Autor Wątek: Powiadamianie o nowej wiadomości...  (Przeczytany 7268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Powiadamianie o nowej wiadomości...
« dnia: Grudnia 07, 2009, 21:08:37 pm »
Nie wiem już co jest. Powoli tracę cierpliwość.
Ale od początku. Jakiś czas temu poszukiwałem komunikatora idealnego, przetestowałem kilka, różne badziewne mirandy i inne aqq. Trafiłem na WTF, zachłysnąłem się, że to to - szybko śmiga, zdaje się porządnie napisany i ma to co trzeba.
Wszystko byłoby super, gdyby nie jedna rzecz która albo działa do dupy/nie działa, lub ja nie umiem jej ustawić po ludzku - powiadamianie o tym, że ktoś pisze:
- jeśli nie mam żadnych rozmów otwartych, jest fajny dymek - wszystko jasne.
- jeśli mam otwarte okno rozmowy i kilka kart, ktoś napisze - okno powiadamia o tym, a odpowiednia karta (nowa lub wcześniej otwarta) jest podświetlona - i to też jest okej, widzę kto pisze.
- natomiast, jeśli mam otwarte z 10 kart z rozmowami (czyli prawie zawsze) jeśli ktoś napisze, okno mruga. Okej. Ale po aktywowaniu okna widzę ostatnią rozmowę. Okno przestaje mrugać, któraś karta być może jest podświetlona ale kompletnie tego nie widać jeśli akurat jest niewidoczna (bo naraz mieści się z 5 kart), przez co setny raz przeoczyłem, że ktoś do mnie pisze i po paru godzinach po przejrzeniu zakładek okazało się, że ktoś się dobija. Program nie mówi o tym w żaden sposób.

Próbowałem z powiadamianiem dymkiem - zupełnie się nie sprawdza - po kliknięciu i tak nie przenosi mnie do danej rozmowy. Poza tym dymki imho są trochę słabym pomysłem.
Pojawianie się dodatkowych ikon w trayu gdy ktoś pisze, uważam osobiście za pomyłkę lub żart (zresztą robią to tylko gdy nie mam otwartego okna), poza tym zazwyczaj domyślnie pokazują się w ukrytej sekcji traya, więc i tak nie widzę, że się pojawiło.

Moje główne pytanie brzmi:
Czy nie dało się cholera tego zrobić po ludzku jak w innych komunikatorach, czyli po prostu mruganiem ikony WTW w trayu jakiejś koperty przenoszącej do danej rozmowy? Czy to jest taki problem, czy tylko ja nie umiem tego włączyć?

Aha, na forum nie znalazłem słowa o tym, że wkurza to kogoś prócz mnie - czego nie jestem w stanie pojąć.

Offline zhvir

Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:17:38 pm »
jakbyś dobrze poszukał to znalazłbyś też innych wkurzonych takim zachowaniem
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:20:26 pm »
być może szukałem źle, na początku przeglądałem tematy i pewnie coś było, a teraz za pomocą searcha nie ma żadnych konkretów.
czyli nikt nic na to nie wymyślił? kaworu?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:36:16 pm »
Ja bym jeszcze dorzucił, że kliknięcie w powiadomienie z treścią nowej wiadomości (nie to zliczające) powinno
a) otwierać okno jeśli jest zamknięte a zdążymy w to kliknąć zamiast w powiadomienie zliczające nowe wiadomości
b) otwierać nową kartę z rozmową i wywalać okno rozmowy na pierwszy plan jeśli jeszcze rozmowy z danym kontaktem nie mamy
c) wypluwać okno rozmowy na pierwszy plan i włączać kartę z rozmową dla klikniętego notifa jeśli karta ta nie była dotychczas na wierzchu.

Nagminnie staram się ciągle klikać w te powiadomienia, bo siedzą dostatecznie długo nad paskiem, żeby zdążyć je mlasknąć, a tu zonk, nic się nie dzieje. Już nawet walić włączanie odpowiedniej karty, ale chociaż na wierzch okno rozmowy mogłoby wyskoczyć ;)

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 08, 2009, 05:51:18 am »
rzadko rozmawiam z tyloma osobami na raz, ale rzeczywiście może to być problem. ja proponuję takie rozwiązanie:
niech poza kartą z nową rozmową miga też tytuł okna na pasku zadań. tak było w tlenie i jest to dobre rozwiązanie. z tego co widzę, to w wtw jest podobnie, z tym że tytuł miga tylko raz i łatwo to przeoczyć.

@refresh
+1
o ile będzie można to konfigurować.

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2009, 20:03:57 pm »
też jestem za zmianami w tym temacie. Według mnie, powiadomienia nie działają za dobrze...

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:41:28 pm »
Wg mnie, nie działają w ogóle.
WTW bardzo mi się podoba, ale zaczynam powoli myśleć o powrocie do konnekta lub tlena - do czasu, aż WTW nie zacznie mnie poprawnie informować że ktoś do mnie pisze.
Co jest zdaje się jedną z podstawowych funkcji instant komunikatora.

Offline pmk84

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 22, 2010, 21:35:33 pm »
Ja bym jeszcze dorzucił, że kliknięcie w powiadomienie z treścią nowej wiadomości (nie to zliczające) powinno
a) otwierać okno jeśli jest zamknięte a zdążymy w to kliknąć zamiast w powiadomienie zliczające nowe wiadomości
b) otwierać nową kartę z rozmową i wywalać okno rozmowy na pierwszy plan jeśli jeszcze rozmowy z danym kontaktem nie mamy
c) wypluwać okno rozmowy na pierwszy plan i włączać kartę z rozmową dla klikniętego notifa jeśli karta ta nie była dotychczas na wierzchu.

Czy coś ruszyło w tym temacie ? Uważam ze to byłaby bardzo dobra funkcja.

Offline orzech

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 23, 2010, 13:29:27 pm »
.. nom.. cos by sie przydalo z tym zrobic.. gdyby jeszcze poprawnie dzialalo informowanie w windows 7... a nie znikalo od razu do ukrytego obszaru traya daloby sie zyc.. ale jednak mrugajacy element najbardziej by sie rzucal w oczy...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 23, 2010, 17:23:48 pm »
orzech - tu jest mowa o zachowaniu whatify a nie baloniku i dodatkowej ikonce ;P

Offline orzech

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2010, 09:54:02 am »
Pojawianie się dodatkowych ikon w trayu gdy ktoś pisze, uważam osobiście za pomyłkę lub żart (zresztą robią to tylko gdy nie mam otwartego okna), poza tym zazwyczaj domyślnie pokazują się w ukrytej sekcji traya, więc i tak nie widzę, że się pojawiło.

... jest :)

Offline krzysztofb88

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2010, 23:05:34 pm »
Jak zwiększy się intensywność koloru stylu w windows 7 to zamiast mało widocznej ciemniej karty mamy jasną. Nie jest to dobre rozwiązanie, ale tymczasowo może być. Najlepiej by było gdyby ta karta mrugała.

Offline s0n1c

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 30, 2010, 21:33:21 pm »
Mam pytanie czym to jest spowodowane, ze teraz powiadomienia o nowej wiadomosci w areo sa takie przezroczyste/malo widoczne (po wylaczeniu areo jest ok - pomaranczowe). Wczesniej na wlaczonym areo tez byly pomaranczowe i wszystko smigalo ok. Zostanie to jakos naprawione, czy ja czegos nie wiem?

Offline krzysztofb88

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 29, 2010, 23:10:40 pm »
Odświeżam temat, jest jakiś plan poprawy powiadomień w kartach na Windows 7?

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 12, 2010, 17:39:07 pm »
ludzie, dżizas, no.
kolejny raz, poleciłem ostatnio znajomej wtw i wszystko byłoby si gdyby nie znów te powiadomienia.. to naprawdę wkurza, to ostatnia rzecz żeby ten komunikator był idealny. przez to dla wielu jest to dyskwalifikacja
może zrzuta dla szefa na skrzynke dżonego, to ruszy temat?

Offline bumikk

  • Narybek
  • *
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 12, 2010, 19:33:48 pm »
....dokladnie :/ powiadomienia we WTW to jakas pomylka ...to jedyna rzecz ktorej zniesc w tym przeswietnym IM nie moge :/
A jak wczesniej WOLO wspomnial "powiadomienia" to chyba najwazniejsza funkcjonalnosc IM ...a tu dziala jakos dziwnie.
Moj Boze - czy nie mozna powiadomienia zrobic w najlepszym ze znanych sposobow? - dostajesz wiadomosc, ikonka w trayu od WTW blinka (np kopertka jak w konnekcie), klikasz kopertke i otwiera sie wiadomosc?! Na Boga!
...a tak zawsze dla 100% pewnosci wertuje zakladka po zakladce i sprawdzam czy czasem czegos nie przegapilem (nie z mojej winy :/) ....bo zaufania nie mam do powiadomienia by WTW.

PS Nie chce tu zalatywac Konnektem ...ale ten to mial wzorowy system powiadamiania :) prosty, funkcjonalny, dzialajacy! :)

Offline zhvir

Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 12, 2010, 20:01:27 pm »
a sprawdzałeś w ogóle wszelkie możliwe sposoby powiadamiania o nowej wiadomości? czy lecisz na standardowym ustawieniu?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 12, 2010, 20:37:13 pm »
ja próbowałem wszystko, patrz m.in. pierwszy post w tym temacie. wszystko jest tak samo wątpliwe i niepewne.
dymki wyskakują tylko, gdy okno jest zamknięte, okno mruga na pasku chyba tylko gdy pojawi się nowa rozmowa, lub gdy mu się zachce.
no i to, gdy dodatkowo druga rozmowa przyszła w zakładce, która akurat ukryła się za brzegiem okna - wtedy, gdy okno mruga, trafiam na jakąś rozmowę, a tej drugiej nie widzę, okno przestaje mrugać, powiadomienie przepada, zauważam to za kilka godzin gdy przeglądam wszystkie. nie ma na to rady.
może jednak kav powinien się przyjrzeć innym komunikatorom (nawiązuję tu do faq i tego, że nie chce mu się instalować)

Offline zhvir

Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 12, 2010, 20:42:55 pm »
przy minimalnej szerokości okna widocznych jest 7 zakładek... można w ogóle mieć więcej i to ogarniać?!
ja sam nie uważam żeby to był akurat najlepszy możliwy system zakładek, ale z drugiej strony nie jest najgorszy a sam osobiście nigdy problemu z nimi nie miałem od czasu ostatnich zmian w ich funkcjonowaniu

Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Powiadamianie o nowej wiadomości...
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 12, 2010, 21:28:36 pm »
U mnie niezawodny jest utlMigacz, tak bardzo niezawodny że mam wyłączone inne powiadomienia.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą