Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 235695 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1040 dnia: Marca 21, 2009, 17:57:20 pm »
Cytat: "n3oo"
Jak chcesz nową bitmapkę to podaj z jakiego pliku to wyciągne :)
Jak mi się znudzi ten niebieski ;P

Cytat: "n3oo"
Kurde szkoda, jestem raczej estetą, a te scroll'e przy domyślnym denerwują, dodatkowo trzeba przewijać i wszystkie opcje są na jednym, robi się bałagan, lepiej by to wyglądało pogrupowane :)
Nie chce Cie martwic, ale akurat pogrupowane jest. ;P

Cytat: "n3oo"
archiwum, kontakty, reszta też mogła by dostać ten biały design layout - chyba, że dało by się go ustawiać w zależności od systemu :P
A fakt, archiwum.

Cytat: "n3oo"
Microsoft swego czasu wypuścił dokument jak powinny wyglądać okienka aplikacji pod Vistą/Win 7, aby pasowały do koncepcji systemu :)
Czytałem. ;P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1041 dnia: Marca 21, 2009, 19:37:31 pm »
Cytat: "Kaworu"
Nie chce Cie martwic, ale akurat pogrupowane jest. ;P
Dobra, wygrałeś :P ale jak będzie więcej tych opcji to myśle, że będzie zamieszanie. :)
A dasz radę scroll przesunąć maksymalnie na prawo do ramki okna i zrobić, żeby cały "aplet" czyli razem z nagłówkiem się przewijał ? tak jak w Panelu sterowania ? oraz, żeby druga linia tytułu panelu np. we wtyczce XMPP "opcje dotyczące połączenia z serwerami XMPP..." się przenosiła do drugiej linii gdy okno jest mniejsze (aktualnie ucina)

albo :P coś takiego :P (już nie chciało mi się robić już listy opcji, jest lista moich dysków :P)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1042 dnia: Marca 21, 2009, 19:41:58 pm »
dobrze prawi z tym scrollem, polać mu ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1043 dnia: Marca 21, 2009, 19:42:46 pm »
Cytat: "n3oo"
Dobra, wygrałeś :P ale jak będzie więcej tych opcji to myśle, że będzie zamieszanie. :)
Życie ;P

Cytat: "n3oo"
A dasz radę scroll przesunąć maksymalnie na prawo do ramki okna i zrobić, żeby cały "aplet" czyli razem z nagłówkiem się przewijał ? tak jak w Panelu sterowania ?
Radę może i by dac można, ale to by wymagało wsparcia ze strony wtyczki, a to nie jest dobry pomysł;

Cytat: "n3oo"
oraz, żeby druga linia tytułu panelu np. we wtyczce XMPP "opcje dotyczące połączenia z serwerami XMPP..." się przenosiła do drugiej linii gdy okno jest mniejsze (aktualnie ucina)
mhm;

Cytat: "n3oo"
albo :P coś takiego :P (już nie chciało mi się robić już listy opcji, jest lista moich dysków :P)
Nie che mi się. ;P

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1044 dnia: Marca 21, 2009, 20:56:05 pm »
Tak muszę potwierdzić, te scrolle w opcjach są dość irytujące.

Taka moja drobna propozycja: umożliwić jedynie zmianę wysokości okienka opcji, po co komu zmiana szerokości skoro i taki nic nie skaluje się na szerokość. Dorobić do tego scroll po prawej, jaki zaproponował n3oo i będzie miodzio ; >

EDIT: Z drobnych błędów brak ikonki WTW na pasku tytułowym w oknie opcji. Natomiast na pasku zadania ikonka się wyświetla.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1045 dnia: Marca 21, 2009, 21:08:31 pm »
teges... popsioczyc przyszedłem.. ; )

nie da się zrobić tak, by w zwiniętych grupach takze wyszukiwało kontaktów na liscie? Mogłoby automatycznie rozwijać te grupy czy coś... w każdym razie to męczące, gdy trzeba rozwijąć wszystkie grupy by móc kogoś znaleźć... ; )
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1046 dnia: Marca 21, 2009, 21:11:10 pm »
Cytat: "Keleos"
nie da się zrobić tak, by w zwiniętych grupach takze wyszukiwało kontaktów na liscie?
Jasne, że się da. Tylko opcja jest przewidziana do "szybko dojść do kontaktu" a nie do "kurde, gdzie jak go dałem?" ;P

Offline kwiateusz

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1047 dnia: Marca 21, 2009, 21:47:26 pm »
a nie moze być: chce szybko do niego dojsc tylko nie wiem gdzie jest? :D

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1048 dnia: Marca 22, 2009, 08:43:32 am »
Kaw - czyli to nie jest wyszukiwanie, tylko nawigacja. Trzeba było tak od razu.

Zatem pytanie: czy jest w planach wyszukiwanie kontaktów na liście?
wypadłem z obiegu...

Offline rodzio

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1049 dnia: Marca 22, 2009, 09:05:06 am »
Mi to w ogóle coś marnie działa po wpisaniu drugiej szukanej literki, zaznaczenie od razu leci do ostatniej grupy na liście, wszystkie inne pomija...

Offline bziur

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1050 dnia: Marca 22, 2009, 09:14:14 am »
faktycznie czasem pomija pierwszy wynik... poza tym może jakieś F3, dla następnego wyniku?

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1051 dnia: Marca 22, 2009, 09:26:41 am »
Mnie również dość często pomija pierwszy wynik przy "wyszukiwaniu" na liście kontaktów.
I tak, też mnie irytuje scroll...


Kaw, działaj! :->
Może... po prostu... się mylę?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1052 dnia: Marca 22, 2009, 16:31:04 pm »
No działam, nowa nightly. ;P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1053 dnia: Marca 22, 2009, 19:18:43 pm »
Kaw przesuń scroll'a w prawo jeszcze w edycji kontaktu oraz przy dodawaniu meta :) a dało by rade, aby po wejściu do archiwum od razu przechodziło do rozmów (wszystkich/wybranego kontaktu) ? zgłaszałem to na BT :) rozumiem jak by tam było jakieś fajne logo, ale jest napis który trzeba i tak przeklikać ;P

PS. panel ustawienia avatara ma scrolla, choć wszystkie kontrolki się mieszczą w obszarze :P powiększenie okna, poza rozmiar minimum go likwiduje.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

kazunarii

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1054 dnia: Marca 22, 2009, 20:21:46 pm »
Nie wiem, czy ktoś proponował, bo temat jak widzę obszerny, ale przydałby się dwie opcję. Sortowanie listy według statusu, alfabetycznie itd. oraz ukrywanie osób niedostępnych, bo jak ktoś ma dużą listę i dwie grupy kontaktów to trochę daje się w kość machanie scorllem by przejść na sam dół. Jak taka propozycja była to z góry przepraszam.

Offline bziur

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1055 dnia: Marca 22, 2009, 20:35:01 pm »
Cytat: "kazunarii"
oraz ukrywanie osób niedostępnych, bo jak ktoś ma dużą listę i dwie grupy kontaktów to trochę daje się w kość machanie scorllem by przejść na sam dół. Jak taka propozycja była to z góry przepraszam.
po to masz możliwość nawigacji (wklep sobie początek nazwy kontaktu w okienku, powinien Ci przejsc bezposrednio do niego)
Cytat: "n3oo"
Sortowanie listy według statusu, alfabetycznie
A tak nie jest domyślnie?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1056 dnia: Marca 24, 2009, 15:04:24 pm »
Nowa nightly, adres jak zwykle ;)

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1057 dnia: Marca 24, 2009, 15:56:41 pm »

woot :]

mnie osobiscie sie nie przyda, bo nie mam "lampek", ale widac ze Kaw serio bierzesz propozycje uzytkownikow :D i oby tak dalej :>
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1058 dnia: Marca 24, 2009, 16:00:34 pm »
I tak nie działa, nie ciesz sie, tylko opcja jest w opcjach :D

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1059 dnia: Marca 24, 2009, 16:21:44 pm »
Kaw, widze poprawki w okienkach :) jeszcze wtyczki mają scroll'a po włączeniu a wszystkie kontrolki się mieszczą, webtools, poczta, smsy zresztą też (wcześniej chyba nie miały:) - jak patrze niektóre "panele" mają na dole taki margines ustawiony, a niektóre jak np. panel ustawień "sieci" nie.
- Ustawienia listy kontaktów - pomiędzy 1 grupą, a drugą jest nie ładna delatacja :P
- W panelu - "Interface" - powiadomienia, lepiej było by wydzielić do osobnego panelu :) lista kontaktów ma osobny panel, a okno główne, powiadomienia i okno rozmowy cisną się na jednym panelu.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio