Autor Wątek: Tray oraz powiadomienia  (Przeczytany 8731 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DNL

  • Narybek
  • *
Tray oraz powiadomienia
« dnia: Września 20, 2009, 15:22:09 pm »
Jaki iż jest to mój pierwszy post, tak więc witam wszystkich :)

Właśnie zaczynam moją "podróż" z WTW, na którego próbuję przesiąść się tak jak chyba dość sporo użytkowników z konnekta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale doskwiera mi kilka problemów.

Tak więc, pierwsze rzecz jaka mnie trochę denerwuje to ikonka w tray'u. Chodzi o to, że jak na nią najedziemy myszką to wyskakuje balonik z informacją o numerze oraz aktualnym statusem. To, co mi się niepodoba, to to, że balonik pojawia się bardzo szybko (gdy np chcę przywołać tylko okienko wtw, on się od razu wtrynia). W konnekcie nie było tego problemu, gdyż balonik pojawiał się z pewnym opóźnieniem. Po drugie, balonik pojawia się w trochę kiepskim miejscu, dla porównania baloniki z wtw oraz konnekta:
WTW:


Konnekt:


W konnekcie wygląda może trochę ładniej, ale co najważniejsze unosi się nad paskiem.

Drugie pytanie tyczy się podobnej sprawy, a mianowicie wyglądu balonika powiadomień. W konnekcie była taka wtyczka k.notify, dzięki której "balonik" ten można było dowolnie modyfikować. Porównianie:
WTW:


Konnekt:



Tak więc, czy są może jakieś plany odnośnie wprowadzenia takich zmian? I czy do edycji wyglądu balonika powiadomień będzie konieczna wtyczka, czy coś takiego można byłoby "zintegrować" z samym programem, tak żeby np. wygląd balonika modyfikowany był razem ze zmianą tematu okna głównego?

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #1 dnia: Września 20, 2009, 15:33:47 pm »
cześć,
błąd jest znany od dosyć dawna. zgłoszony jest też na mantisie:
#550
#411

też czekam na poprawienie zachowania ikonki w trayu, tooltipów i autoukrywania okna wtw do traya gdy jest pod spodem.

Offline Pragmatic69

Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2009, 15:43:44 pm »
True, dodatkowo, problem z owym balonikiem chowającym się częściowo za pasek zadań, nasilił się wraz  z aktualną betą, a ściślej to wraz z nightly, w której dodano możliwość "zjednoczenia" okna głównego z pulpitem... :|

Dodatkowo spróbujcie zamknąć WTW w chwili, gdy pojawi się/jest widoczne  powiadomienie o zmianie statusu, przez któryś kontakt z listy... Zamykanie wydłuża się i do kilkudziesięciu sekund, przy czym mieli dyskiem niemiłosiernie, a czasem kończy się znanym i lubianym "Wysyłaj/nie wysyłaj raportu o błędach do MS" ;p
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2009, 15:47:37 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Helvete

  • Narybek
  • *
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #3 dnia: Września 20, 2009, 17:22:02 pm »
Pozwole się dołączyć do tematu.
Mianowicie, u mnie "LOLEK" pojawia się tak jak na screenie kolegi na dole - co w tym dziwnego ? Ano to, ze mam pasek startu przeniesiony na gore ekranu - wygląda to conajmniej dziwnie - taki "LOLEK" pojawiający się nagle na dole ekranu a powinie pojawiac się przy pasku - na górze.

Offline zhvir

Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #4 dnia: Września 20, 2009, 17:57:02 pm »
[...]Drugie pytanie tyczy się podobnej sprawy, a mianowicie wyglądu balonika powiadomień. W konnekcie była taka wtyczka k.notify, dzięki której "balonik" ten można było dowolnie modyfikować. [...]

[...]I czy do edycji wyglądu balonika powiadomień będzie konieczna wtyczka, czy coś takiego można byłoby "zintegrować" z samym programem, tak żeby np. wygląd balonika modyfikowany był razem ze zmianą tematu okna głównego?

Z jednej z moich rozmów z kaworu wynikało że balonik powiadomień będzie przepisany od nowa z możliwością modyfikacji przez xml. Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż ważniejsze rzeczy zostaną zrobione.
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline DNL

  • Narybek
  • *
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #5 dnia: Września 20, 2009, 19:00:31 pm »
A no to super. Szkoda też, że powiadomienie o nowej wiadomości nie jest pokazywane w "baloniku" aka "LOLEK" tylko w windowsowej chmurce. Ale mam nadzieję, że to też będzie jakoś rozwiązanie :) 


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #6 dnia: Września 20, 2009, 19:02:52 pm »
Nie rozochoćcie się za bardzo, przepisany mechanizm owszem będzie, ale poza możliwością zmiany kolorów i poprawki kilku błędów nic nowego nie wniesie. Jeśli chcecie jakis super zaawansowany mechanizm, to namowcie kogoś na wtyczkę. ;P

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #7 dnia: Września 20, 2009, 19:29:03 pm »
ważne żeby w ogóle działał, bo u siebie na kompie nie widziałem go ani razu ;d

Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #8 dnia: Września 23, 2009, 07:33:05 am »
Można by było tez ustawić, aby po zaniku balonika ikonka nowej wiadomości w trayu mrugała, bo teraz przykładowo jak mam 10 ikonek w trayu, i jak wroce po jakims czasie do kompa to nawet nie zauważę ze dostałem wiadomość. Bardziej by się rzucała w oczy robiąc blink-blink :P chociazby jak ta od łączenia z siecią.
WTW używam na legalnym Windows 7 Pro x64

Offline żuk

  • Narybek
  • *
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #9 dnia: Września 24, 2009, 10:21:16 am »
Dokładnie, jeśli nie jest włączone powiadamianie balonem to trudno zauważyć, że ktoś coś napisał.

Offline michalg

  • Narybek
  • *
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2009, 20:23:24 pm »
W WTW2 zaznaczenie opcji "wyłącz powiadomienia balonikiem" powoduje - w przypadku nadejścia nowej wiadomości - pojawienie się kolejnej ikonki w trayu, słabo widocznej. Tzn. głównym problemem jest to, że ikonka ta nie miga, ale nie wiem też czy samo mnożenie ikonek w tym miejscu jest dobrym rozwiązaniem.
"Od zawsze" Konnekta miałem go ustawionego tak, że nie wyświetlał żadnych dymków z informacją o nadejściu wiadomości, tylko ikonka Konnekta w trayu (która jest ikonką aktualnego statusu w głównej sieci) zmieniała się w stale migającą kopertę (nowa wiadomość) czy strzałkę (plik). Z tego, co mi wiadomo, również w Tlenie ten patent się sprawdza. Więc spytam tak: WTW? ;) Ma to jakieś uzasadnienie? Można liczyć na zmiany, czy autorowi obecny stan odpowiada?


Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2009, 21:28:09 pm »
kolejnej ikonki w trayu, słabo widocznej
Mojej koleżance z pracy to bardzo odpowiadało. Znaczy się to że jest bardzo słabo widoczna.  Szefowa nigdy tego nie zauważyła niezależnie od tego jak jej się chciała przyczepić;)
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2009, 21:29:30 pm »
Szefowa nigdy tego nie zauważyła niezależnie od tego jak jej się chciał przyczepić;)
Skubany babochłop, żeby tak ludzi sprawdzać xD

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2009, 21:30:39 pm »
Hehe coś w tym jest ;)
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Muminoslaw

  • Gość
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #14 dnia: Października 12, 2009, 11:21:33 am »
Nie wiem, czy gdzieś było czy nie, jak było to przepraszam za zawracanie dupy.

Mianowicie, poza tym o czym pisze na początku tego tematu autor (co mnie okropnie denerwuje), to chyba bardziej denerwuje mnie taka oto sytuacja:

Dajmy na to, przeglądam sobie internet, wyskakuje mi na pasku powiadomienie, że ktoś do mnie napisał, jednocześnie okno rozmowy jest w tle (nie wyskakuje na pierwszy plan, co mi się podoba), ale po kliknięciu na pasek, żeby zacząć rozmowę, to okno zamiast pojawić się na pierwszym planie zwija się na pasek (minimalizuje) i muszę raz jeszcze klikać na pasku, aby okno przywrócić. Nie wiem, czy napisałem to zrozumiale, ale jeśli tak, to da się coś z tym zrobić?

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2009, 17:34:22 pm »
Od dłuższego czasu nad tym ubolewam. Niestety Kaw uważa, że ta sprawa ma niski priorytet. Zgłoszone jakiś czas temu do mantisa:
#411
#550

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2009, 18:09:06 pm »
Tyle, że on mówił o czymś innym. ;P

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #17 dnia: Października 13, 2009, 04:56:55 am »
rzeczywiście ;)
jestem widocznie wyczulony na tym punkcie.
a co do wyskakujących okien, to ja osobiście wolę, żeby nie wyskakiwały na 1 plan (choć gdyby był konfigurowalne to nie mam nic przeciwko)

Muminoslaw

  • Gość
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2009, 06:09:22 am »
Ja też nie chcę, aby wyskakiwały na pierwszy plan. Chodzi mi o to, że takie okienko jest sobie w tle (np. pod przeglądarką) i ktoś do nas pisze (zaczyna mrygać okienko na pasku) klikam sobie w pasek i oknienko zamiast pojawiać się na pierwszym planie minimalizuje się...

Droga Buko ( ;) ) czytaj ze zrozumieniem ;)

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #19 dnia: Października 13, 2009, 06:48:14 am »
sory, czytałem 5 minut po wstaniu z łóżka ;)
źle zrozumiełam, bo u mnie coś takiego nie występuje drogi muminku.
ale gdyby występowało to na pewno składał bym zażalenia :]

//edit:
a wracając do tematu ikonki w trayu to w nowej becie coś się zepsuło na amen i mogę sobie w nią klikać do woli i nic się nie dzieje. tylko win+w pomaga.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2009, 18:28:03 pm wysłana przez zhvir »

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #20 dnia: Października 22, 2009, 10:20:01 am »
W WTW2 zaznaczenie opcji "wyłącz powiadomienia balonikiem[...]"
... gdzie jest ta opcja? Nie uzywam nightly i nie moge jej znalezc w ustawieniach. Podobalo mi sie to wyskakiwanie dodatkowej ikonki w trayu o wiadomosci, z wtwscrollem (miganie scrollem lockiem przy nowej wiadomosci) dzialalo dla mnie idealnie i teraz nie moge tego zmienic :(

PS: maly offtop: czy tylko mi B:1001 czesto sie zawiesza i zabiera momentami 99% uzycia procesora?


Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #21 dnia: Października 22, 2009, 10:27:13 am »
W opcjach, w interfejsie.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Re: Tray oraz powiadomienia
« Odpowiedź #22 dnia: Października 22, 2009, 10:47:42 am »
Balon i trayikonka wróciły w ostatnich najtli. W becie rozwiązanie jest trochę inne, możesz poczekać na następną betę, albo przekonać się (choćby chwilowo) do 'nightly/daily wtw deluxe edition'. :)