Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 232552 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #500 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:15:53 pm »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Przed tym posłałem jeszcze jedną wiadomość do niej. Res - i jest, preloadowała się ta jedna wiadomość, nic więcej.
Wiadomości z ostatniej rozmowy, max to co podane w opcjach, z ostatniej rozmowy.
O ku... Dlaczego to jest tak bez sensu robione, Kaw? Na siłę chcesz uprzykrzać życie ludziom? Chyba, że poprawione w nowej wersji - nie testowałem jeszcze...

+ Co ze znowu popsutym dzieleniem wyrazów?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #501 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:19:04 pm »
Cytat: "Iastusthem"
O ku... Dlaczego to jest tak bez sensu robione, Kaw? Na siłę chcesz uprzykrzać życie ludziom? Chyba, że poprawione w nowej wersji - nie testowałem jeszcze...
No już nie przeginaj, miałby wczyrać huzylion wiadomości z kwazyliona ostatnich rozmów? Toż to sensu nie ma. Chyba, ze rozmowy prowadzisz na 3 wiadomości, ekhem.

Cytat: "Iastusthem"
+ Co ze znowu popsutym dzieleniem wyrazów?
Nikt nie wymyślił rozwiązania, wrociło więc do wersji "na-pewno-działa".

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #502 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:33:53 pm »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
O ku... Dlaczego to jest tak bez sensu robione, Kaw? Na siłę chcesz uprzykrzać życie ludziom? Chyba, że poprawione w nowej wersji - nie testowałem jeszcze...
No już nie przeginaj, miałby wczyrać huzylion wiadomości z kwazyliona ostatnich rozmów? Toż to sensu nie ma. Chyba, ze rozmowy prowadzisz na 3 wiadomości, ekhem.
Dla mnie sens podziału na jakiekolwiek 'rozmowy' jest nieodgadniony. Dużo bardziej wolałbym podział na dni w jakiejś gałęzi wyłącznie z danym kontaktem (a i dni tylko i wyłącznie jako swego rodzaju zakładki do pewnych miejsc w całej pełnej historii).

Poza tym po co mi w takim razie 'dni'? No nie mów, Ty z tym twoim niszczeniem rozmowy po 3h myślisz, że ktoś rozmawia non-stop przez 3 dni i nie zamyka ani razu programu, tworząc tym samym nową rozmowę (albo robi jeszcze jakąś inną sztuczną akcję, która wywołuje powstanie 'nowej rozmowy')? I tak, jeżeli user tak ustawi, ma wczytać nawet wiadomości sprzed 100 lat. Bo tak user ustawił w cholernych opcjach. Gdzie nie ma ani jednego słowa, że dotyczy to jakiejś wydumanej i sztucznej jednostki zwanej 'ostatnią rozmową'.

Co do rozmów na 3 wiadomości - bywa i tak, WTW potrafi samo z siebie zaliczyć pad. Ot, napiszę coś do kogoś, potem poużywam Opery, pogram i nagle wyskakuje box, ze WTW wywinął orła. Albo net padnie, chcę ponownie połączyć WTW, czasem zgon. I w ten sposób powstają rozmowy na 3 wiadomości. Nie wspominając o tym, że zdarza mi się zamknąć okienko z wiadomościami...

PS. Jaki sens ma pozwalanie userowi na customizowanie opcji, skoro i tak będą działać w ograniczonym i nałożonym na stałe zakresie wyznaczonym przez programistę?

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
+ Co ze znowu popsutym dzieleniem wyrazów?
Nikt nie wymyślił rozwiązania, wrociło więc do wersji "na-pewno-działa".
Wcześniejsze rozwiązanie działało... Nie ma to jak powrót do wersji popsutej, bo 'na-pewno-działa'. Znaczy na pewno rozwala wyrazy, to fakt.

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #503 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:38:27 pm »
Dokładnie. Niech nie rozwala wyrazów.
Ja historii jakoś wcześniej się nie przyglądałem, jutro popatrzę...
Może... po prostu... się mylę?

Offline kwiateusz

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #504 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:44:07 pm »
co wy macie do tych wiadomosci? pobiera ostatnie x wypowiedzi z ostatniej rozmowy o ile odbyła sie ona w okresie do 3 dni wstecz... Co prawda moznaby usunac te 3 dni wstecz i zrobic ze x wypowiedzi z ostatniej rozmowy, ale narzekanie ze ma przeszukiwac x rozmow to przegiecie, chcesz sie zagłębiac w ostatnie 15 rozmow to wejdź do archiwum i sobie poszukaj... To ma służyć odświezeniu pamieci a nie wypluwaniu archiwum do okna rozmowy

*wiadomosc/wypowiedz - pojedynczy pakiet tekstu
**rozmowa - kilkanascie wypowiedzi np z danego dnia, kilku h etc :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #505 dnia: Stycznia 28, 2009, 21:50:22 pm »
Cytat: "Iastusthem"
Dla mnie sens podziału na jakiekolwiek 'rozmowy' jest nieodgadniony. Dużo bardziej wolałbym podział na dni w jakiejś gałęzi wyłącznie z danym kontaktem.
Rozpatrz to w sensie "impreza", widziałeś jedną imprezę trwającą 3 dni, po 3x1 dzień z przerwami 7 dni między każdą częścią? Jeśli nawet coś takiego istnieje to śmiem stwierdzić, że nie staowi nawet 0.5% całości.

Cytat: "Iastusthem"
Poza tym po co mi w takim razie 'dni'? No nie mów, Ty z tym twoim niszczeniem rozmowy po 3h myślisz, że ktoś rozmawia non-stop przez 3 dni i nie zamyka ani razu programu, tworząc tym samym nową rozmowę (albo robi jeszcze jakąś inną sztuczną akcję, która wywołuje powstanie 'nowej rozmowy')?
Jeśli jest jakiś sens preloadu to głownie to "o czym ostatnio rozmawialiśmy", po roku czasu nie ma najmniejszego sensu wykonywania takiej operacji. Bo i po co jak wątek wskoczy na zupełnie coś innego w porywach do "co tam słychać?"

Sens jest taki aby dowiedzieć się na czym skończyliśmy w czasie "to jeszcze ma znaczenie". A jeśli tak jak pisałeś następuje wywałka czy coś, to na litość boską, nie pamiętasz tego o czym przed chwilą rozmawialiście? Ekhem.

Cytat: "Iastusthem"
I tak, jeżeli user tak ustawi, ma wczytać nawet wiadomości sprzed 100 lat. Bo tak user ustawił w cholernych opcjach. Gdzie nie ma ani jednego słowa, że dotyczy to jakiejś wydumanej i sztucznej jednostki zwanej 'ostatnią rozmową'.
Widziałeś kiedyś archiwa większości komunikatorów może? I jak są podzielone tam wypowiedzi? Czy ostatnio coś uległo gwałtownej zmianie?

Cytat: "Iastusthem"
Co do rozmów na 3 wiadomości - bywa i tak
Jest to jednak wyjątek, i dlatego jego rozpatrywanie się nie opłaca.

Cytat: "Iastusthem"
WTW potrafi samo z siebie zaliczyć pad. Ot, napiszę coś do kogoś, potem poużywam Opery, pogram i nagle wyskakuje box, ze WTW wywinął orła.
Dump podrzuciłeś? Bo ja sobie mogę bardzo długo i bezsktecznie dumać nad przyczyną bez niego. (A czasem nawet i z nim jeśli pochodzi z nightly);

Cytat: "Iastusthem"
Nie wspominając o tym, że zdarza mi się zamknąć okienko z wiadomościami...
Nie chce Cie martwić, ale zamkniecie okienka nie powoduje "zniku" rozmowy.

Cytat: "Iastusthem"
PS. Jaki sens ma pozwalanie userowi na customizowanie opcji, skoro i tak będą działać w ograniczonym i nałożonym na stałe zakresie wyznaczonym przez programistę?
Bo opcja ma implementacje, jest od czegoś zależna i jeśli istnieje ma swoje ograniczenia. Dzięki czemu całość działa dość szybko i nie zjada zasobów co niemiara. Coś za coś, to nie używa XUL. A co do archiwum, skoro już nieomal wszystkie (jeśli nie wszystkie) komunikatory dzielą zbitki wypowiedzi w wydumane jednostki rozmów, to algorytm działa tak:

Znajdz rozmowe, która rozpoczełą się nie dalej niż X dni temu, jeśli taka istnieje - wczytaj jej ostatnie N wypoweidzi. Element "znajdz wszystkie rozmowy tak aby wczytać je tak aby wczytać tyle ile niby powinno byc wypowiedzi" prowadza zbędne komplikacje.

Cytat: "Iastusthem"
Wcześniejsze rozwiązanie działało... Nie ma to jak powrót do wersji popsutej, bo 'na-pewno-działa'. Znaczy na pewno rozwala wyrazy, to fakt.
Poprednia wersja zawierała ­ wstawiane aby zasugerowac miejsca łamania, kończyło się totak, że przy kopiowaniu Layout Engine dodawał w tych miejscach "-", na co marudzili mi tu. Więc, jak koś wkombinuje dlaczego break-word nie łamie prawidłowo wyrazów niech da znać.

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #506 dnia: Stycznia 28, 2009, 22:09:01 pm »
Cytat: "Kaworu"
Rozpatrz to w sensie "impreza", widziałeś jedną imprezę trwającą 3 dni, po 3x1 dzień z przerwami 7 dni między każdą częścią? Jeśli nawet coś takiego istnieje to śmiem stwierdzić, że nie staowi nawet 0.5% całości.
A co to, rozmowa to 'impreza'? Będzie znikać część rozmowy, bo 'film mi się urwał'? Widziałeś ludzi na imprezie piszących co mówili? Nawet jeśli tak, to śmiem twierdzić, że nie stanowi to nawet 0.5% całości. Czyli archiwum powinno być zlikwidowane!

PS. A widziałeś kiedyś kompilacje filmików z różnych wydarzeń? OMIGOD, przerwy miedzy częściami były nieraz większe niż 7 dni!

Cytat: "Kaworu"
Jeśli jest jakiś sens preloadu to głownie to "o czym ostatnio rozmawialiśmy", po roku czasu nie ma najmniejszego sensu wykonywania takiej operacji. Bo i po co jak wątek wskoczy na zupełnie coś innego w porywach do "co tam słychać?"
Dla Ciebie może nie mieć, ale taki jest sens preloadu. A nie 'od ostatniego padu WTW'. Co przy nightly jest częste, niestety.

Cytat: "Kaworu"
Sens jest taki aby dowiedzieć się na czym skończyliśmy w czasie "to jeszcze ma znaczenie". A jeśli tak jak pisałeś następuje wywałka czy coś, to na litość boską, nie pamiętasz tego o czym przed chwilą rozmawialiście? Ekhem.
Taaak. Mowię coś... Pad. Załączam, po chwili znowu. I już mam preloadowaną tylko część. I tak, czasem dostaję raporty kilkuzdaniowe, na czym się to kończy, po czym następny raport od danej osoby, po pewnej przerwie czasowej, wiąże się z poprzednimi. Nie preloaduje mi ich, czyli preloadowanie działa błędnie.

Cytat: "Kaworu"
Widziałeś kiedyś archiwa większości komunikatorów może? I jak są podzielone tam wypowiedzi? Czy ostatnio coś uległo gwałtownej zmianie?
Rozumiem, że teraz w WTW pojawi się tylko to, co jest już w większości komunikatorów? To jest sens pisania tego dalej? To już wszystko było...

Cytat: "Kaworu"
Jest to jednak wyjątek, i dlatego jego rozpatrywanie się nie opłaca.
To w ogóle nie rozpatrujmy wniosków userów, w końcu to tylko pewne wyjątki, więc się nie opłaca...

Cytat: "Kaworu"
Dump podrzuciłeś? Bo ja sobie mogę bardzo długo i bezsktecznie dumać nad przyczyną bez niego. (A czasem nawet i z nim jeśli pochodzi z nightly);
Nie podrzuciłem, używam nightly. Coś kiedyś mi się o oczy obiło, żeby nie rzucać tymi z nightly właśnie. Zrób rozsądny, automatyczny system raportowania problemów, wysyłający dumpy automatycznie. Chociaż pewnie to tylko wyjątek, więc się nie opłaca...

Cytat: "Kaworu"
Bo opcja ma implementacje, jest od czegoś zależna i jeśli istnieje ma swoje ograniczenia. Dzięki czemu całość działa dość szybko i nie zjada zasobów co niemiara. Coś za coś, to nie używa XUL.
Ale w opisie opcji nie ma nic o jakiejkolwiek 'ostatniej rozmowie'. Czyli preloadowanie działa źle.

Cytat: "Kaworu"
A co do archiwum, skoro już nieomal wszystkie (jeśli nie wszystkie) komunikatory dzielą zbitki wypowiedzi w wydumane jednostki rozmów, to algorytm działa tak:

Znajdz rozmowe, która rozpoczełą się nie dalej niż X dni temu, jeśli taka istnieje - wczytaj jej ostatnie N wypoweidzi. Element "znajdz wszystkie rozmowy tak aby wczytać je tak aby wczytać tyle ile niby powinno byc wypowiedzi" prowadza zbędne komplikacje.
Większość komunikatorów działa stabilnie, więc to i tak boli mniej niż w przypadku WTW.

Poza tym powinno być raczej coś w stylu: SELECT msg FROM archive WHERE from = 'ktostam' AND date > '00:00:00 10.10.2008'. W końcu masz SQLite w archiwum, nie?

Podział na 'rozmowy' jest sztuczny i zbędny.

Cytat: "Kaworu"
Poprednia wersja zawierała ­ wstawiane aby zasugerowac miejsca łamania, kończyło się totak, że przy kopiowaniu Layout Engine dodawał w tych miejscach "-", na co marudzili mi tu. Więc, jak koś wkombinuje dlaczego break-word nie łamie prawidłowo wyrazów niech da znać.
Taaa, lepsza wersja, która zm
ieni mi wypowiedź tak, że zro
zumienie będzie utrudnione, b
o tak...

EDIT: BTW: http://www.w3.org/TR/css3-text/#word-break
Jak na moje, to:
Cytuj
break-strict
Same as 'normal' for CJK scripts, but non-CJK scripts can break anywhere. This option is used mostly when the text is predominantly CJK characters with few non-CJK excerpts and it is desired that the text be more evenly distributed on each line.

break-all
As for 'break-strict', except CJK scripts break according to the rules for 'loose'.
oznacza, że będzie łamał stringi nie CJK (chiński, japoński, koreański) w dowolnym miejscu. Czyli dokładnie tak, jak robi. Natomiast:
Cytuj
normal
Breaks non-CJK scripts according to their own rules while using a strict set of line breaking restrictions for CJK scripts (Hangul, Japanese Kana, and CJK ideographs).
Powinien łamać poprawnie. I tak, na pierwszy rzut oka (bo za późno na testy większe), robi. Ale każdmy mu łamać w dowolnym miejscu i kombinujmy, dlaczego to robi...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #507 dnia: Stycznia 28, 2009, 22:26:10 pm »
Cytat: "Iastusthem"
[...]
Brak zrozumienia porównania, dalsze wałkowanie wątku dyskusji - bezcelowe.

Cytat: "Iastusthem"
Dla Ciebie może nie mieć, ale taki jest sens preloadu.
Zrób ankietę, uwzględniając koszta rozwiązania.

Cytat: "Iastusthem"
Rozumiem, że teraz w WTW pojawi się tylko to, co jest już w większości komunikatorów? To jest sens pisania tego dalej? To już wszystko było...
Khehe.

Cytat: "Iastusthem"
To w ogóle nie rozpatrujmy wniosków userów, w końcu to tylko pewne wyjątki, więc się nie opłaca...
Takich, które przydadzą się mniej niż 1/3? Deal.

Cytat: "Iastusthem"
Zrób rozsądny, automatyczny system raportowania problemów, wysyłający dumpy automatycznie. Chociaż pewnie to tylko wyjątek, więc się nie opłaca...
Opłaca, i będzie. Ale to nie tyle użytkownikom ułatwi zycie co mi. Ale na razie są inne rzeczy, użytkowników dużo nie ma, a jakiekolwiek zwiechy występują w małym procencie, więc da się przeżyć.

Cytat: "Iastusthem"
Ale w opisie opcji nie ma nic o jakiejkolwiek 'ostatniej rozmowie'. Czyli preloadowanie działa źle.
Nie, całkiem poprawnie. Przecież nie będę dawał do opcji dokładnego opisu każdego pola, szczegóły będą w dokumentacji.

Cytat: "Iastusthem"
Większość komunikatorów działa stabilnie, więc to i tak boli mniej niż w przypadku WTW.
A skoro cele jest stabilność, nie ma powodu aby implementować rozwiązania przejściowe. Wciąż używasz bety, prawda?

Cytat: "Iastusthem"
Poza tym powinno być raczej coś w stylu: SELECT msg FROM archive WHERE from = 'ktostam' AND date > '00:00:00 10.10.2008'. W końcu masz SQLite w archiwum, nie?
O zgrozo podzielone na rozmowy. Pojedyncze wiadomości rozmowy nie mają informacji od kogo zostały otrzymane, oszczędność miejsca i indexów DB.

Cytat: "Iastusthem"
Podział na 'rozmowy' jest sztuczny i zbędny.
Dla Ciebie, mi się tam całkiem podoba, a obawiam się, iż większość ludzi i tak jest do niego skutecznie przyzwyczajona. A i Ty bardziej "masz wrażenie", że mogło by być lepiej niż to wiesz, no chyba, że spotkałeś ostatnio (i używasz) komunikatora, który takiego podziału nie ma, i możesz wypowiadać się z autopsji.

Cytat: "Iastusthem"
Taaa, lepsza wersja, która zm
ieni mi wypowiedź tak, że zro
zumienie będzie utrudnione, b
o tak...
Nieszczęśliwie nic mi nie utrudniło, wredny ludzki wzrok potrafi objąć całość. ;P
Nie pamiętam kto, ale ktoś tu pisał, ze sposób znajdzie - idź podręczyć. Jak będę miał mniej na głowie to się tym zajmę, ale lista "do zrobienia" swoje rozmiary ma.

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #508 dnia: Stycznia 29, 2009, 05:23:36 am »
@Iastusthem: nie denerwuj się tak, to jak na razie jest wczesna wersja beta a Ty oczekujesz rozwiązań na miarę nie wiadomo czego, mi tam aktualne działanie nie wadzi - czyszczenie po 3h wyłączyłem, a wczytywanie ostatniej rozmowy to szczerze mi nawet potrzebne nie jest - bo o ile by było to wystarczyło by, że bym wczytał ostatnie kilka wiadomości aby się "wczuć" - bo i po co całą rozmowę - od tego jest archiwum, nie wiem jak Ty ale ja pamiętam o czym i z kim rozmawiam. Ważniejsze problemy odnośnie powszechnie ujętej "użyteczności" są na Bugtrackerze, poza tym Kaworu sam nad tym siedzi sam :) troche zejdź z tonu.

Co do padania nightly - padło tylko raz przy wczytywaniu wtyczki Ignorowania - a rekord to chodziło przez 4 dni bez przerwy (przy uptime kompa - 12dni) - WTW się restartuje bo instaluje nową nightly wersje :) ale zauważyłem jeden problem - tylko ciężko go zgłosić (nie wiem co jest przyczyną) - czasami po wstaniu z trybu "standby" systemu, ikona w trayu staje się "martwa" - można na nią klikać ile się da, a lista kontaktów nie wyskoczy, tooltip się nie pojawia, PPM ani LPM nie działa. WTW jednak nadal działa, bo powiadomienia zmiany stanu się pokazują, a okno rozmowy jest dalej aktywne, jednakże, że wyłączyłem pokazywanie programu na taskbarze - nie moge dostać się do listy kontaktów :/ pozostaje kill procesu :)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Iastusthem

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #509 dnia: Stycznia 29, 2009, 05:33:19 am »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
[...]
Brak zrozumienia porównania, dalsze wałkowanie wątku dyskusji - bezcelowe.
Bo porównanie było bez sensu. Wybierasz sobie jakieś fragmenty innej sytuacji i mówisz mi, że ta jest analogiczna do tamtej. Dobre. Kurcze, nie wiesz gdzie mi się zapodziało archiwum z ostatniej imprezy? I przed chwilą ojciec coś mówił, a ja nigdzie nie widzę co i gdzie...

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
To w ogóle nie rozpatrujmy wniosków userów, w końcu to tylko pewne wyjątki, więc się nie opłaca...
Takich, które przydadzą się mniej niż 1/3? Deal.
Ok, czyli jak opcje między oknem rozmowy a inputem przegłosuje ponad 1/3, to będzie, tak? Deal.

Cytat: "Kaworu"
Ale to nie tyle użytkownikom ułatwi zycie co mi.
Oj, to nie wprowadzajmy. Mniej niż 1/3 użytkowników WTW, pamiętasz?

Cytat: "Kaworu"
jakiekolwiek zwiechy występują w małym procencie, więc da się przeżyć.
Znaczy najwyżej jedna na dzień na usera, tak? To jest ten 'mały procent'?

Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Iastusthem"
Ale w opisie opcji nie ma nic o jakiejkolwiek 'ostatniej rozmowie'. Czyli preloadowanie działa źle.
Nie, całkiem poprawnie. Przecież nie będę dawał do opcji dokładnego opisu każdego pola, szczegóły będą w dokumentacji.
A, czyli teraz opcja może robić dokładnie coś przeciwnego i będziemy to tłumaczyć tym, że przecież nie będzie się opisywało każdej opcji. A-ha.

Cytat: "Kaworu"
A skoro cele jest stabilność, nie ma powodu aby implementować rozwiązania przejściowe. Wciąż używasz bety, prawda?
Najbardziej wypadkowej z bet, jakie kiedykolwiek używałem.

Cytat: "Kaworu"
O zgrozo podzielone na rozmowy. Pojedyncze wiadomości rozmowy nie mają informacji od kogo zostały otrzymane, oszczędność miejsca i indexów DB.
Miejsca? Żyjemy w czasach dysków 800MB? Thunderbird po pewnej, niewielkiej ilości maili, głównie bez załączników, potrafił mieć bazę w pliku o rozmiarze circa 2GB. I nie przeszkadzało mu to.

Cytat: "Kaworu"
Dla Ciebie, mi się tam całkiem podoba, a obawiam się, iż większość ludzi i tak jest do niego skutecznie przyzwyczajona. A i Ty bardziej "masz wrażenie", że mogło by być lepiej niż to wiesz, no chyba, że spotkałeś ostatnio (i używasz) komunikatora, który takiego podziału nie ma, i możesz wypowiadać się z autopsji.
Ostatnio używam tylko WTW, więc nie wiem. Natomiast jeśli mnie pamięć nie myli, w Mirandzie preload działał poprawnie - czyli tak, jak opisałem.

Cytat: "Kaworu"
Nieszczęśliwie nic mi nie utrudniło, wredny ludzki wzrok potrafi objąć całość. ;P
Nie pamiętam kto, ale ktoś tu pisał, ze sposób znajdzie - idź podręczyć. Jak będę miał mniej na głowie to się tym zajmę, ale lista "do zrobienia" swoje rozmiary ma.
Skoro lista 'to-do' ma swoje rozmiary to nie rozumiem sensu tracenia czasu na przywracanie niedziałającego rozwiązania. A raczej działającego, i to zgodnie ze specyfikacją, tyle, że nie takiego, jakiego wszyscy oczekują.

I nie ma znaczenia, czy wzrok ludzki potrafi objąć. Ma znaczenie, ze utrudnia rozmowę. Walnij sztywny podział tekstu po 60 znakach w każdej z wiadomości tutaj, na forum, i zobaczymy, jak to zacznie wyglądać. I jakie będzie łatwe dla wszystkich. Bo przecież wzrok ludzki da radę. Pizecerż i tak mogę pisać, a ty sobie kiedyś tam poradzisz...

@n3oo:
A pamiętasz, co pisałes przed chwilą do każdego? Tak? To po kiego WTW wyświetla nasze wiadomości do kogoś... Przecież pamiętamy. Można dzięki temu oszczędzić sporo miejsca i indeksów w bazie.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #510 dnia: Stycznia 29, 2009, 09:33:23 am »
Cytat: "Iastusthem"
Ok, czyli jak opcje między oknem rozmowy a inputem przegłosuje ponad 1/3, to będzie, tak? Deal.
Nieee, wtedy fogle będzie można o nich mówić, ten wątek jest o natychmiastowym bezdyskusyjnym zeskrapieniiiiiiuuuuu.

Cytat: "Iastusthem"
Oj, to nie wprowadzajmy. Mniej niż 1/3 użytkowników WTW, pamiętasz?
No, ale ja się liczę jako 4/5.

Cytat: "Iastusthem"
Znaczy najwyżej jedna na dzień na usera, tak? To jest ten 'mały procent'?
Jedna na tydzień w porywach do 'wcale';

Cytat: "Iastusthem"
Najbardziej wypadkowej z bet, jakie kiedykolwiek używałem.
Życie jest takie straszne i niewdzięczne.

Cytat: "Iastusthem"
Miejsca? Żyjemy w czasach dysków 800MB? Thunderbird po pewnej, niewielkiej ilości maili, głównie bez załączników, potrafił mieć bazę w pliku o rozmiarze circa 2GB. I nie przeszkadzało mu to.
Ale mi przeszkadza. Czy skoro masz 4GB RAM w komputerze to powód aby zeżreć z tego 1/4?

Cytat: "Iastusthem"
Ostatnio używam tylko WTW, więc nie wiem. Natomiast jeśli mnie pamięć nie myli, w Mirandzie preload działał poprawnie - czyli tak, jak opisałem.
"Jak chcę" nie oznacza "poprawnie".

Cytat: "Iastusthem"
I nie ma znaczenia, czy wzrok ludzki potrafi objąć. Ma znaczenie, ze utrudnia rozmowę. Walnij sztywny podział tekstu po 60 znakach w każdej z wiadomości tutaj, na forum, i zobaczymy, jak to zacznie wyglądać.
Jak pamiętamy z wykładów o usability limit podziału dający się interpretować bez problemów 50~70 znaków.

Ale skoro nie kapujesz, ze to zostanie kiedyś zmienione i nie najmniejszego sensu o tym dyskutować.

Cytat: "Iastusthem"
I jakie będzie łatwe dla wszystkich. Bo przecież wzrok ludzki da radę. Pizecerż i tak mogę pisać, a ty sobie kiedyś tam poradzisz...
No, może analizować za jednym "zamachem" całą stronę. ;P

Cytat: "Iastusthem"
A pamiętasz, co pisałes przed chwilą do każdego? Tak?
Co prawda to nie do mnie, aaaale tak - pamiętam, to czego mogę zapomnieć to to to co pisałem wczoraj/przedwczoraj... a wprowadzenie opcji "starsze niż, ale nie dalej niż" nie ma sensu.

And This Is The End Of The Topic.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #511 dnia: Stycznia 29, 2009, 09:35:42 am »
Cytat: "n3oo"
jednakże, że wyłączyłem pokazywanie programu na taskbarze - nie moge dostać się do listy kontaktów :/ pozostaje kill procesu :)
Win+W albo włącz komunikator ponownie, on sobie znajdzie swoją wcześniejszą kopię i pokaże Ci jej okno główne. ;P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #512 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:09:36 am »
Cytat: "Iastusthem"
A pamiętasz, co pisałes przed chwilą do każdego? Tak? To po kiego WTW wyświetla nasze wiadomości do kogoś... Przecież pamiętamy. Można dzięki temu oszczędzić sporo miejsca i indeksów w bazie.
Sorry, ale, że co ? Co ja niby pisałem do każdego ? omg

@Kaworu: zauważyłem, że znajduje instancje po uruchomieniu ponownie - ale ikona dalej martwa :P a skrótu nie znałem ;)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #513 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:11:30 am »
Cytat: "n3oo"
Zauważyłem, że znajduje instancje po uruchomieniu ponownie - ale ikona dalej martwa :P a skrótu nie znałem ;)
No nie pisałem, ze na ikonkę pomoże ;P Ale ten skrót jest właśnie na sytuacje awaryjne, kiedy coś niedobrego stanie się z ikonką. Will investigate anyway;

Offline wron3k

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #514 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:18:09 am »
mis sie widzi cos takiego:   /nie czepiac sie szcegolow;)

Offline raider

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #515 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:37:41 am »
1. Jeśli ten dropdownlist wybiera okno rozmowy to po cholere jeśli sa zakładki?
2. Co robi te słoneczko  okok buttona "EnterWysyła"?

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #516 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:42:05 am »
Cytat: "raider"
1. Jeśli ten dropdownlist wybiera okno rozmowy to po cholere jeśli sa zakładki?
2. Co robi te słoneczko  okok buttona "EnterWysyła"?
1. to są konta (w WTW możesz mieć kilka)
2. Stan kontaktu (w konnekcie był też na "belce")

@wron3k: Ikona na zakładce zamiast karteczki jest w BT (sam zgłaszałem) - mi osobiście tylko to chyba przeszkadza (no brak możliwości wyłączenia grupowania na liście kontaktów też) :D

PS. może wszyscy zaczniemy projektować okna rozmowy do WTW i Kaw zaprogramuje najlepsze ? :D
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #517 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:47:02 am »
Cytat: "n3oo"
PS. może wszyscy zaczniemy projektować okna rozmowy do WTW i Kaw zaprogramuje najlepsze ? :D
Obawiam się, ze Raider moze wygrać ;P

Offline malcom

  • Młodzież
  • **
    • http://malcom.pl
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #518 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:53:44 am »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "n3oo"
PS. może wszyscy zaczniemy projektować okna rozmowy do WTW i Kaw zaprogramuje najlepsze ? :D
Obawiam się, ze Raider moze wygrać ;P
Oczywiscie w tajnym glosowaniu :P

Nie masz zycia z tymi konnektowcami, ciekawe jak bedzie u mnie z glosem ludu (userow) ;p
malcom.pl | xime - moj im;p

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #519 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:55:55 am »
Cytat: "malcom"
Nie masz zycia z tymi konnektowcami, ciekawe jak bedzie u mnie z glosem ludu (userow) ;p
Gorzej, gorzej ;P Ci przynajmniej mają podobne pomysły bo są z jednej rodziny ;D