Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 233861 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rafit

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1340 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:26:12 pm »
A o co cho ?

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1341 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:31:11 pm »
Kaaaw.
A to powiadomienie o niewidzialności na XMPP to może jakoś w balonik wrzucić?
Irytujące jest klikanie w przycisk za każdym razem...

Da się ustawić osobno statusy startowe? Tj. np. GMail zaraz wracam i GG niewidoczny?
Pytam bez sprawdzania w opcjach, bo się spieszę... ;-D
Może... po prostu... się mylę?

wlodixon

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1342 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:38:52 pm »
Cytat: "Smartek"
Kaaaw.
Da się ustawić osobno statusy startowe? Tj. np. GMail zaraz wracam i GG niewidoczny?
Pytam bez sprawdzania w opcjach, bo się spieszę... ;-D

Da się.

Ustawiasz sobie jakiś stan początkowy:



Następnie wchodzisz w Map.



I mapujesz każdą z sieci wg. własnego uznania.

PS: Ja natomiast nie mam żadnego komunikatu i mogę Gmaila ustawić na status niewidoczny. // a jednak pokazuje się

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1343 dnia: Kwietnia 30, 2009, 20:05:45 pm »
kaw, te wsparcie dla Win 7 nie działa gdy nie ma się głównego okna na pasku zadań(opcja w ustawieniach) :P, a przy grupowaniu (na superbarze) mogło by pokazywać status osoby z aktualnie wybranej zakładki, bo swój to znam :D
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1344 dnia: Kwietnia 30, 2009, 20:11:27 pm »
Cytat: "n3oo"
kaw, te wsparcie dla Win 7 nie działa gdy nie ma się głównego okna na pasku zadań(opcja w ustawieniach) :P
No, i? ;P

Cytat: "n3oo"
a przy grupowaniu (na superbarze) mogło by pokazywać status osoby z aktualnie wybranej zakładki, bo swój to znam :D
Jest na oknie rozmowy, mozesz miec pretensje do MS za to jak wybieraja glowna ikonke ;P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1345 dnia: Kwietnia 30, 2009, 20:58:01 pm »
a nie możesz po prostu dodać tego overlaya na superbarze ze statusem na okno rozmowy zamiast na główne ? bo jak jest wyłączone pokazywanie to tylko okno rozmowy jest na pasku.
A pretensje moge mieć - superbar wybiera ikonę programu, do pokazywania stanu itp zrobili "overlay'e", progress bar itp.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Rafit

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1346 dnia: Kwietnia 30, 2009, 21:00:20 pm »
KAW a może by tak zrobić taki guziczek, dzięki któremu można by było wyłączyć w oknie rozmowy to niepotrzebne wielkie okno z avaterem, opisem i masą pustej przestrzeni?

wlodixon

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1347 dnia: Kwietnia 30, 2009, 21:16:22 pm »
Cytat: "Rafit"
KAW a może by tak zrobić taki guziczek, dzięki któremu można by było wyłączyć w oknie rozmowy to niepotrzebne wielkie okno z avaterem, opisem i masą pustej przestrzeni?

Kaw już dawno o tym pomyślał :)

OPCJE -> Interface -> Nie pokazuj nagłówka z nazwą kontaktu...

Offline Nakuu

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1348 dnia: Kwietnia 30, 2009, 21:40:11 pm »
Buu, ostatnio coś częste crashe mam przy zapisywaniu ustawień :/ Już 2 dumpy poszły ;]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1349 dnia: Kwietnia 30, 2009, 21:54:17 pm »
Cytat: "n3oo"
a nie możesz po prostu dodać tego overlaya na superbarze ze statusem na okno rozmowy zamiast na główne?
Tak, dawanie stanu kontaktu na okno, ktorego ikonka jest stan kontaktu byłoby zaiste ciekawe ;P

Cytat: "n3oo"
bo jak jest wyłączone pokazywanie to tylko okno rozmowy jest na pasku.
Sorri.

Cytat: "n3oo"
A pretensje moge mieć - superbar wybiera ikonę programu, do pokazywania stanu itp zrobili "overlay'e", progress bar itp.
I pewnie dlatego osadziłem je na głownym ;P Poza tym, to i tak dubluje miganie ikonki w trayu, wiec nie ma co marudzic.

Offline Rafit

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1350 dnia: Maja 01, 2009, 00:16:08 am »
Dokładnie wybranie tej opcji, z usunięciem nagłówka wywala program.
ps. Jest to tak nazwane, że nawet nie zorientowałem się, że to "to" faktycznie "to" :D

Mam nadzieję, że jak jutro mnie ptaszki obudzą ćwierkaniem to będzie nowe nightly :D

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1351 dnia: Maja 01, 2009, 06:32:42 am »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "n3oo"
a nie możesz po prostu dodać tego overlaya na superbarze ze statusem na okno rozmowy zamiast na główne?
Tak, dawanie stanu kontaktu na okno, ktorego ikonka jest stan kontaktu byłoby zaiste ciekawe ;P
Ja nie wiem czy Ty masz do mnie jakieś pretensje, że zgłosiłem usterkę czy co?. Cóż nie jestem programistą a widzę, że jak mam grupowanie to mam samą ikonę WTW bez niczego. Przeważnie otwarte jest tylko okno rozmowy i one wisi mi na pasku - dlatego nie wiem czemu ono nie może zwracać do paska ikony stanu z aktualnej zakładki - jest to nie wykonalne ? Wystarczy napisać, nie da się bo ... to i to i ja zrozumiem.  Zrobiłem Ci fotomontaż, może teraz będziesz wiedział o czym mówie.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1352 dnia: Maja 01, 2009, 08:06:15 am »
Cytat: "n3oo"
dlatego nie wiem czemu ono nie może zwracać do paska ikony stanu z aktualnej zakładki - jest to nie wykonalne?
Bo taki overlay musiałoby dostać okno rozmowy, które i tak pokazuje aktualny stan kontaktu na głównej ikonce. I wtedy kiedy grupowanie jest włączone to by było ok, ale jakby grupowanie było wyłączone (albo ustawione jak u mnie "kiedy brak miejsca") to znikomy sens maja dwie identyczne ikonki na jednym oknie.

Cytat: "n3oo"
Wystarczy napisać, nie da się bo ... to i to i ja zrozumiem.  Zrobiłem Ci fotomontaż, może teraz będziesz wiedział o czym mówie.
No, a ja Ci wcześniej (w sumie dwa razy ;p) napisałem na czym problem polega.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1353 dnia: Maja 01, 2009, 15:19:13 pm »
I jeszcze nowsza nightly ;p

Offline Rafit

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1354 dnia: Maja 01, 2009, 16:46:19 pm »
I dalej wywala błąd przy próbie wyłączenia tych nagłówków :(

ROTFL

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1355 dnia: Maja 02, 2009, 03:25:37 am »
Piszę tu, bo siedzę na nightly, ale zauważony problem może dotyczyć także zwykłej wersji.

Ciekawy numer z awatarami - dla mojej listy kontaktów zawierającej marne ok. 150 ludzików (większość z komunikatora DupaDupa) po zaimportowaniu dla części pobrało awatary, a dla części nie. Żeby bardziej skomplikować: na oryginalnym najnowszym GG dla tej części co w WTW nie pobrało - w GG też nie pobrało odrazu - dopiero po siłowym pobraniu danych się "dociągnęły". No i teraz jest zagadka - czemu tak?

Może ja czegoś nie kumam i są przykładowo dwa miejsca składowania awatarów w GG i WTW wykorzystuje tylko jedno z nich, a w GG jest zwykły bug, który też powoduje, że najpierw pobiera z tego jednego, a później da się wymusić sprawdzenie drugiego, co właśnie powoduje efekt "dociągnięcia" brakujących awatarów?

Albo za dużo ludzi na liście mam? Ale spoko - pracuję nad tym, kupiłem wiatrówkę :D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1356 dnia: Maja 02, 2009, 08:30:36 am »
WTW sprawdza avatar w momencie jak dostanie zserwera informację, że kontakt zmienił stan ;P

Offline kwiateusz

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1357 dnia: Maja 02, 2009, 08:34:04 am »
hm chyba nie działa automatyczne łaczenie po hibernacji, bo co odhibernuje kompa to wtw jest na niedostepnym

beta 1 maj

Offline Rafit

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1358 dnia: Maja 02, 2009, 08:45:20 am »
KAW. Nie można ustawić avatarów przy wszystkich kontaktach bo wysypuje WTW, to samo przy próbie wyłączenia tych śmiesznych nagłówków w oknach rozmowy o czym już pisałem :)

Offline Dimension

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1359 dnia: Maja 02, 2009, 10:38:09 am »
Kaw: pomyśl o wprowadzeniu CSS do listy kontaktów, tak jak ma to miejsce w stylu okna rozmowy. Umożliwiłoby to nieco większą konfigurację listy kontaktów, a także dałoby się wstawić jako tło aktualną tapetę, co jest możliwe w oknie rozmowy.
Potem wystarczyłoby na przykład, by ktoś napisał wtyczkę usuwającą ramkę z okna i już byłaby integracja z pulpitem.