Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 235696 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1020 dnia: Marca 17, 2009, 16:03:34 pm »
lubie male kompaktowe... menu;)

----
ewentualnie mogę zamienić przycisk prowadzacy do changelog'a na taki ktory skopiuje do schowka podstawowe informacje o systemie, ie, wersji wtw i np uruchomionych wtyczkach:)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Glymbol

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1021 dnia: Marca 18, 2009, 21:06:53 pm »
Kiedy wskazuję kursorem kontakt z bardzo długim opisem, to jego część i awatar w pojawiającej się ramce chowają się za brzeg ekranu. Może dałoby się to jakoś zawinąć albo narzucić z góry długość linii w tym oknie?

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1023 dnia: Marca 19, 2009, 11:31:26 am »
Cytuj
-!- Powyżej zanajduje się końcówka ostatniej rozmowy zapisanej w archiwum. -!-
mała literówka;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline MihAoo3k

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1024 dnia: Marca 19, 2009, 14:02:57 pm »
Czy jest jakaś metoda skasowania kilku/wszystkich kontaktów? Próba zaznaczenia kontaktów z shiftem nie daje rezultatu (zaznaczenie przeskakuje z kontaktu na kontakt), jedyny sposób zaznaczenia większej ilości kontaktów to ctrl:/..
Bug, czy świadome (nie)działanie shifta?

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **

Offline MihAoo3k

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1026 dnia: Marca 19, 2009, 14:38:39 pm »
mój błąd.. przeszukałem forum, a do mantisa nie zajrzałem:/.. pozostaje w takim razie poczekać aż Kaworu to poprawi:)

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1027 dnia: Marca 19, 2009, 14:47:00 pm »
dokładnie ;]
o ile uzna że 3ba to naprawiać :D

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1028 dnia: Marca 19, 2009, 19:22:38 pm »
Cytat: "alberht"
Cytuj
-!- Powyżej zanajduje się końcówka ostatniej rozmowy zapisanej w archiwum. -!-
mała literówka;)

Była już o tym mowa :-).

PS. Wy nie myślcie sobie, że ja na forum i BT nie zaglądam.
Czytam, czytam i jeszcze raz czytam... Gorzej z czasem na odpisywanie :-(.
Może... po prostu... się mylę?

Offline mk89

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1029 dnia: Marca 21, 2009, 07:06:00 am »
Jeszcze pasowało by żeby ktoś napisał wtyczkę do zapamiętywania opisów ostatnich coś ala kZmieniacz
Rozdmuchaj mocno kłęby dymu z trawy ! ;D

wlodixon

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1030 dnia: Marca 21, 2009, 07:37:02 am »
mk89 - zgadzam się z Tobą w pełni.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1031 dnia: Marca 21, 2009, 10:19:45 am »
a ja dzisiaj remanent na liście kontaktów robiłem i zauwazyłem, ze baardzo niewygodnie się na niej pracuje ; P

Czego brakuje:

- zwiń/rozwiń wszystkie grupy
- możliwość dodania grupy "aktywni", gdzie wyświetlaliby się tylko ci, którzy są dostępni lub na zaraz wracam (gdy lista ma kilkaset osób, naprawdę cięzko się przewija w kontaktach by sprawdzić kto jest dostępny - to juz było poruszane kilka razy...)
- grupa "wszyscy", w której pokazaliby się wszyscy na liście kontaktów... jak na razie gdy się doda kogoś do grupy, to może byc tylko w tej jednej grupie...

Jesli podobne gorzkie żale były w BT - proszę o link ; P Ostatnio nie mam czasu czytać na bieżąco newsów, więc mam spore zaległości..


Edit: brakuje jeszcze focusa na numerze/identyfikatorze po wybraniu z jakiej sieci chcemy kontakt dodać... wygodnie by było, gdyby focus był od razu w tamtym miejscu.. wtedy ctrl+v, tab, 2 wyrazy i Enterem zatwierdzamy. Szybko i bezboleśnie mamy nowy kontakt ; ) [póki co to ENTER nam zamyka okno.. i chyba anuluje o.O, ponieważ cos nie widze kontaktu, który właśnie dodałem...)

Edit 2: osobny przycisk 'dodaj kontakt' też byłby wygodny ; P

Edit3: Błąd: mam otwarte okno dodawania kontaktu... i mi się nagle ktoś odezwał - pokazał się dymek w trayu.. dałem ctrl+v w oknie dodawania, a to mi zamiast w oknie dodawania, to w oknie rozmowy (niewidoczym - bo żadnej rozmowy nie miałem otwartej) wkleiło... ; )
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2009, 11:14:02 am wysłana przez Keleos »
wypadłem z obiegu...

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1032 dnia: Marca 21, 2009, 10:55:19 am »
Cytat: "Keleos"
- możliwość dodania grupy "aktywni", gdzie wyświetlaliby się tylko ci, którzy są dostępni lub na zaraz wracam (gdy lista ma kilkaset osób, naprawdę ciężko się przewija w kontaktach by sprawdzić kto jest dostępny - to już było poruszane kilka razy...)
W mirandzie na liście kontaktów jest ikonka Show/Hide offline users która jednym kliknięciem odfiltrowuje nieaktywne kontakty, niestety w wtw nie ma żadnego paska z ikonkami do którego możnaby podpiąć taka funkcjonalność :P
W aqq2 opcja filtrowania nieaktywnych kontaktów jest na pasku grupy obok przycisków zwijania/rozwijania grupy
Ewentualnie można w wtw zrobić przycisk trójstopniowy na pasku grupy tzn minimalizacja/maksymalizacja/odfiltrowania pod jednym przyciskiem

Wszystko to oczywiście pod warunkiem że kontrolka listy kontaktów w wtw umożliwia takie ukrywanie wybranych kontaktów ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mk89

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1033 dnia: Marca 21, 2009, 11:21:31 am »
Cytat: "zhvir"
Cytat: "Keleos"
- możliwość dodania grupy "aktywni", gdzie wyświetlaliby się tylko ci, którzy są dostępni lub na zaraz wracam (gdy lista ma kilkaset osób, naprawdę ciężko się przewija w kontaktach by sprawdzić kto jest dostępny - to już było poruszane kilka razy...)
W mirandzie na liście kontaktów jest ikonka Show/Hide offline users która jednym kliknięciem odfiltrowuje nieaktywne kontakty, niestety w wtw nie ma żadnego paska z ikonkami...

Taki pasek również by się przydał, do zmiany statusu, to Pokaż/Ukryj kontakty offline też by było dobre ;)

Ale widać że komunikator rozwija się w dobrym kierunku, tylko brakuje osób do pisania wtyczek ^^
Rozdmuchaj mocno kłęby dymu z trawy ! ;D

Offline kwiateusz

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1034 dnia: Marca 21, 2009, 11:42:31 am »
co do chowania grup, ew grupy wszyscy to lałem te żale juz na początku :) #114

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1035 dnia: Marca 21, 2009, 14:49:53 pm »
http://cid-f1fe659595f259a4.skydrive.li ... 090321.exe - Zepsułem UI i zarąbałem jedna bitmapkę z systemu, potrzebuje jakiejś innej.

Offline gibi

  • Młodzież
  • **
  • Ghost of navigator
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1036 dnia: Marca 21, 2009, 15:18:51 pm »
Pusto troszkę bez tych pierwszych kilku ikonek :P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1037 dnia: Marca 21, 2009, 17:31:38 pm »
:D widze, że zrobiłeś użytek z win 7/Visty  :) w nowszym buildzie testowym ten pasek zrobili łagodniejszy - myśle, że taki by bardziej pasował :) i proszę Kaw, porób opcje w panelach ustawień w zakładkach - proszę :) przewijanie tego nie trzyma się ... całości :D planujesz resztę przerobić ? :)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1038 dnia: Marca 21, 2009, 17:35:43 pm »
Cytat: "n3oo"
:D widze, że zrobiłeś użytek z win 7/Visty  :)
Zarabałem bitmapkę, fakt ;P

Cytat: "n3oo"
proszę Kaw, porób opcje w panelach ustawień w zakładkach - proszę :) przewijanie tego nie trzyma się ... całości :D
Nie licz na to, zostanie, tym bardziej, ze okna są skalowalne.

Cytat: "n3oo"
planujesz resztę przerobić ? :)
Jaka reszte? Chyba tylko opcje i edycja/dodanie kontaktu się nadaje ;P

Offline n3oo

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1039 dnia: Marca 21, 2009, 17:40:54 pm »
Jak chcesz nową bitmapkę to podaj z jakiego pliku to wyciągne :)

Cytat: "Kaworu"
Nie licz na to, zostanie, tym bardziej, ze okna są skalowalne.
Kurde szkoda, jestem raczej estetą, a te scroll'e przy domyślnym denerwują, dodatkowo trzeba przewijać i wszystkie opcje są na jednym, robi się bałagan, lepiej by to wyglądało pogrupowane :)
Cytat: "Kaworu"
Jaka reszte? Chyba tylko opcje i edycja/dodanie kontaktu się nadaje ;P
archiwum, kontakty, reszta też mogła by dostać ten biały design layout - chyba, że dało by się go ustawiać w zależności od systemu :P

Microsoft swego czasu wypuścił dokument jak powinny wyglądać okienka aplikacji pod Vistą/Win 7, aby pasowały do koncepcji systemu :)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio