Autor Wątek: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?  (Przeczytany 17388 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« dnia: Września 02, 2009, 06:27:23 am »
Wersja stabilna WTW coraz bliżej. Tak wnioskuję przynajmniej z wypowiedzi Kaworu w tym temacie. WTW będzie miało okazję trafić więc do szerszego grona użytkowników (dzięki setkom niusów na polskich portalach ;)). Wypadało by więc, aby pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Proponuje więc zamieszczać w tym temacie propozycje najważniejszych błędów, które muszą być poprawione zanim final ujrzy światło dzienne. Nie chcę aby ten temat stał się listą życzeń, ale propozycji realnych do zrealizowania w rozsądnym czasie (czyli za jednostkę czasu przyjmijcie coś mniejszego od eonu ;)

OK, dość filozofowania. czas na konkrety:
1. Widzę, że najbardziej wg mnie irytujący błąd na XP został naprawiony: #550, #411. Ale nie do końca. Okno wtw nie wyskakuje już na pierwszy plan po najechaniu na ikonkę w trayu, ale okno czasem nie pojawia się jeśli po najechaniu mychą wyskoczy tooltip. Pierwszy klik ubija tooltip, kolejny klik włącza wtw.
2. Sprawa zasobów poruszana w tym wątku. Może jest to banał, ale na prawdę wielu userów ma z tym problem. Uważam, że warto to poprawić. Nie jest to błąd, ale skoro wtw trafi do szerszego grona użytkowników, powinien być bardziej user-friendly pod względem konfiguracji.
3. Skoro wtw ma być bardziej user-friendly to może by tak dodać przy pierwszym uruchomieniu jakiś kreator konfiguracji? W chwili obecnej aby dodać nowe konto należy odpalić program, wejść w ustawiania, włączyć odpowiednie pluginy, a następnie skonfigurować je w opcjach 'sieci'. To trochę za dużo dla przeciętnego użytkownika.
4. Nazwę XMPP zastąpił bym po prostu nazwą Jabber/Gtalk. Może nie jest to do końca poprawne, ale dla przeciętnego użytkownika bliższa jest nazwa Jabber.
5. A może czas na zmianę domyślnego zestawu ikon - tak dla odświeżenia wyglądu?

6*. ten punkt to już podchodzi pod życzenia... ale miło by było gdyby uprościć instalację dodatków. tj, zestawów ikon, stylów listy kontaktów/okna rozmowy. W tlenie 7 jest to pięknie rozwiązane. Katalog z dodatkiem spakowany jest do archiwum (chyba 7zip, a może tar.gz?), w opcjach programu wybieramy 'instaluj dodatek', wskazujemy na archiwum i instalujemy zestaw ikon/styl okna rozmowy. Następnie wybieramy z listy dropdown styl.
To nie jest na pewno priorytet dla najbliższej wersji stable, alb wielu userów było by szczęśliwych gdyby kiedyś taka opcja się pojawiła.

Najbardziej interesuje mnie jednak jaka jest lista priorytetów Kaworu.

//edit:
Ad1. Jednak błąd z wyskakującym oknem na pierwszy plan nie jest naprawiony, tylko tak mi się wydawało. Nie mam pojęcia czemu czasami dzieje się to bardzo często, a czasami raz na jakiś czas, ale jest to niesamowicie denerwujące. O ile mi wiadomo błąd występuje tylko na XP... ale XP to nadal około 80% użytkowników.
nightly-20090901-3.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 06:34:22 am wysłana przez wujek_bogdan »

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2009, 07:18:26 am »
Dot. pkt. wujka_bogdana
Ad1. Popieram.
Ad2. Nie odczulem tego problemu.
Ad3. Popieram.
Ad4. Nie mam zdania
Ad5 i 6. Postuluje o stworzenie czegos takiego jak menadzer wygladu. (style okna rozmowy/kontaktow, kolory czcionek, tla itp), zeby np. Ania, ktora studiuje stosunki miedzynarodowe mogla sobie ustawic zdjecie swoje pieska na tło, bez uczenia sie kodu i grzebania w plikach :) To by dopiero bylo user friendly... (wiem podchodzi pod zyczenie)
Dokładam swoje:
7. Przekonalem moja siostre do WTW i korzystamy z jednego komputera. Moja siostra chce na chwile usiasc na gg i tu pojawia sie problem. Nie ma opcji w oknie programu ktora by zmieniala profil (i uruchomila go rownolegle), musze zamknac swoje WTW, otworzyc nowe, siostra sie loguje, nie ma nowych wiadomosc to sobie idzie, a ja musze zamknac jej profil, otworzyc nowe WTW i sie zalogowac.... Jakis menadzer profili w glownym oknie to by sie przydal... Nie wiem czy to nie podchodzi pod zyczenie ale srednio sie znam na kodzie programu wiec nie wiem co wymaga malej ilosci pracy.
8. Zmiana domyslnego tla. Nie sadze by Ania byla zadowolona z Gundama czajacego sie zza jej kontaktow. (malo neutralne to tlo) Proponuje cos z L'amour od whitesmurff'a (style listy kontaktow)... pasowaloby nawet do stylu forum i jest bardziej neutralne :)

Proponuje pisanie swoich drobnych sugestii w kolejnych pkt zeby zachowac ciaglosc tematu.

PS: ptaszki mi wycwierkaly ze mozna liczyc (dokladniej: ze nie mozna nie liczyc xD) na import archiwum gg i archwium opisow...
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 07:29:31 am wysłana przez Sixa »


Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2009, 07:31:09 am »
Managera wyglądu nie będzie - to już za Kawa mogę powiedzieć. Dlaczego? Bo od 1szych próbnych wersji WTW było założenie, że nie będzie skórek i wodotrysków.

Dobrze jest jak jest - na default zrobić jakiś przyjazny dla oka styl, a kto umie coś więcej niż tylko kliknąć wtw.exe to będzie mógł się cieszyć, że jest hakier-programista i zmodyfikował styl...

Z propozycji 'dopracowania' to już oczywiście pomijając ARCHIWUM, które ciąży niczym kamień, chciałbym zobaczyć kompletny set ikonem w opcjach i w rozwijanym menu. Jeśli nie kompletny - to usunąć wszystkie. Wg. mnie takie 'brakujące' ikony nie wyglądają najlepiej ; )
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 15:30:12 pm wysłana przez zhvir »
wypadłem z obiegu...

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2009, 07:59:24 am »
Managera wyglądu nie będzie - to już za Kawa mogę powiedzieć. Dlaczego? Bo od 1szych próbnych wersji WTW było założenie, że nie będzie skórek i wodotrysków.
a jednak skórki (a raczej style) są i mają się dobrze. od czasu pierwszych wersji wtw wiele się zmieniło. Kaw pisząc te założenia pewnie nie spodziewał się, że projekt zyska taką popularność.

7. Przekonalem moja siostre do WTW i korzystamy z jednego komputera. Moja siostra chce na chwile usiasc na gg i tu pojawia sie problem. Nie ma opcji w oknie programu ktora by zmieniala profil (i uruchomila go rownolegle), musze zamknac swoje WTW, otworzyc nowe, siostra sie loguje, nie ma nowych wiadomosc to sobie idzie, a ja musze zamknac jej profil, otworzyc nowe WTW i sie zalogowac.... Jakis menadzer profili w glownym oknie to by sie przydal... Nie wiem czy to nie podchodzi pod zyczenie ale srednio sie znam na kodzie programu wiec nie wiem co wymaga malej ilosci pracy.
można uruchomić 2 kopie programu na raz. skopiuj sobie wtw do innego katalogu i odpal ;)
ale gdyby pojawiły się profile z prawdziwego zdarzenia było by miło. Ja widzę to zintegrowane z kreatorem konfiguracji.
btw, wtw ma coś na kształt wyboru profili. w menu start masz pozycję "Uruchom Komunikator WTW (Wybór Profilu)"

Chciałbym aby w tym temacie znalazły się propozycje "ucywilizowania" wtw dla przeciętnego użytkownika. Sam na liście powyżej umieszczałem propozycje na których mi osobiście nie zależy bardzo (poza punktem nr 1 na którym mi BARDZO zależy), bo nie będę ich używał. Chciałbym aby w dniu premiery wtw było jak najprostsze w konfiguracji dla użytkownika GG.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 08:02:26 am wysłana przez wujek_bogdan »

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2009, 08:08:55 am »
Dokladnie, trzeba isc z duchem czasu, bo juz nawet gg ktore przez wiecznosc korzystalo z jednego stylu, teraz daje jakis wybor.

no faktycznie sposob z kopiowaniem dziala... ale dziwne to jakies, niezbyt jasne dla nowych uzytkownikow :P
no ja widzialem to "Uruchom Komunikator WTW (Wybór Profilu)" tyle ze jak masz juz wlaczone WTW to poprostu Ci sie wyswietli aktualne okno... xD
Chciałbym aby w dniu premiery wtw było jak najprostsze w konfiguracji dla użytkownika GG.
tego sie trzymac piszac posty tutaj

edit: maly offtop o menadzerze, wyobrazcie sobie sytuacje: Ania gada z Tomkiem, ktore jej opowiada o WTW i jego mozliwosciach, Ania sciaga WTW, instaluje, ustawia podstawowe rzeczy w profilu, przypomina sobie o tym jak Tomek mowil jej o zmianach jakich moze dokonac w WTW, klika na menadzer wygladu, ustawia sobie czcionek, tlo itd, do Ani przychodzi Paulina, patrzy na monitor i mowi "o jakie ladne co to?", to moje nowe gg (Ania blond - oj dostanie mi sie:P), jak ty to ustawilas?, musisz sciagnac taki program... rozumiecie do czego zmierzam Tomek -> Ania -> Paulina -> cale osiedle -> cale miasto -> cala Polska -> caly swiat.... muahahhah zło <marzyciel> ogolnie byloby to bardzo new user friendly :) ale to juz chyba pod propozycje podchodzi.... bo kazdy przecietny meski uzytkownik komputera sobie sam wszystko poustawia w kodzie... ale nie chcemy chyba stowrzyc "meskiego komunikatora"?
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 08:35:25 am wysłana przez Sixa »


Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2009, 08:43:54 am »
hmm...
z mojej strony moge tylko zasugerowac, ze nalezalo by poprzenosic troche opcji w opcjach :) jako ze ostatnio namowilem zatwardzialego tlenowca na przejscie na WTW, musialem mu pare rzeczy podpowiedziec, gdyz niektore opcje sa w miejscach "dziwnych", nie tych w ktorych bysmy sie spodziewali.
pare przykladow:

1) co ma powiadomenie w trayu do okna rozmowy, skoro wyzej sa opcje od powiadomien?
2) "tylko dla znajomych" przeniosl bym pod opcje INNE, a nie POLACZENIA.
3) opcje Auto-away dal bym w oddzielnym menu i troche opisal, tj. jakie mozna wstawic reguly  itp itd
4) w protoTlen import telefonow mozna przeniesc wyzej aby byl lepiej widoczny
5) czy we wtyczkach potrzebne jest start automatyczny, start reczny? wg mnie wystarczy wlacz, wylacz, bo i tak w zasadzie kazdy wybiera start automatyczny

a z typowych propozycji
1) chcialbym aby WTW w katalogu profilu tworzyl automatycznie katalogi userTheme/htmlChat a w nim jakis pusty placeholder.txt - wyeliminuje to sporo klopotow, bo jak widac nie kazdy umie te katalogi stworzyc :P
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2009, 08:58:26 am »
Ze swojej strony wiem że nawet jeżeli istnieje pełna konfiguracja wyglądu w opcjach ludzie wolą ściągnąć gotową skórkę. Zazwyczaj do konfiguracji jest albo za dużo rzeczy i konfiguracja robi się nieczytelna albo w drugą stronę za mało i wtedy jest czytelnie ale jeżeli ktoś chce sobie przerobić kolory w negatyw zostaje gdzieś z czarnymi literami na czarnym tle albo na odwrót - z białymi na białym...
Wiem bo parę z razy tak miałem w pewnych "w pełni konfigurowalnych" programach.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 16:10:21 pm wysłana przez Vimes »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 02, 2009, 09:01:36 am »
Cytat: unkn0wn
1) co ma powiadomenie w trayu do okna rozmowy, skoro wyzej sa opcje od powiadomien?
+1

Cytat: unkn0wn
2) "tylko dla znajomych" przeniosl bym pod opcje INNE, a nie POLACZENIA.
wg mnie jest OK. ewentualnie można by dodać checkbox '[ ] tylko dla znajomych' przy wyborze stanów. tak chyba jest w oryginalnym kliencie gg

Cytat: unkn0wn
3) opcje Auto-away dal bym w oddzielnym menu i troche opisal, tj. jakie mozna wstawic reguly  itp itd
+1
przede wszystkim dodać predefiniowane akcje np. po 5 minutach 'zaraz wracam', po 15 minutach 'wroce pozniej', tak jak jest w wielu innych komunikatorach. poza tym dodawanie akcji klikając prawym przyciskiem w puste pole nie jest zbyt intuicyjne, powinien być przycisk "dodaj akcję", albo coś w tym guście. ale z góry zdefiniowane akcję muszą być jako przykład.

Cytat: unkn0wn
4) w protoTlen import telefonow mozna przeniesc wyzej aby byl lepiej widoczny
dla mnie bez znaczenia.

Cytat: unkn0wn
5) czy we wtyczkach potrzebne jest start automatyczny, start reczny? wg mnie wystarczy wlacz, wylacz, bo i tak w zasadzie kazdy wybiera start automatyczny
+1
kreator konfiguracji rozwiązał by sprawę.

Cytat: unkn0wn
1) chcialbym aby WTW w katalogu profilu tworzyl automatycznie katalogi userTheme/htmlChat a w nim jakis pusty placeholder.txt - wyeliminuje to sporo klopotow, bo jak widac nie kazdy umie te katalogi stworzyc :P
+100

Zazwyczaj do konfiguracji jest albo za dużo rzeczy i konfiguracja robi się nie czytelna albo w drugą stronę za mało i wtedy jest czytelnie ale jeżeli ktoś chce sobie przerobić kolory w negatyw zostaje gdzieś z czarnymi literami na czarnym tle albo na odwrót - z białymi na białym...
Wiem bo parę z razy tak miałem w pewnych "w pełni konfigurowalnych" programach.
zgadzam się, ale wtw pod tym względem nie jest ani zbyt skromne (jak gg) ani zbyt przeładowane (jak miranda). Jedyne co należy zrobić to tak jak pisał wyżej unkn0wn przeorganizować nieco układ opcji.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 15:36:00 pm wysłana przez zhvir »

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 02, 2009, 09:08:36 am »
wiesz nie mowie zeby od razu czlowiek mogl zmienic zeby mu sie kontakty nie wyswietlaly poziomo tylko pionowo... ale takich smaczkach, lista kontaktow - kolor czcionek, zaznaczenia, tlo, jego przezroczystosc (w konnekcie dawalo to taki efekt zamglenia na tle... zeby np czarna czcionka byla wyrazniejsza) okno rozmowy - kolory czcionek, tlo, czy maja byc wyswietlane avatary i byc moze inne drobne pierdolki... dla tych ktorzy chca wiecej - niech sie pobawia w kodzie :)


Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 02, 2009, 09:20:11 am »
hmm, a może by tak kiedyś gdzieś zebrać wszystkie dodatki do wtw, bo coraz więcej się ich pojawia.
np. tak jak jest na ekipa.tlen.pl
myślę, że gdyby ktoś się tym zajął (mogę zgłosić się na ochotnika), to kaw wydzielił by na to przestrzeń na serwerze i podpiął pod k2t.eu
wypadało by tylko wcześniej sprecyzować format paczek i ucywilizować sposób instalacji dodatków, o czym pisałem wyżej.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 15:37:06 pm wysłana przez zhvir »

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2009, 09:55:37 am »
Mnie irytują dwie rzeczy:
1. Po uruchomieniu wolno włącza się okno chatu.
2. Nie ma opcji. "Nie pokazuj więcej ten informacji." Gdy przy uruchomieniu komunikator ma jakis problem :) (tam gdzie korzystam z mojego Portable.. czasami nie mają jeszcze IE8 :p) Albo powinien być jako Tooltip znikający po np. 5-10s.

8. Zmiana domyslnego tla. Nie sadze by Ania byla zadowolona z Gundama czajacego sie zza jej kontaktow. (malo neutralne to tlo) Proponuje cos z L'amour od whitesmurff'a (style listy kontaktow)... pasowaloby nawet do stylu forum i jest bardziej neutralne :)

Ja uważam że to tło jest świetne dla WTW :)
Jakoś dodanie kolorowego tła nie pasuje za bardzo, ale to moje zdanie.


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 02, 2009, 10:01:15 am »
1. Po uruchomieniu wolno włącza się okno chatu.
Pierwsze okno sie fakt długo otwiera, z 2 powodów - trza wczytać IE, trza wczytać słownik;

2. Nie ma opcji. "Nie pokazuj więcej ten informacji." Gdy przy uruchomieniu komunikator ma jakis problem :) (tam gdzie korzystam z mojego Portable.. czasami nie mają jeszcze IE8 :p) Albo powinien być jako Tooltip znikający po np. 5-10s.
Nieee, to powinien być irytujący komunikat, cos jak UAC ;P

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #12 dnia: Września 02, 2009, 10:05:12 am »
Pierwsze okno sie fakt długo otwiera, z 2 powodów - trza wczytać IE, trza wczytać słownik;
A nie można wczytać IE i słownika przy starcie komunikatora?
Tylko wtedy komunikator się będzie dłużej wczytywał co na starcie powoduje wrażenie, że jest ociężały ;)

@Kaw
Możesz wypowiedzieć się na temat twoich priorytetów co do stable? Jak oceniasz propozycje użytkowników?
Tzn, które z nich są do zrealizowania w czasie, który można zdefiniować inną jednostką niż eon ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2009, 10:17:40 am »
A nie można wczytać IE i słownika przy starcie komunikatora?
Można, ale wole szybszy start. ;P A poza tym, te dwie rzeczy mogą być zbędne podczas sesji, więc nie ma sensu ładować z wyprzedzeniem.

Możesz wypowiedzieć się na temat twoich priorytetów co do stable? Jak oceniasz propozycje użytkowników? Tzn, które z nich są do zrealizowania w czasie, który można zdefiniować inną jednostką niż eon ;)
Tyle, ze ni w ząb nie można tego inaczej ująć. Cały proces jest "inspiration-driven", znaczy jak mam jakiś pomysł konkretny jak daną funkcje zrealizować to ją zrobię, jak nie to nie. Jedyne co jest pewne w najbliższym czasie to edycja danych w katalogu publicznym. ;)

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2009, 10:50:30 am »
Pierwsze okno sie fakt długo otwiera, z 2 powodów - trza wczytać IE, trza wczytać słownik;

Wczytanie IE to problem :p
Ale słownik ... może wczytać po uruchomieniu okna chata ? (kliknięcie na pasek edytora txt wywołuje wczytanie słownika :)

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2009, 11:13:20 am »
@Sixa:
Wygląd okna rozmowy jest w całości definiowany przez plik ChatTheme.html. Opcje wybierane z poziomu komunikatora zmuszałyby twórców do uwzględnienia mnóstwa różnych wariantów, które mogłyby powodować np. rozjazdy, błędy w stylu, itp.

Pytanie do ogółu - skąd to parcie na wersję określoną mianem 'stabilna'?
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2009, 11:24:28 am »
Pytanie do ogółu - skąd to parcie na wersję określoną mianem 'stabilna'?
Temat założyłem nie ze względu na parcie na wersje którą nazwiemy 'stabilna', bo to tylko nazwa. wtw już od dłuższego czasu jest stabilne. instaluję większość nightly i bardzo rzadko zdarzały się poważne błędy.

Założyłem go ze względu na wypowiedź Kaworu, w której wspominał, że stable może pojawić się niebawem. Jeśli się pojawi, to komunikator na pewno zdobędzie wielu nowych użytkowników i w takim wypadku warto zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Stąd właśnie moje propozycje zmian, które użytkownikom obytym z wtw mogą wydać się zbędę (kwestia przyzwyczajenia).

Moim zdaniem wersja stabilna powinna być wydana wtedy kiedy będzie gotowa, ale najpierw należy zrobić jakąś listę priorytetów. Myślę, że Kaworu liczy się z opiniami użytkowników i ten temat może mu w tym pomóc.
Jestem przeciwnikiem podbijania numerów wersji, dla samego faktu wydania stable. To nie jest produkt komercyjny i taka polityka nie ma sensu ;)

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2009, 14:24:25 pm »
Ja może trochę w duchu wypowiedzi alberhta: skąd to parcie na to całe user-friendly? Nie grzeszę, jeśli chodzi o staż na forum i długość używania WTW, ale przeczytałem prawie wszystkie wątki na forum (taaaak!) i zdążyłem zauważyć nie raz wypowiedziane, że ten komunikator nie jest robiony z myślą o... hmmm, ja to ujmę tak - pani Zosi, a raczej skierowany jest do doświadczonych użytkowników, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem, wiedzą co to jest FAQ i wyszukiwarka na forum. Jasne, że jest to trochę zamykanie się na nowych użytkowników, ale nie wiem czy przy tworzeniu WTW Kaworu przyświecała idea zdominowania świata :P

Ale mogę się mylić, niech się twórca wypowie :)

Pozdrawiam.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #18 dnia: Września 02, 2009, 15:01:38 pm »
nie mylić user-friendly z debil-friendly ;)
Są w wtw po prostu rzeczy, które nie są zbyt intuicyjne. Na przykład poruszony ostatnio temat zasobu dla xmpp, czy też konfiguracja akcji dla auto-away, albo dodawanie nowego metakontaktu.
Owszem, te rzeczy po skonfigurowaniu działają bardzo dobrze (np. nie widziałem w żadnym komunikatorze lepszego auto-away), ale przyznam się, że gdy pierwszy raz dodawałem auto-away, czy też meta chwilę musiałem się nagłowić.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Wersja stabilna WTW - czego jeszcze brakuje?
« Odpowiedź #19 dnia: Września 02, 2009, 15:42:23 pm »
nie są zbyt intuicyjne. Na przykład poruszony ostatnio temat zasobu dla xmpp

Tutaj intuicja nie jest potrzebna - tutaj trzeba umieć czytać ze zrozumieniem;)
Regards,
alberht
WTW evangelist