Autor Wątek: Przemyślenia nowego użytkownika  (Przeczytany 4324 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Przemyślenia nowego użytkownika
« dnia: Stycznia 01, 2009, 20:20:17 pm »
Hej!

Zainstalowałem dzisiaj sobie WTW, coś tam skonfigurowałem - wiele tego w końcu nie ma - i w związku z tym pewne przemyślenia i uwagi... Pewnie część już była, ale co tam :P

  • Wygląd programu
    • Podoba mi się ascetyczność, ale przydałaby się możliwość kontroli pewnych kolorów, jak i zmiany tła z poziomu programu
  • Protokoły
    • Gadu-Gadu
      • W przypadku nieudanego połączenia - pop-up/dymek z informacją (np. złe hasło), a nie tylko w konsoli
      • Import/eksport listy kontaktów z/na serwer
    • Tlen
      • Nie udało mi się w ogóle połączyć z Tlenem :(
    • Jabber
      • Opcja wysyłania autoryzacji w momencie dodawania kontaktu do listy
      • Sprawdzanie częściej czy otrzymaliśmy autoryzację (obecnie musiałem zresetować WTW, by WTW w końcu pojęło, że sam sobie autoryzacji udzieliłem - bo dodałem siebie na liście)
  • Kontakty / lista kontaktów
    • Automatyczne wyświetlanie całej listy kontaktów przy starcie programu, niezależnie od stanu połączenia protokołów
    • Po kliknięciu prawym na kontakcie brakuje opcji: Archiwum
    • Usuwanie meta-kontaktów (obecnie nie udało mi się to - mimo wybrania opcji Usuń i potwierdzenia, meta-kontakt nie znika)
    • Opcjonalnie: przerobić pliki z rosterem na wersję human-readable - XML i od razu wygodniej będzie to sobie poedytować w Notepad++ ;)
    • Przenoszenie kontaktów pomiędzy grupami metodą drag&drop
    • Ignorowanie kontaktu (ale pozostaje na liście) + blokowanie (znika z listy)
  • Okno rozmowy
    • Stylowanie, najchętniej CSSy
    • Po otwarciu preloadowanie ostatnich 10 (do wyboru) wiadomości
    • Informacja o zmianie statusu jest wyświetlana inną czcionką niż tekst rozmowy :(
    • Dzielenie wyrazów według spacji, podział wewnątrz wyrazu tylko jeśli ma więcej niż xx znaków
    • Opcjonalnie graficzne emotikony
    • Poprawienie czasu wiadomości - bo teraz miałem tak:
      21:20:57 Ktoś: wiadomość
      21:19:51 Ja: wiadomość
  • Archiwum
    • Logowanie wszystkich zmian statusów/opisów każdej z osób automatycznie do archiwum - to się wbrew pozorom bardzo przydaje
    • Lepsze wyszukiwanie/filtrowanie - pokazywanie tylko konkretnej wiadomości spełniającej kryteria (z możliwością wyłączenia filtru tak, by pozostać w tym samym miejscu, ale widzieć wiadomości dookoła)
  • Inne
    • Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
    • Opcja zmiany wymiarów okienka z k.info
    • Możliwość zaznaczania i kopiowania informacji z okienka k.info
    • Stan poszczególnych połączeń na dole głównego okna programu (żeby było widać, co się rozłączyło, a co działa i jak)
    • Numer builda/wersji w tytule głównego okna programu + w O programie
    • Prosty bot antyspamowy - gdy napisze ktoś spoza listy kontaktów, bot automatycznie odsyła wiadomość w stylu: "Hej! Nie mam Cię na liście kontaktów. Aby potwierdzić, że nie jesteś botem, napisz "Nie jestem botem"[konfigurowalne] - bez cudzysłowów. Dopóki tego nie zrobisz, wiadomości nie zostaną dostarczone.". Oczywiście tekst, jak zaznaczyłem, w pełni konfigurowalny (lub cały tekst konfigurowalny), do tego możliwość wybrania protokołów, na których działa. No i dopóki nie zostanie przysłany odpowiedni tekst wiadomości powinny trafiać do archiwum, ale numer nie powinien wyświetlać się na liście i nie powinniśmy być męczeni tymi msgkami
    • Przyciąganie do krawędzi ekranu/innych okien
    • Po najechaniu na ikonkę w tray'u - tooltip ze stanem poszczególnych protokołów (+ ewentualnie opisem)
    • Większy wybór czcionek (gdzie Georgia?!) i ich rozmiarów (chciałem zobaczyć całość z 7 - i się nie dało :( )

Więcej grzechów w tej chwili nie pamiętam ;)

Offline Wojciech

  • Narybek
  • *
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2009, 20:35:55 pm »
Cytuj
Podoba mi się ascetyczność, ale przydałaby się możliwość kontroli pewnych kolorów, jak i zmiany tła z poziomu programu

Racja, polać mu!
Cytuj
Protokoły

   1. Gadu-Gadu
          * W przypadku nieudanego połączenia - pop-up/dymek z informacją (np. złe hasło), a nie tylko w konsoli
         

Również popieram całym sobą!

Cytuj
Tlen

    * Nie udało mi się w ogóle połączyć z Tlenem :(

A bo widzisz! Mówiłem Kawikowi o tym, ale niee bo to jeden przypadek na milion a wg mnie po prostu niedoinformowanie w opcjach. Musisz wpisać login w formacie: kowalski@tlen.pl a nie samo 'kowalski'

Cytuj
Kontakty / lista kontaktów

    * Automatyczne wyświetlanie całej listy kontaktów przy starcie programu, niezależnie od stanu połączenia protokołów
    * Po kliknięciu prawym na kontakcie brakuje opcji: Archiwum
    * Przenoszenie kontaktów pomiędzy grupami metodą drag&drop

Mój Boże! POPIERAM!

Cytuj
Okno rozmowy

    * Stylowanie, najchętniej CSSy
    * Po otwarciu preloadowanie ostatnich 10 (do wyboru) wiadomości
    * Dzielenie wyrazów według spacji, podział wewnątrz wyrazu tylko jeśli ma więcej niż xx znaków
    * Opcjonalnie graficzne emotikony

100x tak!

Cytuj
Archiwum

    * Logowanie wszystkich zmian statusów/opisów każdej z osób automatycznie do archiwum - to się wbrew pozorom bardzo przydaje
    * Lepsze wyszukiwanie/filtrowanie - pokazywanie tylko konkretnej wiadomości spełniającej kryteria (z możliwością wyłączenia filtru tak, by pozostać w tym samym miejscu, ale widzieć wiadomości dookoła)

!!!!! OCZYWIŚCIE! TAK!

Cytuj
Inne

    * Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
    * Opcja zmiany wymiarów okienka z k.info
    * Możliwość zaznaczania i kopiowania informacji z okienka k.info
    * Numer builda/wersji w tytule głównego okna programu + w O programie
    * Prosty bot antyspamowy - gdy napisze ktoś spoza listy kontaktów, bot automatycznie odsyła wiadomość w stylu: "Hej! Nie mam Cię na liście kontaktów. Aby potwierdzić, że nie jesteś botem, napisz "Nie jestem botem"[konfigurowalne] - bez cudzysłowów. Dopóki tego nie zrobisz, wiadomości nie zostaną dostarczone.". Oczywiście tekst, jak zaznaczyłem, w pełni konfigurowalny (lub cały tekst konfigurowalny), do tego możliwość wybrania protokołów, na których działa. No i dopóki nie zostanie przysłany odpowiedni tekst wiadomości powinny trafiać do archiwum, ale numer nie powinien wyświetlać się na liście i nie powinniśmy być męczeni tymi msgkami
    * Przyciąganie do krawędzi ekranu/innych okien
    * Większy wybór czcionek (gdzie Georgia?!) i ich rozmiarów (chciałem zobaczyć całość z 7 - i się nie dało :( )

TAK! i jeszcze raz tak!

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2009, 20:41:26 pm »
Cytat: "Iastusthem"
Hej!

Zainstalowałem dzisiaj sobie WTW, coś tam skonfigurowałem - wiele tego w końcu nie ma - i w związku z tym pewne przemyślenia i uwagi... Pewnie część już była, ale co tam :P

  • Wygląd programu
    • Podoba mi się ascetyczność, ale przydałaby się możliwość kontroli pewnych kolorów, jak i zmiany tła z poziomu programu
Będzie wraz ze stylami.
Cytuj
[/li][li] Protokoły
  • Gadu-Gadu
    • W przypadku nieudanego połączenia - pop-up/dymek z informacją (np. złe hasło), a nie tylko w konsoli
Dobry pomysł.
Cytuj
[/li][li] Import/eksport listy kontaktów z/na serwer[/li][/list]
Przecież jest.

Cytuj
[/li][li] Kontakty / lista kontaktów
  • Automatyczne wyświetlanie całej listy kontaktów przy starcie programu, niezależnie od stanu połączenia protokołów
Przydałoby się...
Cytuj
[/li][li] Po kliknięciu prawym na kontakcie brakuje opcji: Archiwum
Była o tym mowa.
Cytuj
[/li][li] Usuwanie meta-kontaktów (obecnie nie udało mi się to - mimo wybrania opcji Usuń i potwierdzenia, meta-kontakt nie znika)
Nie używam, ale jeśli faktycznie to do zrobienia.
Cytuj
[/li][li] Opcjonalnie: przerobić pliki z rosterem na wersję human-readable - XML i od razu wygodniej będzie to sobie poedytować w Notepad++ ;)
Co to jest roster?
Cytuj
[/li][li] Przenoszenie kontaktów pomiędzy grupami metodą drag&drop
Przydałoby się.
Cytuj
[/li][li] Ignorowanie kontaktu (ale pozostaje na liście) + blokowanie (znika z listy)[/li][/list]
Była o tym mowa, ale w "skromniejszej wersji".

Cytuj
[/li][li] Okno rozmowy
  • Stylowanie, najchętniej CSSy
Kaw nad tym pracuje.
Cytuj
[/li][li] Po otwarciu preloadowanie ostatnich 10 (do wyboru) wiadomości
To chyba na wzór Skype'a? ;-)
Nigdy nie używałem w GG i XMPP, ale faktycznie może być przydatne.
Cytuj
[/li][li] Informacja o zmianie statusu jest wyświetlana inną czcionką niż tekst rozmowy :(
Nie zwróciłem uwagi...
Cytuj
[/li][li] Opcjonalnie graficzne emotikony
Pewnie dojdzie ze stylowaniem.
Cytuj
[/li][li] Poprawienie czasu wiadomości - bo teraz miałem tak:
21:20:57 Ktoś: wiadomość
21:19:51 Ja: wiadomość[/li][/list]
Jesteś pewien, że to nie wina protokołu?
Miałem tak w kilku komunikatorach, myślałem, że to nie wina klienta.

Cytuj
[/li][li] Archiwum
  • Logowanie wszystkich zmian statusów/opisów każdej z osób automatycznie do archiwum - to się wbrew pozorom bardzo przydaje
Do czego? Nie pytam ironicznie.
Cytuj
[/li][li] Lepsze wyszukiwanie/filtrowanie - pokazywanie tylko konkretnej wiadomości spełniającej kryteria (z możliwością wyłączenia filtru tak, by pozostać w tym samym miejscu, ale widzieć wiadomości dookoła)[/li][/list]
To faktycznie może się przydać.

Cytuj
[/li][li] Inne
  • Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
IE to dzieło szatana, dobry pomysł.
Cytuj
[/li][li] Opcja zmiany wymiarów okienka z k.info
Kosmetyka...
Cytuj
[/li][li] Możliwość zaznaczania i kopiowania informacji z okienka k.info
Może być...
Cytuj
[/li][li] Stan poszczególnych połączeń na dole głównego okna programu (żeby było widać, co się rozłączyło, a co działa i jak)
W sumie było omawiane kilkakrotnie - ikonki protokołów w głównym oknie, bo tak rzeczywiście nie wiadomo co się dzieje ;-).
Cytuj
[/li][li] Numer builda/wersji w tytule głównego okna programu + w O programie
Miałem o tym pisać, koniecznie, Kaw!
Cytuj
[/li][li] Prosty bot antyspamowy - gdy napisze ktoś spoza listy kontaktów, bot automatycznie odsyła wiadomość w stylu: "Hej! Nie mam Cię na liście kontaktów. Aby potwierdzić, że nie jesteś botem, napisz "Nie jestem botem"[konfigurowalne] - bez cudzysłowów. Dopóki tego nie zrobisz, wiadomości nie zostaną dostarczone.". Oczywiście tekst, jak zaznaczyłem, w pełni konfigurowalny (lub cały tekst konfigurowalny), do tego możliwość wybrania protokołów, na których działa. No i dopóki nie zostanie przysłany odpowiedni tekst wiadomości powinny trafiać do archiwum, ale numer nie powinien wyświetlać się na liście i nie powinniśmy być męczeni tymi msgkami
Używałem tego na Konnekcie, fajna sprawa. Kaw, jeśli możesz i potrafisz (nie wątpię!) ;-).
Cytuj
[/li][li] Przyciąganie do krawędzi ekranu/innych okien
Było w poprzednim temacie, drobnostka, ale można dodać. Tak jak i "zawsze na wierzchu".
Cytuj
[/li][li] Po najechaniu na ikonkę w tray'u - tooltip ze stanem poszczególnych protokołów (+ ewentualnie opisem)
Dobre.
Cytuj
[/li][li] Większy wybór czcionek (gdzie Georgia?!) i ich rozmiarów (chciałem zobaczyć całość z 7 - i się nie dało :( )[/li][/list][/li][/list][/li][/list]
Więcej opcji formatowania i wyglądu pewnie dojdą wraz ze stylowaniem.

Cytuj
Więcej grzechów w tej chwili nie pamiętam ;)
Szkoda, bo masz ciekawe spostrzeżenia.
Z kolejnymi pomysłami chyba lepiej byłoby poczekać na bugtracka, Kaw go właśnie stawia na nogi.
Łatwiej wtedy to wszystko ogarnąć. Sam widziałem już kilka duplikatów.
Może... po prostu... się mylę?

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 01, 2009, 20:54:05 pm »

Offline malcom

  • Młodzież
  • **
    • http://malcom.pl
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 01, 2009, 20:57:44 pm »
Cytat: "Wojciech"
A bo widzisz! Mówiłem Kawikowi o tym, ale niee bo to jeden przypadek na milion a wg mnie po prostu niedoinformowanie w opcjach. Musisz wpisać login w formacie: kowalski@tlen.pl a nie samo 'kowalski'
Przeciez nad kontrolka edit pisze wyraznie w jakim formacie podac identyfikator ;p
malcom.pl | xime - moj im;p

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:02:53 pm »
Cytat: "Iastusthem"
Hej!
Hellou;

I pomijając to co już zostało powiedziane...

Cytat: "Iastusthem"
[li] W przypadku nieudanego połączenia - pop-up/dymek z informacją (np. złe hasło), a nie tylko w konsoli
Będzie;

Cytat: "Iastusthem"
Opcja wysyłania autoryzacji w momencie dodawania kontaktu do listy
A nie robi tak?

Cytat: "Iastusthem"
Sprawdzanie częściej czy otrzymaliśmy autoryzację (obecnie musiałem zresetować WTW, by WTW w końcu pojęło, że sam sobie autoryzacji udzieliłem - bo dodałem siebie na liście)
Komunikator po prostu czeka aż dostanie odpowiednie info z serwera, niczego sam nie sprawdza ...

Cytat: "Iastusthem"
Usuwanie meta-kontaktów (obecnie nie udało mi się to - mimo wybrania opcji Usuń i potwierdzenia, meta-kontakt nie znika)
To best błąd, będzie poprawiony przy okazji;

Cytat: "Iastusthem"
Opcjonalnie: przerobić pliki z rosterem na wersję human-readable - XML i od razu wygodniej będzie to sobie poedytować w Notepad++ ;)
Kieeedyś...

Cytat: "Iastusthem"
[li] Ignorowanie kontaktu (ale pozostaje na liście) + blokowanie (znika z listy)
Nie jestem pewien co do blokowania, ale ignor będzie.

Cytat: "Iastusthem"
[li] Stylowanie, najchętniej CSSy
To dla potomnych:

1. Zobacz folder "theme" w folderze aplikacji;
2. Jeśli stworzysz sobie w katalogu profilu folder "userTheme", i zachowasz strukturę tego z punktu 1, to:
3. Pliki będą ładowane najpierw z userTheme, a jak nie zostaną tam odszukane to nastąpi fallback do "theme";

Cytat: "Iastusthem"
Po otwarciu preloadowanie ostatnich 10 (do wyboru) wiadomości
Może, ale to na poźniej.

Cytat: "Iastusthem"
Informacja o zmianie statusu jest wyświetlana inną czcionką niż tekst rozmowy :(
Patrz odpowiedni pliczek html w userTheme\htmlChat ;p

Cytat: "Iastusthem"
Dzielenie wyrazów według spacji, podział wewnątrz wyrazu tylko jeśli ma więcej niż xx znaków
Patrz poprzedni, ale jak tak bylo byl problem z dzieleniem URL'i.

Cytat: "Iastusthem"
Opcjonalnie graficzne emotikony
Eeee, w jeszcze odleglejszej przyszłości ;p

Cytat: "Iastusthem"
Poprawienie czasu wiadomości - bo teraz miałem tak:
21:20:57 Ktoś: wiadomość
21:19:51 Ja: wiadomość
Taaa, wiem, ale to wina 2 rzeczy: albo Twoj zegar nie chodzi jak trzeba albo zegar serwera GG, do wyboru ;) W kazdym razie, zmienię to tak, aby ignorować oryginalny czas wiadomości z nią dostarczony;

Cytat: "Iastusthem"
Logowanie wszystkich zmian statusów/opisów każdej z osób automatycznie do archiwum - to się wbrew pozorom bardzo przydaje
Jako opcja, ale to na przyszłość;

Cytat: "Iastusthem"
Lepsze wyszukiwanie/filtrowanie - pokazywanie tylko konkretnej wiadomości spełniającej kryteria (z możliwością wyłączenia filtru tak, by pozostać w tym samym miejscu, ale widzieć wiadomości dookoła)
mhm;

Cytat: "Iastusthem"
Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
Otwiera, chyba ze w okienku "łebałt";

Cytat: "Iastusthem"
Stan poszczególnych połączeń na dole głównego okna programu (żeby było widać, co się rozłączyło, a co działa i jak)
Coś w ten deseń będzie;

Cytat: "Iastusthem"
Numer builda/wersji w tytule głównego okna programu + w O programie
Jak będzie używalne w całosci to będą poprawne numery wersji ;)

Cytat: "Iastusthem"
Prosty bot antyspamowy ...
- k.fak ;p Będzie;
Cytat: "Iastusthem"
Po najechaniu na ikonkę w tray'u - tooltip ze stanem poszczególnych protokołów (+ ewentualnie opisem)
Przeca jest, nawet taki pierdutny ;p (ale jest customowy, nie działa w win7 jeszcze);

Cytat: "Iastusthem"
[li] Większy wybór czcionek (gdzie Georgia?!) i ich rozmiarów (chciałem zobaczyć całość z 7 - i się nie dało :( )[/list][/list]Noo, na później;
Niom, ale na razie mam tam dziwnego buga z rozmiarem 10 ;p

Cytat: "Iastusthem"
Więcej grzechów w tej chwili nie pamiętam ;)
Good :>

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:10:47 pm »
Na wstępie:
@malcom - "jest napisane",
@Iastusthem:
Cytuj
Jakiś powód, dla którego miałoby być skromniej? Chyba, że opcja PPM -> Ukryj kontakt na liście.
Nie skromniejsze rozwiązanie blokowania, a skromniej opisana propozycja.
Z innego tematu:
Cytat: "Wojciech"
19. Brakuje również opcji 'wizytówka' w menu pod danym kontaktem.

20. To samo co wyżej tylko, że z opcją 'zablokuj'.
Sry za zamieszanie.

Cytuj
A to where? Bo patrzyłem i nie zauważyłem.
Pisałem konkretnie o Gadu-Gadu.
Opcje > Sieci > Gadu-Gadu > Inne i taki wieelki przycisk "Import/Eksport" ;-).

Cytuj
Mirandy albo Psi. Skype'a używałem po raz ostatni naprawdę dawno temu - przynajmniej parę lat. Natomiast zdaża mi się załączyć program i dostać od kogoś np. msg: "No fakt" albo "Nie masz racji". Szukanie po archiwum o czym rozmawialiśmy jest męczące i bez sensu - lepiej dostać parę starszych wiadomości na dzień dobry.
Fakt, irytujące jest to skakanie po archiwum, żeby sobie przypomnieć o czym się rozmawiało dzień temu np.
A i "zdaRZa" ;-).

Cytuj
Bo czasem ludzie poetyckie opisy mają. No i widać, kiedy ktoś przychodzi - często wychodząc traci opis, wchodzi to się pojawia - i już wiem, że odpalił komunikator o np. 6.
No fakt, niby... Ale to już podchodzi pod kombinowanie, hehe.

Cytuj
Może i tak, ale po co mam mieć w oknie scrolla, skoro jest tyyyyyyle wolnego miejsca na ekranie?
Chodziło mi raczej o to, że najpierw Kaw powinien zająć się podstawowymi problemami, a potem takimi jak stylowanie i wygląd. Rzecz oczywiście do zrobienia ;-).

Cytuj
Nie ma sprawy. Ponieważ zdecydowałem się przenieść na WTW (przynajmniej na razie), to pewnie coś jeszcze się trafi. Ech, człowiek to się błąka po tych IMach i błąka (czegóż to nie było... GG, Tlen, Miranda, Spik, Konnekt, Psi [+ parę odmian], GTalk -- na części z nich całkiem długo).
Znam to, znam...
Ja najdłużej byłem na Konnekcie, troszkę na Mirce, GTalka mam ciągle "obok". Przez miesiąc używałem tylko Skype'a i chciałem całkowicie porzucić GG, ale mi nie wyszło ;-).
Konnekt chyba najbardziej mi przypasował, ale irytowała mnie coraz większa i częstsza zawodność, częste problemy na Viście, brak aktualizacji itp.

I jeszcze pytanko, bo nie mam jak sprawdzić:
Czy ustawiając w opcjach, że WTW ma pamiętać ostatni opis i zamykając go "na chama" opcją "Wyłącz" - ustawi nam się status Niedostępny z opisem (na GG)?

Potwierdzam, że linki otwiera w domyślnej przeglądarce.

Kaw, kiedy naprawisz polskie znaczki na liście kontaktów? :-)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2009, 21:14:58 pm wysłana przez Smartek »
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:13:27 pm »
Cytat: "Smartek"
Czy ustawiając w opcjach, że WTW ma pamiętać ostatni opis i zamykając go "na chama" opcją "Wyłącz" - ustawi nam się status Niedostępny z opisem (na GG)?
Powinen; Powinien też ustawić poprawny opis przy przejściu w stan hibernacji/uśpienia;
A co do GG, to serwery GG mają tendencje do gubienia opisów ostatnio;

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:18:07 pm »
Ostatnio dziewczyna mi mówiła, że jak wychodzę z GG (na Tlenie...) to nie mam opisu i pojawia się jak się robię dostępny.
Irytujące z dwóch powodów:
1. Ludzie wiedzą kiedy robię się niewidoczny, bo pojawia mi się opis ;-),
2. Nie mogę informować znajomych o ewentualnym kontakcie lub innych, istotnych rzeczach.

I się zastanawiałem czy to Tlen szwankuje, czy po prostu trzeba przechodzić ręcznie na Niedostępny i mi to jakoś wcześniej umknęło czy co...

Kaw, zedytowałem końcówkę poprzedniego posta jeszcze.
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:21:50 pm »
Co co PL znaczków, są całkowicie poprawne, chyba, że importowałeś listę z serwera GG (mała, aczkolwiek celowa niekompatybilność kodowania znaków, GG/Tlen/cokolwiek używają Win-1250, WTW używa UTF-8, to nie ma być przenośne, to ma mieć wieksze możliwości).
Znaczy, trzeba poprawić ręcznie i wyeksportowac listę ponownie ;)

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:23:55 pm »
Rozumiem. Chyba miałeś rację, że o tym pisałeś... ;-)
Z tym kodowaniem to zawsze cyrki są. Wszędzie.

Z megapodstawowych rzeczy to to nieszczęsne minimalizowanie (będę marudził, ojj będę ^_^) i sypiący się scroll.
Może... po prostu... się mylę?

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:25:57 pm »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Opcja wysyłania autoryzacji w momencie dodawania kontaktu do listy
A nie robi tak?
Ciężko powiedzieć. W każdym razie dodałem samego siebie do listy. Po chwili mnie ładnie przekreśliło (brak autoryzacji). Kliknąłem sobie na Autoryzuj, a później także na Poproś o autoryzację (czy jak to się tam zwie). Jeszcze później kilka razy powtórzyłem to. Nic. Reset programu - i już jestem zautoryzowany.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Sprawdzanie częściej czy otrzymaliśmy autoryzację (obecnie musiałem zresetować WTW, by WTW w końcu pojęło, że sam sobie autoryzacji udzieliłem - bo dodałem siebie na liście)
Komunikator po prostu czeka aż dostanie odpowiednie info z serwera, niczego sam nie sprawdza ...
To może opcja sprawdzenia/zapytania o to?

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Opcjonalnie: przerobić pliki z rosterem na wersję human-readable - XML i od razu wygodniej będzie to sobie poedytować w Notepad++ ;)
Kieeedyś...
Proooooszę. Edytowanie userów w programie jest takie męczące, wolę stukać w klawisze...

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
[li] Ignorowanie kontaktu (ale pozostaje na liście) + blokowanie (znika z listy)
Nie jestem pewien co do blokowania, ale ignor będzie.
No to opcja 'ukryj na liście' ;)

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Informacja o zmianie statusu jest wyświetlana inną czcionką niż tekst rozmowy :(
Patrz odpowiedni pliczek html w userTheme\htmlChat ;p
No ok, ale defaultowo tak jest, a chyba nie powinno - więc pasuje zmienić :P

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Dzielenie wyrazów według spacji, podział wewnątrz wyrazu tylko jeśli ma więcej niż xx znaków
Patrz poprzedni, ale jak tak bylo byl problem z dzieleniem URL'i.
A to nie można napisać odpowiedniego regexpa? Jesli nie, to przynajmniej dzielenie nie w miejscu końca okna (to i tak powinno psuć linki), a w miejscu spacji.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
Otwiera, chyba ze w okienku "łebałt";
No, tam testowałem =]

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Prosty bot antyspamowy ...
- k.fak ;p Będzie;
k.fak? Dunno, ja miałem taki plugin w Mirandzie. Zapewne wcześniej, niż k.fak powstał, ale nie będę się kłócić.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Po najechaniu na ikonkę w tray'u - tooltip ze stanem poszczególnych protokołów (+ ewentualnie opisem)
Przeca jest, nawet taki pierdutny ;p (ale jest customowy, nie działa w win7 jeszcze);
Jest? To ja nie mam :( Dlaczego dostałem wersję bez tooltipa? :((A dziwne, bo przy innych tray'ach tooltipy są.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Więcej grzechów w tej chwili nie pamiętam ;)
Good :>
Się mi przypomniało xD

Część rzeczy działa dopiero po restarcie WTW - irytujące (np. podpiąłem sobie konto jabberowe stare, z transportami, więc pododawało je do listy. Ponieważ przeniosłem się w całości na normalne wtyczki (to główny powód zmiany z Psi), to kontakty i tak przepisywałem na wersję GG. No więc ten roster mi zaimportowało to myślę - i tak do mnie tylko siostra via Jabber pisze, więc nowy profil sobie zrobię. Zrobiłem - ale roster nie zniknął. Po resecie WTW - a i owszem).

Pokazywanie pustych grup - zaimportowała mi się z Tlena grupa, która miała w nazwie 'OnLine'. Wcześniej w WTW ją sobie sam zrobiłem, tyle, że 'Online'. I teraz przy wpisywaniu nazwy grupy to mnie się dwie opcje do wyboru pojawiają (i 'OnLine' jest wcześniej). Możliwe, że po restarcie zniknie xD

Dodawanie nowych kontaktów - mam taki nawyk, że zatwierdzam ENTERem - a tu lipa, bo nie dodaje wtedy do listy, tylko zamyka okno :( Nie tak to powinno być :(

Zmiana rodzaju sieci przy kontakcie. Byłoby naprawdę przydatne w tej wspominanej sytuacji importu rostera - klikam prawym, zmieniam z XMPP/Jabber na GG i już. Może nawet nie kasować adresu transportu i wstawiać jako 666@gg.serverżaby.pl -- i tak byłoby to wielkim ułatwieniem.

Kodowanie changeloga na stronie - Win 1250? WSTYD!

Licznik znaków w wiadomości/automatyczny podział. Nie wiem jak teraz, ale dawniej, gdy na GG wysłało się dłuuuugą wiadomość to nie dość, że nie zostawała ona dostarczona, to jeszcze wywalało z konta. Podzielenie wiadomości automatycznie pomogłoby w takich sytuacjach.

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:34:27 pm »
Cytat: "Iastusthem"
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Po najechaniu na ikonkę w tray'u - tooltip ze stanem poszczególnych protokołów (+ ewentualnie opisem)
Przeca jest, nawet taki pierdutny ;p (ale jest customowy, nie działa w win7 jeszcze);
Jest? To ja nie mam :( Dlaczego dostałem wersję bez tooltipa? :((A dziwne, bo przy innych tray'ach tooltipy są.
Potwierdzam, plułem się też, a nie sprawdziłem.
Tooltip jest i to całkiem bajerancki, hyh ;-).
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 01, 2009, 21:43:01 pm »
Cytat: "Iastusthem"
Ciężko powiedzieć. W każdym razie dodałem samego siebie do listy. Po chwili mnie ładnie przekreśliło (brak autoryzacji). Kliknąłem sobie na Autoryzuj, a później także na Poproś o autoryzację (czy jak to się tam zwie). Jeszcze później kilka razy powtórzyłem to. Nic. Reset programu - i już jestem zautoryzowany.
Narzędzia -> Konsola prokołow, włącz i zobacz co przesyła;

Cytat: "Iastusthem"
Cytat: "Kaworu"
Komunikator po prostu czeka aż dostanie odpowiednie info z serwera, niczego sam nie sprawdza ...
To może opcja sprawdzenia/zapytania o to?
Jeśli dodałeś siebie samego na tymsamym koncie to się nie dziw, ze cuda sie dzieją ;P

Cytat: "Iastusthem"
Proooooszę. Edytowanie userów w programie jest takie męczące, wolę stukać w klawisze...
Zapewne, ale jak często edytujesz listę kontaktów hurtowo?

Cytat: "Iastusthem"
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Informacja o zmianie statusu jest wyświetlana inną czcionką niż tekst rozmowy :(
Patrz odpowiedni pliczek html w userTheme\htmlChat ;p
No ok, ale defaultowo tak jest, a chyba nie powinno - więc pasuje zmienić :P
To kwestia gustu a nie "nie powinno" ;P

Cytat: "Iastusthem"
A to nie można napisać odpowiedniego regexpa? Jesli nie, to przynajmniej dzielenie nie w miejscu końca okna (to i tak powinno psuć linki), a w miejscu spacji.
Ii weź do tego zmuś IE?

Cytat: "Iastusthem"
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Otwieranie linków w domyślnej przeglądarce, a nie w IE
Otwiera, chyba ze w okienku "łebałt";
No, tam testowałem =]
A to błąd, bo to okno jest do wymiany ;p

Cytat: "Iastusthem"
k.fak? Dunno, ja miałem taki plugin w Mirandzie. Zapewne wcześniej, niż k.fak powstał, ale nie będę się kłócić.
Powstał w zasadzie na podstawie konnektowej wersji, tj ona mnie zainspirowała;

Cytat: "Iastusthem"
Jest? To ja nie mam :( Dlaczego dostałem wersję bez tooltipa? :((A dziwne, bo przy innych tray'ach tooltipy są.
Co to za system?

Cytat: "Iastusthem"
Się mi przypomniało xD
Damn ;p

Cytat: "Iastusthem"
Część rzeczy działa dopiero po restarcie WTW - irytujące (np. podpiąłem sobie konto jabberowe stare, z transportami, więc pododawało je do listy. Ponieważ przeniosłem się w całości na normalne wtyczki (to główny powód zmiany z Psi), to kontakty i tak przepisywałem na wersję GG. No więc ten roster mi zaimportowało to myślę - i tak do mnie tylko siostra via Jabber pisze, więc nowy profil sobie zrobię. Zrobiłem - ale roster nie zniknął. Po resecie WTW - a i owszem).
Errrm ... lista kontaktów jabbera jest na serwerze, i nie spodziewaj się na nowym profilu, ze jakos inaczej sunth zrobi;

Cytat: "Iastusthem"
Pokazywanie pustych grup - zaimportowała mi się z Tlena grupa, która miała w nazwie 'OnLine'. Wcześniej w WTW ją sobie sam zrobiłem, tyle, że 'Online'. I teraz przy wpisywaniu nazwy grupy to mnie się dwie opcje do wyboru pojawiają (i 'OnLine' jest wcześniej). Możliwe, że po restarcie zniknie xD
No, możliwe. It's not a bug, it's a feature ;)

Cytat: "Iastusthem"
Dodawanie nowych kontaktów - mam taki nawyk, że zatwierdzam ENTERem - a tu lipa, bo nie dodaje wtedy do listy, tylko zamyka okno :( Nie tak to powinno być :(
However this is a bug ;P

Cytat: "Iastusthem"
Zmiana rodzaju sieci przy kontakcie. Byłoby naprawdę przydatne w tej wspominanej sytuacji importu rostera - klikam prawym, zmieniam z XMPP/Jabber na GG i już. Może nawet nie kasować adresu transportu i wstawiać jako 666@gg.serverżaby.pl -- i tak byłoby to wielkim ułatwieniem.
Nie planuje się;

Cytat: "Iastusthem"
Kodowanie changeloga na stronie - Win 1250? WSTYD!
Eeee tam, nie bede zmieniał, a NSIS też 1250 łapie ;P

Cytat: "Iastusthem"
Licznik znaków w wiadomości/automatyczny podział. Nie wiem jak teraz, ale dawniej, gdy na GG wysłało się dłuuuugą wiadomość to nie dość, że nie zostawała ona dostarczona, to jeszcze wywalało z konta. Podzielenie wiadomości automatycznie pomogłoby w takich sytuacjach.
A nie ma automatycznego podziału?

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 02, 2009, 06:27:26 am »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Ciężko powiedzieć. W każdym razie dodałem samego siebie do listy. Po chwili mnie ładnie przekreśliło (brak autoryzacji). Kliknąłem sobie na Autoryzuj, a później także na Poproś o autoryzację (czy jak to się tam zwie). Jeszcze później kilka razy powtórzyłem to. Nic. Reset programu - i już jestem zautoryzowany.
Narzędzia -> Konsola prokołow, włącz i zobacz co przesyła;
Zobaczę. Tylko nigdzie nie pisało, że wysyła... To może w przypadku, gdy WTW udzieliło autoryzacji zdezaktywować tę opcję?

Cytat: "Kaworu"
Jeśli dodałeś siebie samego na tymsamym koncie to się nie dziw, ze cuda sie dzieją ;P
A co to ja, gorszy jakiś user Żaby, że siebie dodawać nie mogę? :P

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Proooooszę. Edytowanie userów w programie jest takie męczące, wolę stukać w klawisze...
Zapewne, ale jak często edytujesz listę kontaktów hurtowo?
Co najmniej raz, przy przejściu na komunikator, dalej w momencie, gdy np. numery zmieniam.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
No ok, ale defaultowo tak jest, a chyba nie powinno - więc pasuje zmienić :P
To kwestia gustu a nie "nie powinno" ;P
No nie, wszystko się tam wyświetla tak samo, więc powinno być tak samo :P

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
A to nie można napisać odpowiedniego regexpa? Jesli nie, to przynajmniej dzielenie nie w miejscu końca okna (to i tak powinno psuć linki), a w miejscu spacji.
Ii weź do tego zmuś IE?
Eeee. IE, przynajmniej w FORMach, odpowiednio dzieli wyrazy (w normalnych oknach zresztą też -- napisz tekst w HTMLu i sam sobie zobacz.). To po pierwsze. Po drugie to Ty i tak wysyłasz sparsowany tekst do okna, więc możesz regexpem znaleźć linka, zamienić do na http://blahblah i dodać wewnątrz spację bez utraty klikalności. To samo powinno mieć zastosowanie przy mailach.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Jest? To ja nie mam :( Dlaczego dostałem wersję bez tooltipa? :((A dziwne, bo przy innych tray'ach tooltipy są.
Co to za system?
XP SP3. Nic, może po resecie (to zawsze jest jakieś wyjście =]) się poprawi.

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Część rzeczy działa dopiero po restarcie WTW - irytujące (np. podpiąłem sobie konto jabberowe stare, z transportami, więc pododawało je do listy. Ponieważ przeniosłem się w całości na normalne wtyczki (to główny powód zmiany z Psi), to kontakty i tak przepisywałem na wersję GG. No więc ten roster mi zaimportowało to myślę - i tak do mnie tylko siostra via Jabber pisze, więc nowy profil sobie zrobię. Zrobiłem - ale roster nie zniknął. Po resecie WTW - a i owszem).
Errrm ... lista kontaktów jabbera jest na serwerze, i nie spodziewaj się na nowym profilu, ze jakos inaczej sunth zrobi;
Nie rozumiesz. Miałem konto b@j.org, zupełnie nowe, bez podpiętych transportów. Lista kontaktów, zaimportowana z 666@gg.serverżaby.pl -- i tak byłoby to wielkim ułatwieniem.[/quote]Nie planuje się;[/quote]
:(

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Kodowanie changeloga na stronie - Win 1250? WSTYD!
Eeee tam, nie bede zmieniał, a NSIS też 1250 łapie ;P
To wstyd, że nie umiesz sobie zapisać pliku z odpowiednim kodowaniem. Tak to przeglądarka nie wie, jakiego ma użyć, bo w TXTku nigdzie nie jest to określane. UTF-8 FTW, inaczej są krzaczki np. w Operze (ciekawe, jak jest na *nixach albo w takich Lynxie).

Cytat: "Kaworu"
A nie ma automatycznego podziału?
A nie wiem, nie miałem czasu przetestować, wolałem napisać =]

W nocy tak mi się przypomniało... Based on jakiś komunikator (GG może? Nie pomnę) -- lista grup jako zakładki po lewej stronie okna. Kliknięcie na zakładkę pokazuje tylko wybraną grupę. Przydatne, by wyeliminować scrolla. Jeszcze selectowanie kontaktów i tworzenie nowych, tymczasowych grup byłoby bajerzaste.

Dalej - z serii 'wszyscy mają' - umieszczanie piosenki odtwarzanej w opisie. Najlepiej pakować ją do jakieś zmiennej, w stylu %NOW_PLAYING%, żeby można było lepiej dostosowywać opis. Oczywiście to w formie pluginu, z obsługą minimum WinAMPa i Foobara.

EDIT: Zaznaczenie tekstu w oknie rozmowy i kliknięcie Ctrl+C nie powoduje skopiowania. Trzeba dopiero PPM -> Kopiuj :( IMO do poprawy.

EDIT2: Otrzymanie nowej wiadomości spowodowało, że okienko z rozmową wskoczyło na pierwszy plan. Bu!

Pasowałoby jakoś modyfikować ikonkę w tray'u, by było widać, że jest nowa wiadomość. I może konfigurowalnie migać diodami? Lubię światełka =]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 02, 2009, 09:36:37 am »
Cytat: "Iastusthem"
Zobaczę. Tylko nigdzie nie pisało, że wysyła... To może w przypadku, gdy WTW udzieliło autoryzacji zdezaktywować tę opcję?
Nieee, te dwa przyciski sa w "w razie pproblemów", jak nic niespodziewanego się nie dzieje to wcale nie trzeba ich uzywać. A poza tym,na tlenie probowali zrobić obsługe wszystkich wyjątków automatycznie, skończyło się tak ze nawet zwykla autoryzacja nie działa jak powinna ;P

Cytat: "Iastusthem"
A co to ja, gorszy jakiś user Żaby, że siebie dodawać nie mogę? :P
Zapytaj soft serwera ;P

Cytat: "Iastusthem"
Co najmniej raz, przy przejściu na komunikator, dalej w momencie, gdy np. numery zmieniam.
A po co przy zmianie numeru edycja listy?

Cytat: "Iastusthem"
Eeee. IE, przynajmniej w [...] To samo powinno mieć zastosowanie przy mailach.
Ta, powinien, zmień odpowiednią rzecz w CSS'ie i zobacz cos ie zacznie wyprawiać przy długich ciągach liter bez spacji ;P

Cytat: "Iastusthem"
Nie rozumiesz. Miałem konto b@j.org, zupełnie nowe, bez podpiętych transportów. Lista kontaktów, zaimportowana z a@j.pl NIE zniknęła - a tego oczekiwałem. Reset WTW pomógł (jak zwykle).
A połączyłeś się ponownie? Bo nie chce martwić, ale wtyczka XMPP przy ponownym połączeniu woła funkcję DELETE_ALL_CONTACTS ;P

Cytat: "Iastusthem"
Cytat: "Kaworu"
No, możliwe. It's not a bug, it's a feature ;)
Jest bug, bo nie można tych pustych grup usunąć.
Neee, znikną same jeśli nie będą używane, nie są pokazywane na liście anyway, starczy.

Cytat: "Iastusthem"
To wstyd, że nie umiesz sobie zapisać pliku z odpowiednim kodowaniem. Tak to przeglądarka nie wie, jakiego ma użyć, bo w TXTku nigdzie nie jest to określane. UTF-8 FTW, inaczej są krzaczki np. w Operze (ciekawe, jak jest na *nixach albo w takich Lynxie).
Zapisać to ja umiem, nie chce mi się go zapisywać z RÓŻNYMI na różne potrzeby. Zostanie w takim jakie łyka NSIS.

Cytat: "Iastusthem"
A nie wiem, nie miałem czasu przetestować, wolałem napisać =]
Następnym razem pytania o coś co jest bede skutecznie ignorował ;P

Cytat: "Iastusthem"
W nocy tak mi się przypomniało... Based on jakiś komunikator (GG może? Nie pomnę) -- lista grup jako zakładki po lewej stronie okna. Kliknięcie na zakładkę pokazuje tylko wybraną grupę. Przydatne, by wyeliminować scrolla. Jeszcze selectowanie kontaktów i tworzenie nowych, tymczasowych grup byłoby bajerzaste.
Nie będzie, albo będzie w baaardzo dalekiej przyszłości;

Cytat: "Iastusthem"
Dalej - z serii 'wszyscy mają' - umieszczanie piosenki odtwarzanej w opisie. Najlepiej pakować ją do jakieś zmiennej, w stylu %NOW_PLAYING%, żeby można było lepiej dostosowywać opis. Oczywiście to w formie pluginu, z obsługą minimum WinAMPa i Foobara.
Jak będzie odpowiedni plugin;

Cytat: "Iastusthem"
EDIT: Zaznaczenie tekstu w oknie rozmowy i kliknięcie Ctrl+C nie powoduje skopiowania. Trzeba dopiero PPM -> Kopiuj :( IMO do poprawy.
Prawda, ale nigdzie nie jest napisane, ze to tak działa ;P Dorobie przy okazji;

Cytat: "Iastusthem"
EDIT2: Otrzymanie nowej wiadomości spowodowało, że okienko z rozmową wskoczyło na pierwszy plan. Bu!
Tylko jeśli aktywne wcześniej było głowne okno;

Cytat: "Iastusthem"
Pasowałoby jakoś modyfikować ikonkę w tray'u, by było widać, że jest nowa wiadomość. I może konfigurowalnie migać diodami? Lubię światełka =]
Raczej światełka niż ikonka ;P

Offline zhvir

Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 02, 2009, 16:12:50 pm »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przemyślenia nowego użytkownika
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 02, 2009, 17:04:57 pm »
Cytat: "zhvir"
Pomimo ustawienia folderu userTheme styl okna rozmowy jest pobierany z folderu Theme! (pozostałe elementy stylu użytkownika pobierane są z poprawnej lokalizacji)
W następnej wersji będzie poprawione;

Cytat: "zhvir"
Zamiast word-break: break-all trzeba użyć word-wrap: break-word[/quote]Jak pamiętam to mi to nie chciało działać, ale zmienimy i zobaczymy;