Ankieta

Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy

Zostawić tak jak jest
10 (37%)
Wprowadzić ciągłość informacji o statusie w oknie rozmowy
17 (63%)

Głosów w sumie: 26

Autor Wątek: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy  (Przeczytany 10393 razy)

0 Użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Witam

Opis może być nie do końca przez wszystkich zrozumiały, najpierw napiszę jak jest teraz:
piszemy z kimś na gg, w pewnym momencie ktoś zmieni opis/status i w rozmowę jest pokazana informacja o statusie/opisie w formie
Status: XXX
Tak jest teraz.

Potem przestajemy z kimś pisać, zamykamy okno (WTW jest dalej włączony) i np oglądamy film, potem znów otwieramy to samo okno rozmowy i widzimy tylko to na czym skończyliśmy pisać, mimo że podczas filmu widzieliśmy w powiadomieniu, że dana osoba zmieniała kilkakrotnie i opis i status.

Moja propozycja polegałaby na tym aby informacja o zmianie opisu/statusu była zapisywana w okno osoby z którą rozmawialiśmy do czasu aż nie zostanie całkowicie zamknięte WTW z paska zadań.

Nie chodzi mi o to aby w każde okno bez konieczności zaczynania z kimś rozmowy były zapisywane informacje o statusach bo zrobił by się śmietnik, chodzi mi tylko o tych z którym zacząłem rozmowę.

Proszę wszystkich użytkowników o zabranie głosu w tym temacie.

Pozdrawiam
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline kwiateusz

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2010, 12:47:53 pm »
hm ja to jestem chyba wyjatkowy ale właśnie tak mam, jak otworze okno rozmowy to wtw tam loguje mi wszystkie zmiany stanu co mnie czasem wkurza bo mam z 30 wpisów ze ktos zmienił stan z dotepnego na zw i odwrotnie

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2010, 12:49:48 pm »
Chyba, że minie 3h od zamknięcia okna/zakładki ;P

Offline kwiateusz

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2010, 12:51:08 pm »
chyba że ktoś to wyłączył

Offline whd

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2010, 12:52:06 pm »
'Zostawić tak jak jest' to nie znaczy właśnie zostawić tą 'ciągłość informowania o zmianie stanu' ? :>

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2010, 12:56:28 pm »
hm ja to jestem chyba wyjatkowy ale właśnie tak mam, jak otworze okno rozmowy to wtw tam loguje mi wszystkie zmiany stanu co mnie czasem wkurza bo mam z 30 wpisów ze ktos zmienił stan z dotepnego na zw i odwrotnie
Też bym tak chciał, przynajmniej czytałbym sobie w danym oknie, a nie szukał po WTWStatusLog - przy całym szacunku dla wtyczki.

Chyba, że minie 3h od zamknięcia okna/zakładki ;P
Stałe powinno być a nie czasowe ;P

'Zostawić tak jak jest' to nie znaczy właśnie zostawić tą 'ciągłość informowania o zmianie stanu' ? :>
Nie, bo tej ciągłości teraz nie ma.
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline whd

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2010, 12:58:20 pm »
U mnie jest - jeśli tylko raz otworzę rozmowę i później nawet jak zamknę to po ponownym otwarciu mam tam informacje o wszystkich zmianach stanu jakie się odbyły w międzyczasie (być może z dokładnością do tych 3h o których wspominał Kaw)

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 13, 2010, 13:02:21 pm »
Jak widać u każdego co innego, jest tam jakaś metoda aby się to zapisywało, trzymanie okna/zakładki cały czas na pasku zadań, wtedy się zapisze, natomiast jak się zamknie okno/zakładkę to już nie ma zapisują się żadne informacje do tego okna.
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline sober

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 13, 2010, 13:10:06 pm »
Ja jestem za tym, aby była opcja do wyboru. Innymi słowy, aby była możliwość zostawienia tego tak jak jest i żeby była możliwość włączenia tej, jak się wyraziłeś, ciągłości, jeśli tak bardzo jest Ci to potrzebne.



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 13, 2010, 13:20:43 pm »
Może być i tak jak chcesz, jednym którym to przeszkadza to sobie tą opcję wyłączą, a tym którym by się to przydało (w tym ja) włączyli by sobie.
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline Pragmatic69

Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 13, 2010, 16:14:54 pm »
Popieram inicjatywę. Mi także tego brakuje jakoś. Niby małe, a cieszyłoby, :-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline sh4rkyq

  • Narybek
  • *
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 17, 2010, 11:34:55 am »
I jak się przykładam do zmiany - bo faktycznie straszny bałagan się robi w oknie rozmowy. Można to zrobić jako opcja.
Proszę zarazem o opinie twórców programu.
Pozdrawiam.

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 17, 2010, 18:42:55 pm »
Dziękuje za oddane głosy te "za" jak i te "przeciwko", propozycje dodałem już na bugtraq pod adresem:
http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=1239

Myślę, że to bardzo dobra idea którą komunikator WTW powinien mieć, jeśli nie domyślnie to przynajmniej w postaci opcji wyboru.

Tutaj jest ankieta którą założył Admin Zhvir
http://forum.k2t.eu/wysypisko/z-jakiego-komunikatora-korzystales-przed-wtw-(ankieta)/
 z dnia 2.07.2009r. Wynika z niej, że najwięcej użytkowników WTW przejął po Konnekcie.

Kaworu nie lubi określeń i zwrotów typu "tak jak w konnekcie", ma na to uczulenie. Legenda głosi, że swego czasu Kaworu zainstalował konnekta i stwierdził, że nie będzie go używał ponieważ Konnekt domyślnie miał opcję (którą można było zmienić w opcjach) opis obok kontaktu na liście, Kaw zawsze był przyzwyczajony do opisu pod nazwą kontaktu.
(źródła legendy: Vortal Dobreprogramy i Forum, Forum WTW)

Wiem, że czasem można nie lubić pewnego programu, ale powinno się spojrzeć na wynik ankiety sprzed ponad roku.

Wiem również, że idea programu była inna aby zrobić alternatywę dla kiepskiego tlena, ale większość i tak jest konnekciarzy, a to właśnie w Konnekcie ta funkcja (moja propozycja) była wprowadzona w pierwszej wersji tego programu czyli lipiec 2002r. I nie widzę naprawdę żadnej przeszkody aby po ośmiu latach zostało to wprowadzone również w WTW.

Jeśli ta propozycja nie zostanie wprowadzona, to na pewno nie dlatego że jest kiepska, tylko dlatego że pochodzi z Konnekta.

Ja nie zapomniałem skąd tutaj przyszedłem!

Pozdrawiam

Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 17, 2010, 19:17:16 pm »
Opcje -> Interface -> zaznacz "Nie czyść automatycznie okien rozmowy po upływie 3h". Done!


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 17, 2010, 19:18:31 pm »
Legenda głosi, że swego czasu Kaworu zainstalował konnekta i stwierdził, że nie będzie go używał ponieważ Konnekt domyślnie miał opcję (którą można było zmienić w opcjach) opis obok kontaktu na liście, Kaw zawsze był przyzwyczajony do opisu pod nazwą kontaktu.
Bullshit. Zapoznaj sie z moimi tekstami dokładniej, bo akurat to o co mi chodziło- było niezmienialne.

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 17, 2010, 19:39:28 pm »
Opcje -> Interface -> zaznacz "Nie czyść automatycznie okien rozmowy po upływie 3h". Done!
Wcale nie Done!
Nie zrozumiałeś o co chodzi w wątku.

Ta opcja Ci nic nie da, chodzi o informację o statusie, a nie o treść rozmowy.

Bullshit. Zapoznaj sie z moimi tekstami dokładniej, bo akurat to o co mi chodziło- było niezmienialne.
Czytałem wszystkie komentarze pod Konnektem, pod AQQ i WTW na DP, poza tym tutaj na tym forum kilka wpisów też było tylko nie chcę mi się szukać taka wzmianka na ten temat była. Poza tym podpisałem źródło, odnajdź to tam i z nimi się kłóć.
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 17, 2010, 19:44:19 pm »
Czytałem wszystkie komentarze pod Konnektem, pod AQQ i WTW na DP, poza tym tutaj na tym forum kilka wpisów też było tylko nie chcę mi się szukać taka wzmianka na ten temat była. Poza tym podpisałem źródło, odnajdź to tam i z nimi się kłóć.
A jeśli znajdę tam coś w rodzaju

"Nie dało się ustawić aby opis kontaktu był pod kontaktem, w więcej niż w jednej linijce oraz przy kontaktach które go nie mają nie było pustego miejsca na tenże"

To już się w życiu w żadnej sprawie do mnie nie odezwiesz, ok? ;))))

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 17, 2010, 19:47:37 pm »
To już się w życiu w żadnej sprawie do mnie nie odezwiesz, ok? ;))))

Chyba niepoważny jesteś - ja mam jeszcze wiele pomysłów, nic z tego!
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 18, 2010, 11:43:21 am »
Wcale nie Done!
Nie zrozumiałeś o co chodzi w wątku.

Ta opcja Ci nic nie da, chodzi o informację o statusie, a nie o treść rozmowy.

Nic?

Między zmianami stanu minęło prawie 10 godzin, a okno rozmowy było zamknięte (WTW cały czas włączony).
Jeśli nie o ten efekt Ci chodziło, to ja się poddaję. :P

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Odp: Propozycja dot. informacji o zmianie opisu pojawiającej się w oknie rozmowy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 18, 2010, 21:24:07 pm »
Niestety musisz się poddać drogi kolego:P

Zrób eksperyment... Pisz sobie z kimś na gg i niech ktoś zmieni opis albo status to wyskoczy Ci taka informacja w oknie, że ktoś zmienił albo status albo opis, powiedz komuś aby zmieniał tak jeszcze kilka razy i zamknij okno z nim, jeśli masz powiadomienia, że ktoś się pojawia albo zmienia opis to będziesz widział wszystko w balonikach (ja tak mam), ponownie otworzysz okienko i zastaniesz tylko to na czym skończyliście czyli rozmowy, a nie zastaniesz tam informacji o opisach/statusach.

Ale nic się nie martw ;) zagłosowałeś na "Zostawić tak jak jest"

Pozdrawiam
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.