Autor Wątek: Nowy typ kontaktu - komórka  (Przeczytany 3288 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yarek

  • Narybek
  • *
Nowy typ kontaktu - komórka
« dnia: Marca 27, 2010, 08:25:15 am »
Jedną z drobnych i niesamowicie przydatnych rzeczy, jaką posiada używany przeze mnie niegdyś Tlen, jest możliwość dodania kontaktu w postaci numeru telefonu komórkowego. Jestem niesamowicie zadowolony z WTW, ale przyznam szczerze, że brakuje mi tej opcji ;)

Rzecz wygląda bardzo prosto. Dodajemy do listy kontaktów nowy kontakt, który zawiera w sobie tylko i wyłącznie numer telefonu komórkowego, tak aby można było skontaktować się z daną osobą poprzez wiadomości SMS. Obecnie numer telefonu można dodać tylko do już istniejących kontaktów, np. Tlen, GG, Jabber itp. Sam posiadam kilku znajomych, którzy nie posiadają numerów GG czy też adresów Tlena, ale posiadają komórki. Dodałbym ich do listy kontaktów, ale... musiałbym wymyślić jakiś fałszywy numer GG, gdyż procedura zakładania nowego kontaktu nie przewiduje innego scenariusza :(

Pewnym rozwiązaniem byłaby możliwość dodania numeru telefonu do metakontaktu. Wtedy chyba można byłoby utworzyć metakontakt bez odwołania do numeru GG czy też adresu Tlen, ale za to przypisać mu jakiś numer telefonu. Rozwiązanie byłoby jednak nieco łopatologiczne, gdyż jak zdążyłem zauważyć, metakontakty służą tylko jako "pojemniki" na inne kontakty i nie ma możliwości przypisania im więcej właściwości niż nazwa.

Co myślicie o propozycji?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 27, 2010, 08:27:37 am »
Ja myślę, ze kiedyś chciałem napisać wtyczkę, w sumie to dalej mi to chodzi po głowie. Tylko chodzi mi to po tej głowie akurat nie w momentach jak akurat jestem przy kodzie ;P

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 27, 2010, 08:36:46 am »
Jednak kontakt tylko na telefon przydalby się, czasami trzeba wyslać SMS i komunikatora jest wydajniej i szybciej go napisać.

lukasamd

  • Gość
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 27, 2010, 10:12:08 am »
To nie lepiej od razu:

http://forum.k2t.eu/propozycje-oraz-info-o-nowych-wersjach/inne-podejscie-do-kontaktow-taka-wieksza-propozycja/

Wtedy można byłoby dodawać np. sam numer, samo gg, albo łączyć...

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 27, 2010, 21:42:02 pm »
No właśnie nawet niekoniecznie zaraz tak wielkie zmiany założeń, ale przyjęta architektura powinna być trochę inna.
Mianowicie nie powinien być "Kontakt protokołu ...", tylko "Kontakt". Jak w OOP - obiekt typu kontakt, który ma jakieś właściwości.
I do niego przypisywany protokół (lub nie) oraz dane osobowe.

Możliwość dołączania kilku protokołów od razu załatwiłaby metakontakty - każdy kontakt z założenia już byłby nim. I to byłoby najlogiczniejsze założenie strukturalne, jakie przychodzi mi do głowy po przejściach z x komunikatorów przez lata.
W zasadzie to już chyba doszedłem prawie do tego, co w linku wyżej.
Mogę polemizować z każdym, kto powie, że tak byłoby źle.


Kaw, podumaj o tym projektując funkcjonalkę i usability WTW3.

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2010, 19:20:04 pm »
Generalnie dobra opcja bo tez mam kontakty tylko z nr tel. ale poki co SMSy mozna wysylac tylko do Orange i Era (poprzez bramki internetowe). O_o A co z Plusem, Play? ;/
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2010, 19:33:43 pm »
Play nie ma bramki w zasadzie, a plusowej nikt nie ukąsił ;P

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2010, 19:45:58 pm »
Play ma bramke tylko trzeba sie zalogowac no i placi sie ze swojego konta w PLAY. ;)
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2010, 19:46:40 pm »
Tak, wiem. Dawno temu usiłowałem ją zaimplementować. To przyprawiło mnie o ból głowy ;P

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2010, 19:50:14 pm »
To zmienia postac rzeczy. Jesli jest problem z implementacja to pozostaje wyslanie poprzez Transport GSM co jednak zmusza nas wlaczania np. BT komorce co z koleji jest nieco pradozerne (pewnie myslicie ze to skrajnosc ale mimo wszystko ;).
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 01, 2010, 08:35:19 am »
Play kilka dni temu wprowadził jakieś zmiany w bramce. W każdym razie wcześniej wiadomości wysłane dochodziły z naszego numeru, teraz dochodzą z jakiegoś 6xxx. Co jest rozwiązaniem beznadziejnym wg. mnie, no chyba, że w najbliższym czasie chcą udostępnić darmową bramkę ;P
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline yarek

  • Narybek
  • *
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 01, 2010, 12:33:06 pm »
Dobra, dobra... ja mam numer w Orange i tym samym dostęp do 30 bezpłatnych SMSów z MultiBoxa więc wystarczy :D Dlatego między innymi mi tak zależy na dobrej obsłudze kontaktów w postaci numerów komórek ;-)

Offline Hetman

  • Narybek
  • *
Re: Nowy typ kontaktu - komórka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 07, 2010, 16:10:26 pm »

W zasadzie to już chyba doszedłem prawie do tego, co w linku wyżej.
Mogę polemizować z każdym, kto powie, że tak byłoby źle.


Kaw, podumaj o tym projektując funkcjonalkę i usability WTW3.

Dokładnie, doszełeś do tego samego co ja :) tylko ja się nie ograniczam do telefonów. Mógbyś sobie wtedy dodać nawet kilka numerów i każdy miałby swoją ikonkę do esemesów bo dany protokół to tylko pole w bazie czy właściwość kontaktu a nie na odwrót. Zapraszam do mojego tematu ;) .
What's the good of having mastery over cosmic balance and knowing the secrets of fate, if you can't blow something up?