych funkcji.

Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #4 dnia: Września 11, 2014, 11:57:10 am »
Jako opcja może być, mi tam obojętne czy ludzie używają niekoszernych kombinacji. 


Ale wolałbym angielski język dla klienta.  ;)

Offline Simplex

  • Narybek
  • *
Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2014, 12:35:56 pm »
Ctrl+Enter to stary skrót do wysyłania, chyba jakies klienty poczty go używały.

Offline przemhb

  • Narybek
  • *
Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2014, 15:41:21 pm »
Chętnie widziałbym w WTW możliwość skonfigurowania skrótu klawiaturowego wysyłającego wiadomość i przechodzącego do nowej linii.
Jak widać preferencje użytkowników są różne.

Ja jestem przyzwyczajony do Spika, w którym wysyłałem Alt+W, zaś do nowej linii przechodziłem Enterem. Osobiście uważam to za najwygodniejszą opcję, bo naturalną funkcją entera jest przejście do nowej linii, zaś wysyłka wiadomości to funkcja "specjalna".

Tak czy inaczej - możliwość dostosowania skrótów wysyłających wiadomość i powodujących przejście do nowej linii ucieszyłaby wielu.

Offline zakius

Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2014, 07:09:58 am »
w długich tekstach enter faktycznie naturalnie przenosi do nowej linii, ale w im to strata czasu

Offline Simplex

  • Narybek
  • *
Odp: Wysyłanie wiadomości za pomocą CTRL+ENTER
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 01, 2014, 22:11:53 pm »
Dla mnie stratą czasu jest to, że z przyzwyczajenia naciskam ctrl-enter żeby wysłać wiadomośc, nic się nie dzieje, przypominam sobie, że skrót ctrl-enter nie działa, naciskam enter. Bo chyba nie uważasz za "stratę czasu" ułamka sekundy jaki jest potrzebny do przeniesienia kciuka na prawy ctrl.

Dla porownania, opcja w komunikatorze Telegram:

http://dl.dropbox.com/s/3cxs1l7pne9tsyj/Screenshot%202014-12-02%2000.08.44.png

Fajnie by było gdyby taka nieobowiązkowa opcjonalna opcja pojawiła się w WTW :)