Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 227445 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1240 dnia: Kwietnia 10, 2009, 21:48:13 pm »
Telefon? ;p

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1241 dnia: Kwietnia 10, 2009, 21:51:30 pm »
SE w200i
i z niego mogę wysyłać nawet takie 5x160 ;p


poza tym nawet gdybym mógł wysłać więcej niż 160 z wtw to wolałbym wiedzieć że już pisze 2 sms ;p
pisze pisze pisze a później 2 znaki mi poleca w 2 sms?
jakoś bym go "skrócił" nie? ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1242 dnia: Kwietnia 10, 2009, 22:06:25 pm »
Nie chce Cie martwić, ale smsy nie są dzielone po 160 znaków tylko po 153 ;p

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwietnia 10, 2009, 22:13:36 pm »
Cytat: "Kaworu"
Nie chce Cie martwić, ale smsy nie są dzielone po 160 znaków tylko po 153 ;p

nie martwisz mnie ;p
na telefonie gdy dochodzę do podziału to mi wyskakuje licznik ile znaków mi zostało ;p

a poza tym ;p ten ze znakami '???' przy archiwizacji ma znaków około 85 znaki a doszło w 2 ;d

i nie o to chodzi jak dzieli tylko żeby o tym informował ;p

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1244 dnia: Kwietnia 10, 2009, 22:19:11 pm »
Cytuj
a poza tym ;p ten ze znakami '???' przy archiwizacji ma znaków około 85 znaki a doszło w 2 ;d
kodowanie zmienia się na UNICODE, stad ta zmiana (patrz: znaki narodowe)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1245 dnia: Kwietnia 10, 2009, 22:34:24 pm »
alberht ale to bez znaczenia przecież ;p napisała tak esa doszło w 2 jej problem generalnie ;p

i mówię, że to nie o to chodzi ;p
może sobie dzielić po 153 nawet po 150 jeśli będzie musiał ;d
tylko jakieś małe info na ten temat ;d

np
"wiadomość dojdzie w 1 sms`ie"
"wiadomość dojdzie w 2 sms`ach"
jak już bardzo nie chcecie licznika znaków ;p


o albo jeszcze lepiej ;p licznik sms`ów zamiast znaków i problem z głowy ;p
no ;p

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1246 dnia: Kwietnia 10, 2009, 22:55:35 pm »
za wikipedią:
Cytuj
Transmission of short messages between the SMSC and the handset is done using the Mobile Application Part (MAP) of the SS7 protocol. Messages are sent with the MAP mo- and mt-ForwardSM operations, whose payload length is limited by the constraints of the signalling protocol to precisely 140 octets (140 octets = 140 * 8 bits = 1120 bits). Short messages can be encoded using a variety of alphabets: the default GSM 7-bit alphabet (shown above), the 8-bit data alphabet, and the 16-bit UTF-16/UCS-2 alphabet.[26] Depending on which alphabet the subscriber has configured in the handset, this leads to the maximum individual Short Message sizes of 160 7-bit characters, 140 8-bit characters, or 70 16-bit characters (including spaces). Support of the GSM 7-bit alphabet is mandatory for GSM handsets and network elements,[26] but characters in languages such as Arabic, Chinese, Korean, Japanese or Cyrillic alphabet languages (e.g. Russian) must be encoded using the 16-bit UCS-2 character encoding (see Unicode). Routing data and other metadata is additional to the payload size.

Larger content (Concatenated SMS, multipart or segmented SMS or "long sms") can be sent using multiple messages, in which case each message will start with a user data header (UDH) containing segmentation information. Since UDH is inside the payload, the number of characters per segment is lower: 153 for 7-bit encoding, 134 for 8-bit encoding and 67 for 16-bit encoding. The receiving handset is then responsible for reassembling the message and presenting it to the user as one long message. While the standard theoretically permits up to 255 segments,[27] 6 to 8 segment messages are the practical maximum, and long messages are often billed as equivalent to multiple SMS messages. See Concatenated SMS for more information.

sugerowałbym zmianę kodowania znaków z 16-bitowych na 7-bitowe (ą>a, ę>e, ś>s, itp) jako opcję - problem przy odbieraniu to jedno (koszta po stronie wysyłającego i w tym momencie archiwizacja), ale przy wysyłaniu generuje to niepotrzebne koszta dla użytkownika

jeżeli chodzi o licznik znaków / wiadomości to jestem oczywiście ZA;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1247 dnia: Kwietnia 10, 2009, 23:03:48 pm »
alberht jej to powiedz ;p ja nie używam, a nawet jakbym chciał to na komórce nie mam takich cudnych znaczków ;p

a co do archiwizacji to nie wiem czy to akurat wina znaków jakich użyła bo do tej pory nie dostałem sms odpowiedniej długości bez ąę ect.


poza tym te ę i ś akurat w archiwizacji przechodzą normalnie, tylko przy '???' jako początek pod-sms ( że tak to nazwę ;p )

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1248 dnia: Kwietnia 11, 2009, 07:31:41 am »
ekhem, wydawało mi się, że problem z przenikającymi oknami rozmowy przez listę kontaktów został wyeliminowany.. a jednak nie do końca ; P

Samo okno rozmowy nie wcina się przez się, ale jak okno jest nałożone na listę, a przytrzymamy na jakimś kontakcie wskaźnik myszy i pojawi się dymek, to po zniknięciu dymku naszym oczom ukazuje się wcięte okno rozmowy w tym miejscu, gdzie był dymek ; d

Sprawdzone - 100% przypadków ; )

XP SP3
wypadłem z obiegu...

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1249 dnia: Kwietnia 11, 2009, 17:18:19 pm »
Cytuj
a co do archiwizacji to nie wiem czy to akurat wina znaków jakich użyła bo do tej pory nie dostałem sms odpowiedniej długości bez ąę ect.


teraz już wiem ;d
te ??? to wina tych ę i ś ;p

Offline kowi663

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1250 dnia: Kwietnia 13, 2009, 08:11:01 am »
Witam użytkowników (;

Nie wiem czy było już o tym, ale dla mnie przydatna byłaby zmiana nazw grup. Teraz, żeby to zrobić, muszę każdy kontakt osobno edytować. A tak, wystarczyłby jeden klik na nazwę grupy i program sam zmieniłby wszystkie kontakty po kolei.

Mała rzecz, a cieszy (;

rafalodi

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1251 dnia: Kwietnia 13, 2009, 20:28:12 pm »
Można prosić o alternatywne linki bo bety 28? bo z AU nie chce mi zassac, a na glownej jeszcze 27 jest :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1252 dnia: Kwietnia 13, 2009, 21:02:10 pm »
A skąd wniosek, ze to co jest na głównej to 27? ;p
I tak BTW, nawet jeśli użyjesz instalator z 27 (webowy) to zainstaluje bete 28 ;p

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1253 dnia: Kwietnia 13, 2009, 21:27:28 pm »
http://wtw.sajuuk.eu/wtwEXE/


04-Apr-2009 12:53 6.9M

chyba stąd ;p

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1254 dnia: Kwietnia 13, 2009, 21:30:51 pm »
Oj, nie uaktualniłem wersji offline ;p

rafalodi

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1255 dnia: Kwietnia 13, 2009, 21:49:17 pm »
Nie używam instalatora online :P Na 4 kompach aktualizuje komunikator a łącze nie za szybkie więc raz wolę ściągnąć:P

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1256 dnia: Kwietnia 13, 2009, 23:54:10 pm »
Kaw, na mantisie masz taki mały prezent świąteczny ;p
albo raczej poświąteczny ;p

jakby to... a już wiem : miłej zabawy ;p

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1257 dnia: Kwietnia 14, 2009, 12:29:12 pm »
Witam wszystkich a szczególnie miłościwie nam panującego/kodujacego Kawa ;-)

OK, a tak już na poważnie, to ja tez dorzucę parę rzeczy od siebie. Co bym chętnie zobaczył w WTW (i wybaczcie porównania do Konnekta):
 - zaznacz = kopiuj:
w konnekcie jest taki ficzer, ze jak zaznaczysz fragment tekstu z okna rozmowy, to jest on (może być! - checkbox w opcjach bodajże) automagicznie kopiowany do schowka a zaznaczenie znika (logiczne). Przydatne IMHO.
/* bxMaareeKxd wyjaśnił - już jest
 - CTRL+PgUp/Down - następna/poprzednia zakładka:
wyobraźcie sobie więcej niż kilka zakładek w okienku rozmowy - CTRL+numer jest OK, ale opcja "next/prev" jest (znów IMHO) również przydatna - kombinacja klawiszy oczywiście niekoniecznie taka.
*/

 - do powyższego aż się prosi możliwość zmiany kolejności zakładek (drag'n'drop jak w przeglądarkach?)
 - CTRL+Up albo ALT+CTRL+Up albo coś innego - przewijanie okna wiadomości:
pisząc wiadomość fajnie byłoby móc bez oddywania rąk z klawiatury przewinąć/przewijać okienko rozmowy
 - wł/wył przewijania okna wiadomości - ktoś używał mtail'a? akurat stamtąd mi się takie coś przypomniało... zdarzało się Wam, że ktoś napisze trochę tekstu lub kilkanaście wiadomości w czasie jak poszliście np. zaparzyć kawę (Kawa? ;>) albo że trzeba było znaleźć jakiś wcześniejszy fragment rozmowy z bieżącego okienka? Każda kolejna nowa wiadomość powoduje przescrollowanie okienka rozmowy "na sam dół", co jest nieco upierdliwe jak się chce coś wcześniejszego przeczytać.
ewentualna modyfikacja - autoscroll tylko jeśli okienko jest zescrollowane do samego końca? dodatkowo jakiś mały znacznik pod scrollbarem informujacy czy się scrolluje czy nie.
 - więcej serwerów GG - znów Konnekt - zamiast jednego serwera, możliwość wpisania większej ilości (w osobnych liniach) i próba łączenia do kolejnych serwerów w przypadku niepowodzenia. Serwery, do których nie chcemy się łączyć oznaczane np "!" (czy tam "#" czy cokolwiek) na początku linii.
 - nie wiem co domyślnie powinno się pojawiać w balonikach - pojawienia się kontaktów i nowe wiadomości? a jakby też zmiany statusów/opisów?
 - "kopiuj UID do schowka" w menu kontaktu?
/* bxMaareeKxd wyjaśnił - jest na bugtraq'u
 - po kliknięciu w "Archiwum..." w menu kontaktu, default na rozmowy tego kontaktu? W koncu po to wybieramy to z menu kontaktu, żeby zobaczyć rozmowy z tym kontaktem.
*/


Więcej grzechów nie pamiętam :-)

Przy okazji - ktoś chyba pisał o tym, żeby zignorowane wiadomości spoza listy również zapisywały się w archiwum - jestem ZA.

Pozdrawiam poświątecznie. Obżarli się? :-)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 14:14:55 pm wysłana przez Quadracik »

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1258 dnia: Kwietnia 14, 2009, 13:09:26 pm »
Cytat: "Quadracik"
- CTRL+PgUp/Down - następna/poprzednia zakładka:
wyobraźcie sobie więcej niż kilka zakładek w okienku rozmowy - CTRL+numer jest OK, ale opcja "next/prev" jest (znów IMHO) również przydatna - kombinacja klawiszy oczywiście niekoniecznie taka.
ctrl + tab / ctrl + shift + tab ;p

Cytat: "Quadracik"
- do powyższego aż się prosi możliwość zmiany kolejności zakładek (drag'n'drop jak w przeglądarkach?)
za ;p

Cytat: "Quadracik"
- po kliknięciu w "Archiwum..." w menu kontaktu, default na rozmowy tego kontaktu? W koncu po to wybieramy to z menu kontaktu, żeby zobaczyć rozmowy z tym kontaktem.
http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=348
chyba o to chodzi? ;p

Cytat: "Quadracik"
Obżarli się? :-)
nie, skądże ;p




a skoro o zakładkach mowa, to odpalcie sobie kolo 20 i zobaczcie jakie to wygodne ;p
Kaw, może pasek z zakładkami będzie miał więcej linijek w momencie kiedy mamy ich więcej otwartych?? ;p ( przy długich nazwach kontaktu i małym oknie 20 nie potrzeba żeby było mało wygodnie ;p )

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1259 dnia: Kwietnia 14, 2009, 14:10:35 pm »
Cytat: "bxMaareeKxd"
Cytat: "Quadracik"
- CTRL+PgUp/Down - następna/poprzednia zakładka:
wyobraźcie sobie więcej niż kilka zakładek w okienku rozmowy - CTRL+numer jest OK, ale opcja "next/prev" jest (znów IMHO) również przydatna - kombinacja klawiszy oczywiście niekoniecznie taka.
ctrl + tab / ctrl + shift + tab ;p
no cóż - coś jak widać musiałem pominąć :-)

Cytat: "bxMaareeKxd"
Cytat: "Quadracik"
- po kliknięciu w "Archiwum..." w menu kontaktu, default na rozmowy tego kontaktu? W koncu po to wybieramy to z menu kontaktu, żeby zobaczyć rozmowy z tym kontaktem.
http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=348
chyba o to chodzi? ;p
Si - j/w :-)

Pozdrawiam