Autor Wątek: Upośledzone metakontakty  (Przeczytany 1395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tigr

  • Narybek
  • *
Upośledzone metakontakty
« dnia: Listopada 14, 2011, 20:21:05 pm »
W zasadzie chciałem odnieść się do tych zgłoszonych bugów: 1689, 1686 i 1679, ale problem jest raczej głębszy, wręcz natury filozoficznej. Otóż wygląda na to, że moja wizja tego, do czego służą metakontakty jest niekompatybilna z tą, jaka przyświecała przy ich implementacji. Z mojego punktu widzenia metakontakt jest tym właściwym obiektem reprezentującym fizyczną osobę, natomiast kontakty to jedynie "wtyczki" dla tego kontaktu reprezentujące poszczególne sieci. Z tego względu to nie tyle kontakty, a metakontakty powinny mieć dodatkowe dane jak nazwisko czy nr telefonu (co jest oznaczone jako "resolved", za co dziękuję), ale powinny mieć również pełną funkcjonalność jaką cieszą się obecnie kontakty, w tym filtrowanie i wyszukiwanie (w kwestii tego ostatniego bardzo ładnie proszę autora programu o ponowne rozpatrzenie buga oznaczonego jako "closed"). Rozumiem, że nie każdy w ten sposób organizuje sobie listę kontaktów, ale dla mnie ten sposób jest najczytelniejszy i najlepszy w utrzymaniu porządku. Dodam również, że pomimo braku w WTW wsparcia dla kontaktów w kilku grupach udało mi się obejść to ograniczenie za pomocą specjalnych grup i filtrów, dlatego możliwość filtrowania metakontaktów jest dla mnie niezbędna.

Nie piszę tego po to, żeby teraz wywracać do góry nogami koncepcję kontaktów w WTW, bo wszystko może zostać po staremu ? chodzi mi jedynie o sprawienie, by metakontakty nie były pozbawione szeregu funkcjonalności, które mają teraz jedynie kontakty, tak bym mógł sobie ułożyć listę kontaktów w logiczny dla mnie sposób. Dałoby się zrobić? :-)

Administrator Comment przeniesione z działu zgłaszania błędów (bo i po co tutaj) do propozycji nowych rozwiązań... chociaż odpowiedź na bt powinna rozwiać wszelkie wątpliwości

Offline Daggerka

Odp: Upośledzone metakontakty
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2012, 21:21:48 pm »
Przyłączam się z prośbą. Brak metakontaktów w "wynikach wyszukiwania" jest dość bolesny. Większość moich metakontaktów, to np nicki, a kontakty wewnątrz pochodzą np z FB.

Często wyszukuje kontakty po nicku, a wtedy wyświetla mi się tylko np kontakt XMPP zapisany po nicku i mimo, że osoba jest dostępna na FB i "obecna" jako metakontakt, to przez działanie filtru nie mogę tego stwierdzić, co zmusza mnie do ręcznego odszukania kontaktu na liści (w dodatku często nie pamiętam nawet imienia i nazwiska, a jedynie nick używany w XMPP / Metakontakcie).

Jeśli tak jak oznaczono w zgłoszeniu "ma to tak działać", to fajnie by było gdyby pojawiła się chociaż opcja "wyszukuj również w metakontaktach" dla takich osób jak my.

Nie przeszkadzałoby mi również wyświetlenie grup w przefiltrowanych listach. Przykład zastosowania? Mam czterech Marcinów w różnych grupach (z pracy, z uczelni, znajomi itd). Po przefiltrowaniu widzę wszystkich, w dodatku wymieszanych kolejnością (sortowanie po statusie). Nie mam pojęcia który to który, bo nie widzę w jakiej są grupie :( Jedyny ratunek, to zmieniać im nicki / dopisywać w nawiasie jakieś smieszne oznaczenia, np: Marcin (P), Marcin (U) itd.

WTW to w końcu multikomunikator. 4 sieci powodują, że moja lista ma ponad 250 kontaktów. Ciężko to ogarnąć bez  metakontaktów i grup.