Autor Wątek: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu  (Przeczytany 4250 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« dnia: Września 11, 2009, 18:03:42 pm »
Cześć :-)

Tak, sobie, jakiś czas temu dodałem do Mantisa jedną z propozycji http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=566, dot. oznaczania kilku kont tego samego protokołu.

Po pierwsze, pomyślałem, czy aby to nie dało się rozwiązać wtyczką... :-D Bo przecież nie wszystkim to potrzebne będzie. Nie wiem, jak Wam, ale mi trochę utrudnia życie, posiadanie dwóch tych samych protokołów, te same ikony stanów, kontakty, nie wiedzieć, do którego konta przypisane... A ikon statusów zmienić się nie da (haa, próbowałem, Kaworu rozwiał moje nadzieje, że coś takiego mi się uda ;)

Pomyślałem, czy by nie można było podczepić pod statusy protokołu i statusy kontaktów, jakiegoś graficznego znaczka. W podobnym stylu jak symbol informujący o opisie.

Poza tym, jak tak już sobie piszę. Kaworu... Proszę, proszę... ;) chociaż byś napisał, czy mogę jeszcze mieć nadzieję, że coś takiego, jak wybór kont podlegających globalnemu statusowi, się pojawi. (mantis: http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=564

Hm, chyba muszę namówić na te pomysły zhvira, bo ma na Ciebie dobry wpływ. ;)

Pozdrawiam
Wobi

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #1 dnia: Września 11, 2009, 18:12:05 pm »
Hm, chyba muszę namówić na te pomysły zhvira, bo ma na Ciebie dobry wpływ. ;)
Tak, ale za pomocą pepsi ;P

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2009, 18:16:06 pm »
zhvir edit: nie pamiętam już co tu powinno być, ale chyba coś o cytatach...

Hmm, jaka ma być? Litrowa, dwulitrowa? ;) Mówisz i masz ;)
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2009, 18:39:20 pm wysłana przez zhvir »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2009, 18:21:16 pm »
16 będzie ok ;P

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #4 dnia: Września 11, 2009, 18:54:53 pm »
16 będzie ok ;P
Hm? 16... Załatwione ;P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2009, 19:18:27 pm »
Hehe. ;)

No jedna zgrzewka ;D

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #6 dnia: Września 13, 2009, 09:02:21 am »
Poszła skarga do UOKIK na monopolizację PEPSI.

Skoro kwestia listy kontaktów została poruszona i szykuje się łapówka, to mam pytanie: czy planowane jest sortowanie listy (np. PPM-> Sortuj wg: -dostępności -grup -konta -sieci -alfabetu -avatarów)?

Nie wiem na ile to by było przydatne, ale chciałem wepchnąć przytyk o UOKIK więc musiałem coś jeszcze napisać, żeby mnie moderatorzy nie pogonili, hehe ; )
wypadłem z obiegu...

Offline zhvir

Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #7 dnia: Września 13, 2009, 09:06:38 am »
imho lepsze byłoby dodanie nowego menu wzorowanego na windowsowym "widok" i tam wszelkie opcje sortowania itp
dlaczego? ano dlatego gdyż skoro już lista kontaktów posiada menu to należy z niego korzystać
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2009, 09:14:06 am wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #8 dnia: Września 13, 2009, 11:04:05 am »
Nie cytujemy ostatniego posta w całości!

Panowie, po kolei, najpierw moje ;)
Zgrzewka pepsi już kupiona ;P

A jeśli chodzi o listę kontaktów. To ta w zupełności mi wystarcza. Osobiście, strasznie nie lubię zakładek z listą kontaktów.


...czy mogę jeszcze mieć nadzieję, że coś takiego, jak wybór kont podlegających globalnemu statusowi, się pojawi. (mantis: http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=564

:-D Pobawiłem się w dzisiejszej nightly (20090915). Śmiga znakomicie. WIELKIE DZIĘKI :-)
Mam tylko jedno pytanie, czy nie dałoby się podpiąć jeszcze pod to opisów. Jak możemy zmieniać statusy dla wybranych kont, to i opisy... Chyba, że założenie jest takie, że tu już operujemy opcją: Chroń opis, dla poszczególnych opisów w kontach. Jeżeli tak, to ja nie mam więcej pytań. :-)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 13:50:33 pm wysłana przez wobi »

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #9 dnia: Września 16, 2009, 13:51:03 pm »
Żeby nie było OT, to wracam do głównego tematu.

Panowie Programiście :-), powiedzcie mi, czy w ogóle jest możliwe oznaczanie w różny sposób, kilku kont tego samego protokołu. Na przykład, w ten sposób, jaki zaproponowałem w pierwszym poście i w mantis: http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=566 I czy dałoby się zrobić to wtyczką? Hm, mogę zasponsorować jakąś buteleczkę... Coli. haha ;-)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #10 dnia: Września 16, 2009, 14:26:24 pm »
Musiałbym wprowadzić zmiany w module ładowania grafik samego wtf, a jakoś nie mam pomysłu jak to zrobic z sensem ;)

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2009, 15:15:00 pm »
Hm, czyli pozostaje mi, nauczyć się, w jakiej kolejności są "poukładane" konta na belce.
Swoją drogą dziwię się, że ten "problem" nikomu nie przeszkadza. W sumie przy kontach XMPP, kłopot mniejszy, bo po najechaniu, w podpowiedzi pojawia się nazwa konta (która łatwiej zapamiętać, niż np. numerek gg.

A nie można by było po prostu dać możliwości, dla każdego konta, wyboru zestawu ikon statusów (katalog, w którym się znajdują).

Wiadomo, że plik configu, dla ?pierwszego? konta, nie ma dodatkowej nazwy (protoXMPP.config), pozostałe już configi mają w sobie nazwę, np.: protoXMPP_INNE.config. Można by zrobić tak, aby zestaw ikon pobierany był z userTheme, po nazwie katalogu z zestawem ikon. Czyli dla pierwszego konta, będzie to automatycznie setXMPP, natomiast dla konta INNE, byłby to już setXMPP_INNE. Jeżeli taki katalog by nie istniał, zestaw byłby pobierany z domyślnego setXMPP.

Trochę zakręciłem, ale mam nadzieje, że można coś z tego zrozumieć. ;)

W każdym razie, jakbym mógł pomóc w tym temacie, to służę pomocą. :D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2009, 15:26:53 pm »
A nie można by było po prostu dać możliwości, dla każdego konta, wyboru zestawu ikon statusów (katalog, w którym się znajdują).
Nie, bo wtyczka ładując zestaw nie podaje skąd ma byc zaladowany. Mowilem z reszta wyżej. A jakos sie nie dziwie, ze wielu ludziom to nie przeszkadza,bo razmaja pojedyncze konta gg, a dwa... no ja tam pamietam do czego mam ktory numer tak samo jak nazwy xmpp ;P

Nie wspominając o tym, że raz załadowany zestaw jest współdzielony przez wszystkie kopie.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 15:32:09 pm wysłana przez Kaworu »

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2009, 15:50:34 pm »
W takim razie uczę się, gdzie są poszczególne konta na belce i nie marudzę więcej... w tym temacie. ;)

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #14 dnia: Września 28, 2009, 09:39:11 am »
Kaworu

Potestowałem sobie, wyłączenie zmian globalnego stanu dla jednego konta. I natknąłem się na jeden, hm, właściwie to błąd.

Mam ustawione, że przy uruchomieniu programu, dla wszystkich kont ma być ustawiony status: Niewidoczny. Tak się dzieje, poza wyłączonym kontem, które ma nie być ustawiane przez globalny status. Po prostu program nie loguje, podczas uruchomienia na to konto. Muszę sam przestawić ze statusu Niedostępny, na Niewidoczny (bądź, każdy inny, z Niedostępnego).

Dałoby się zrobić, aby opcja: Stan początkowy dla wszystkich sieci, rzeczywiście działała na wszystkich, bez względu na odhaczenie, przy zmianach ręcznych globalnego statusu. :-)

Pozdrawiam
wobi

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #15 dnia: Września 28, 2009, 09:58:43 am »
Właściwie to to nie jest błąd ;P

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Oznaczanie kilku kont tego samego protokołu
« Odpowiedź #16 dnia: Września 28, 2009, 16:24:26 pm »
JEST! ;-) Bądź ludzki programista i rozwiąż ten problem. :-)
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2009, 19:40:06 pm wysłana przez wobi »