Autor Wątek: Sposób zapamiętywania opisu  (Przeczytany 2018 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Sposób zapamiętywania opisu
« dnia: Lipca 17, 2009, 11:23:06 am »
Mamy opcję "zapamiętaj ostatnio użyty opis" i wszystko gra jeśli używamy komunikatora na jednym komputerze. wtw ma gdzieś tam zapisany ostatnio użyty opis i ustawia go na starcie, ale gdy ustawię sobie opis w domu na pidginie, a zaloguje się na wtw w pracy, to już nie ma szans zadziałać ;)

Proponuję, aby wtw pobierało opis z serwera o ile to możliwe, a nie z lokalnego profilu.
chyba, że nie da się pobrać opisu zanim wtw się zaloguje...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2009, 12:06:38 pm »
Się niestety nie da, albo o czymś nie wiem. Ale raczej to pierwsze, stany otrzymujemy po ustawieniu swojego dopiero;

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2009, 12:36:54 pm »
tak podejrzewałem, bo nie spotkałem się jeszcze żeby jakikolwiek komunikator tak potrafił.
były więc dwa rozwiązania
1) albo nikt przede mną nie wpadł na tak genialny pomysł
2) pomysł jest niemożliwy do realizacji
i niestety kolejny raz zawiodłem się na własnym geniuszu ;)))

temat w takim razie do zamknięcia

ps. nawet jeśli by się dało pobrać opis przed zalogowaniem, to trochę by było z tym roboty, bo dla każdego protokołu trzeba by było znaleźć osobne rozwiązanie.

Offline Privalov

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2009, 13:08:03 pm »
A może zamiast tego spróbować skłonić WTW, by trzymało sobie konfigurację na dysku sieciowym, dostępnym zdalnie, czy coś w tym stylu?
Tak rzucam tylko swobodną myśl, nie mam żadnego konkretnego rozwiązania jeszcze na myśli w tym momencie. Ale coś takiego mogłoby również rozwiązywać problem scalania archiwów z różnych komputerów, na których używamy WTW.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 17, 2009, 13:15:03 pm »

Offline PelzaK

  • Narybek
  • *
    • onixarts.pl
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2009, 20:39:01 pm »
powiem szczerze, że okno zarządzania opisami, zapamiętywania etc jest bardzo ... rozbudowane... ale imo całkowicie nieergonomiczne i nieprzydatne - albo nie potrafię z tego rozsądnie korzystać ;]

bardzo cenię sobie funkcje, które ułatwiają życie i są proste i szybkie w obsłudze... Moim zdaniem sama zmiana opisu powinna wyglądać tak:
klikam na fajną belkę na górze listy kontaktów, okienko sie poszerza - mogę pisać... Jeśli chcę ustawić opis wcześniej używany, po prostu wybieram go sobie np z kombosa który też gdzieś tam jest - to wszystko. Bez potrzeby jakiegoś wielkiego zarządzacza opisami...

Jeszcze lepiej, gdyby sama zmiana opisu miała globalnego hotkeya. W konnekcie było to bardzo fajnie zorganizowane. Ctrl+o, pojawia się okienko, w które mozna pisać opis, ewentualnie góra/dół wybierało się opisy wcześniej użyte, enter... Proste, szybkie, wszelkie inne sposoby ustawiania opisu to przy tym katorga, bo nie każdy korzysta tylko i wyłącznie z myszki.

Software engineer & wtw user

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2009, 21:01:37 pm »
biliony juz proponowaly takie rozwiazanie, ale jak widac kaw ma to w glebokim powazaniu...

Offline lukas77

  • Narybek
  • *
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2009, 21:38:02 pm »
to ja dodam jeszcze, że denerwujące jest to, że podczas zamykania systemu, jeśli wcześniej nie wyłączyliśmy wtw z menu lub z tray'a ostatni opis idzie się "kochać" i po włączeniu programu (restart systemu) przywracany jest stary opis. Czy Winda zabija wtw podczas zamykania systemu? No i po raz setny, mi predefiniowane opisy w ogóle nie są potrzebne, za to przydałyby się ostatnio użyte.
Howgh

Offline TrawNick

  • Narybek
  • *
Re: Sposób zapamiętywania opisu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 19, 2009, 07:03:08 am »
a mi w ogóle nie zapamiętuje opisów, ostatnio użytego to już w ogóle.. a opcję zapamiętaj ostatnio użyty opis mam włączoną.. :< przydałoby się jakieś zapamiętywanie większej ilośc tak do 10 ostatnio ustawionych opisów.