Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 227582 razy)

0 Użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

zelu

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1180 dnia: Kwietnia 04, 2009, 21:44:17 pm »
Cytat: "Forrest"
ok, na początku myślałem ze wtw'owy balonik nie działał mi przez autoukrywanie się paska zadań...
teraz zawaużyłem że wgle mi to nie działa T_T
any fix?
tez wspominalem o tym co najmniej 3 razy ;D

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1181 dnia: Kwietnia 05, 2009, 01:45:27 am »
@unkn0wn:
Zainteresuj się wtyczką Dzwięki autorstwa Dziaddu. Z tego co wiem Dziaddu przesiadł się na linuksa i ma zamiar opublikować źródła swoich wtyczek - może Twojemu koledze będzie łatwiej zrobić gui kiedy będzie miał resztę;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1182 dnia: Kwietnia 05, 2009, 09:31:49 am »
Cytat: "zelu"
tez wspominalem o tym co najmniej 3 razy ;D
Ja nie wiem, dlaczego wychodzicie z założenia, ze jak coś jest często wspominane to będzie poprawione/zrealizowane w pierwszej kolejności? ;p

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1183 dnia: Kwietnia 05, 2009, 09:43:06 am »
Ee... to to działa jakoś inaczej? :-P

W sumie, to brakuje mi jedynie screenowania.
Więcej grzechów nie pamiętam :-).
Może... po prostu... się mylę?

zelu

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1184 dnia: Kwietnia 05, 2009, 10:11:32 am »
No bo chyba po to sa bety i nightly zeby raportowac bledy w stylu "wczoraj dzialalo, dzisiaj juz nie"? Czy wychodze z blednego zalozenia i raportowanie jakichkolwiek bledow mija sie z celem?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1185 dnia: Kwietnia 05, 2009, 10:20:50 am »
Ależ nie, raportowanie jest całkiem ok. Powtarzanie się jednak nie daje żadnego rezultatu. ;)

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1186 dnia: Kwietnia 05, 2009, 10:38:25 am »
Archiwum:
-Mogłoby zapamiętywać ustawienie rozmiaru dolnego okna z rozmową.
-Wyszukiwarka mogłaby sprawdzać w czasie rzeczywistym, podczas wpisywania hasło i od razu odsiewać wiadomości.
-Wyszukiwarka mogłaby lecieć od razu do wpisanego wyrazu w rozmowie i "podświetlać" je, a nie pokazywać tylko całą rozmowę od początku.
-Po kliku na kontakcie i wybraniu opcji archiwum, powinny być pokazane rozmowy dotyczące tegoż właśnie kontaktu, a nie całe zasób zapisanych rozmów.
-Rozmowy na różnych proto mogłyby się sumować w jedno, np. pod nazwą Józio_meta, a przy samych rozmowach info z którego proto były.
-Archiwum jest jakoś szyfrowane? Chociażby wystarczy notatnikiem je otworzyć by wyciągnąć loginy i rozmowy. (Lekko nieczytelne, ale da się)

Opcje:
-Jakoś łyso z ikonkami po lewej. ;P
-klik na wtyczce i opcja "o wtyczce" Bum bug.

Wtyczki:
-pexBrowser doczeka się czegoś więcej oprócz przeglądania usług? ;P Byłoby miło. ;)

Inne:
-Dymek po najechaniu na ikonę, wcale nie musi być taki wielki z info o opisie i stanie dla każdego proto. Jeśli stan jest taki sam dla wszystkich proto, to wystarczy jedna linijka z aktualnym opisem/stanem.
-Jeśli klikniemy w meta i rozpoczniemy rozmowę, to pojawia się przykładowo ikona tlenu w zakładce, ale potem jak chcemy przejść na XMPP, to ikona nadal zostaje Tlenowa.
-Okienko wyboru proto w oknie rozmowy nie powinno być widoczne od razu? A nie po smyrgnięciu myszką? ;P
Chyba na razie tyle ode mnie. ;P

btw. Czemu tlen ma priorytet w meta? Fajnie gdyby można było manualnie sobie ustawić. Co wyżej ma większy priorytet przy dostępności. (wolałbym XMPP szczerze mówiąc mieć priorytetowo.)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1187 dnia: Kwietnia 05, 2009, 10:45:57 am »
PS.: Nowa Nightly;

A przy okazji, nie widział gdzieśktoś sterownika webcama USB (Microsoftu) dla Windows Mobile? ;p

Cytuj
-Wyszukiwarka mogłaby sprawdzać w czasie rzeczywistym, podczas wpisywania hasło i od razu odsiewać wiadomości.
O taaaak,szczegolnie jak masz gigantyczne archiwum? ;)

Cytuj
-Rozmowy na różnych proto mogłyby się sumować w jedno, np. pod nazwą Józio_meta, a przy samych rozmowach info z którego proto były.
Nie bardzo, wiecej z tym problemów niz pozytku ;P

Cytuj
-Archiwum jest jakoś szyfrowane?
Nie, bo i po co? Jak chcesz coś zaszyfrować to masz EFS.

Cytuj
-pexBrowser doczeka się czegoś więcej oprócz przeglądania usług? ;P Byłoby miło. ;)
Kiedyś się doczeka ;p

Cytuj
-Okienko wyboru proto w oknie rozmowy nie powinno być widoczne od razu? A nie po smyrgnięciu myszką? ;P
Powinno,ale z nieznanego powodu ma problemy na XP;

Cytuj
btw. Czemu tlen ma priorytet w meta?
Bo całkiem losowo głupio wyglądało, ręcznego  nikt nie napisał, a lepsze to niz GG i czesciej wystepuje niz XMPP;

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1188 dnia: Kwietnia 05, 2009, 11:09:02 am »
Dzięki za odpowiedź. ;)

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1189 dnia: Kwietnia 05, 2009, 11:56:05 am »
Cytat: "alberht"
@unkn0wn:
Zainteresuj się wtyczką Dźwięki autorstwa Dziaddu. Z tego co wiem Dziaddu przesiadł się na linuksa i ma zamiar opublikować źródła swoich wtyczek - może Twojemu koledze będzie łatwiej zrobić gui kiedy będzie miał resztę;)
Chciałbym zwrócić uwagę, że Dziaddu udostępnił już dawno swój kod, ale jakoś obeszło się to bez odzewu :> Pliki projektów (emotikony + dźwięki + próba stworzenia na win32 wtyczki x64) leżą o tu: http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtycz ... _CHAOS.zip

Między publikacją wtyczek a publikacją kodu wprowadzałem jakieś drobne zmiany, ale nie pamiętam jakie :P Na pewno nie działa "basic plug x64" - już jest wykrywany przez wtw, ale z tego, co pamiętam, wysypywał komunikator. Gdyby ktoś chciał pociągnąć prace dalej na Code::Blocks pod win32, to ze Zhvirem doszliśmy do tego, że MinGW64 wcale nie jest tylko dla win64, a pozwala na win32 tworzyć binarki zarówno x32, jak i x64. Projekty mają namieszane w ustawieniach, bo próbowałem zmusić je do tworzenia poprawnych binarek dla WTW x64, ale się nie udało, więc "żywcem" raczej ich nie wykorzystacie (chociaż nie wykluczone, że konfiguracja dla win32 nadal jest poprawna). Ale kod działa :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1190 dnia: Kwietnia 05, 2009, 13:13:26 pm »
Cytat: "Dziaddu"
Chciałbym zwrócić uwagę, że Dziaddu udostępnił już dawno swój kod, ale jakoś obeszło się to bez odzewu :>
To ja tak jeszcze od siebie dodam, ze niektórzy chcieli aby komunikator był OS, a nit się nie znalazł żeby w prostej wtyczce pogrzebać. ;P

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1191 dnia: Kwietnia 05, 2009, 13:35:33 pm »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Dziaddu"
Chciałbym zwrócić uwagę, że Dziaddu udostępnił już dawno swój kod, ale jakoś obeszło się to bez odzewu :>
To ja tak jeszcze od siebie dodam, ze niektórzy chcieli aby komunikator był OS, a nit się nie znalazł żeby w prostej wtyczce pogrzebać. ;P
chceli pewnie na wypadek, gdy skonczysz studia i trzeba bedzie rozpoczac "zycie" i nie starczy Ci czasu na rozwijanie WTW :P
niestety ja w programowaniu jestem slaby, pare rzeczy w php dla wlasnego uzytku napisalem, ale przeciez nie bede sie rzucal na gleboka wode :P
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1192 dnia: Kwietnia 05, 2009, 13:51:30 pm »
Cytat: "Kaworu"
Cytat: "Dziaddu"
Chciałbym zwrócić uwagę, że Dziaddu udostępnił już dawno swój kod, ale jakoś obeszło się to bez odzewu :>
To ja tak jeszcze od siebie dodam, ze niektórzy chcieli aby komunikator był OS, a nit się nie znalazł żeby w prostej wtyczce pogrzebać. ;P
Wypraszam sobie :P ja grzebałem, brakowało mi właśnie takiego przykładu gotowego wtyczki co działa, aby samemu coś pokombinować. Tak się kiedyś nauczyłem PHP :P. Niestety matura tuż tuż :P
btw. coś konkretnego tam nie działa, czy tylko chodzi o GUI (nie używam tego) :>
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1193 dnia: Kwietnia 05, 2009, 15:25:44 pm »
wtyczka autorstwa Dziaddu nie ma GUI, unkn0wn przedstawił swoją propozycję
Regards,
alberht
WTW evangelist

wlodixon

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1194 dnia: Kwietnia 05, 2009, 17:33:50 pm »
Nie chce wyprzedzać faktów ale jakoś GUI udało mi się wystartować. Jak dobrze pojdzie to za 3 lata bedzie pierwsza wtyczka :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1195 dnia: Kwietnia 06, 2009, 10:14:08 am »
A ja tylko powiem, ze jest nowa nightly. ;P

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1196 dnia: Kwietnia 06, 2009, 11:23:43 am »
DZIĘ-KU-JE-MY;)
skąd różnica w czasie kompilacji pomiędzy oknem 'o programie' a konsolą?;>
Regards,
alberht
WTW evangelist

pięćgram

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1197 dnia: Kwietnia 06, 2009, 11:26:54 am »
WTW mogłoby zapisywać kontakt który dodamy odrazu a nie przy zamknięciu komunikatora, często gdy dodawałem kontakt i wyłączyłem kompa nie wyłączjąc WTW przed tym, kontakt ten sie nie zapisał :/

ps. gdzie można pobrać nocnika? :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1198 dnia: Kwietnia 06, 2009, 11:28:38 am »
Cytat: "alberht"
skąd różnica w czasie kompilacji pomiędzy oknem 'o programie' a konsolą?;>
Bo plik konsolki nie jest kompilowany w tym samym czasie co ebałt? ;p

*sigh*

http://cid-f1fe659595f259a4.skydrive.li ... %20Nightly

Offline Dimension

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1199 dnia: Kwietnia 06, 2009, 16:25:30 pm »
Dzięki za poprawkę rozmiaru zaznaczenia opisu w "Zarządzanie opisami" :)
Jeszcze tylko żeby nie usuwało opisu w "Ustaw stan" po zamknięciu okna "Zarządzanie opisami" i będzie słit ^^