Autor Wątek: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja  (Przeczytany 2166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« dnia: Kwietnia 06, 2012, 22:45:40 pm »
Administrator Comment Off-topic wydzielony z wątku "Błędy z Nightly"... temat dotyczy funkcjonalności obecnej wyłącznie w najnowszych wersjach testowych

To i ja dorzucę swoje 3 grosze:

Mącenie z tym może byłoby i pomysłowe gdyby nie fakt, że... ta funkcjonalność już przecież jest.
3542-0

Menu i opis: po co to dublować? Sam awatarek w oknie rozmowy też można załatwić stylem odpowiednim, no ale dobra powiedzmy, że była by to nowa funkcja WTW bez względu na używany styl.

Poza tym ten zoom awatara, który znika po ruszeniu myszka o 1 pixel i jakieś wściekło-pomarańczowy przycisk "menu"... eh to nie wygląda profesjonalnie jak na WTW.

A zwinięcie tego bajzlu do minimum i tak pozostawia kilku-pixelowy biały pasek brzydki :/

O zauważyłem jeszcze jednego babola. Powiedzmy 3 zakładki w oknie rozmowy: w jednej z nich zwijamy belkę do minimum. OK, w każdej zakładce nowo rozpoczętej rozmowy po zwinięciu belki - również będzie ona zwinięta... poza tymi dwoma zakładkami, które otwarte były wcześniej.... To chyba powinno globalnie się zwijać / rozwijać na wszystkich zakładkach naraz (nowych / uprzednio otwartych) no nie?

Ogólnie nie podoba mi się.... nic nowego nie wprowadza. No może poza możliwością zmiany stanu protokołu przez który gadamy na danej zakładce.... yyy.... ale po co to komu?

Oscyp doesn't approve :D

Offline zhvir

Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2012, 06:31:30 am »
Menu i opis: po co to dublować?
co do menu: ale już kilku postów wyżej (#700) to nie chciało ci się przyswoić?
co do opisu: a jak gość zminimalizuje całkowicie nagłówek to nie będzie miał w ogóle opisu?

A zwinięcie tego bajzlu do minimum i tak pozostawia kilku-pixelowy biały pasek brzydki :/
a mi się ten pasek podoba, więc dopóki nie zrobisz jakichś profesjonalnych badań to nie dowiemy się jak to z tym na prawdę jest

Ogólnie nie podoba mi się....
nie musi... ale to nie jest wątek dyskusyjny czy coś się podoba czy nie, tylko wątek w którym są zgłaszane błędy. Jeden błąd znalazłeś i firma bardzo Ci dziękuje ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2012, 10:42:47 am »
Heheh uwielbiam wasze poczucie humoru :P

Jasne, że czytałem wcześniejsze posty, przecież napisałem, że dorzucam swoje 3gr :) Ale do rzeczy:

A w planach jest przerzucenie obecnych rzeczy z paska tuż nad częścią do wpisywania textu do tej nowej belki czy nie? Bo jeśli nie to serio to menu u góry jest niepotrzebne...

Co do białego paska - okey poczyniłem profesjonalne badania i okazuje się, że taki pasek był nawet w poprzednich wersjach WTW, heh niech będzie :P

Ok, rozumiem, że decyzja już zapadła i czy mi się podoba czy nie to belka będzie, no ale skoro już mam możliwość marudzenia a "ficzer" musi być to było by cudownie gdyby był taki, żeby mi się jednak podobał :P (oczywiście reprezentuję wszystkich o podobnych poglądach, a którzy są zbyt leniwi, żeb ynapisac posta na forum :P)

BTW, kolejna uwaga ode mnie: jak ktoś ma kilku-linikowy opis to oczywiście jest ucięty (i dobrze), ale jeśli na początku opisu są same entery to tylko na dole belki są 3 kropki - może dobrze było by usuwać białe znaki z początku i końca opisu?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2012, 11:10:20 am »
Bo jeśli nie to serio to menu u góry jest niepotrzebne...
będzie edycja paska więc będziesz mógł sobie to usunąć
z tego wszystkiego wnioskuje, że chodzi o zrobienie miejsca na dole do meta. Zawsze uważałem, że "wyślij" jest niepotrzebne (w każdym komunikatorze), a jak menu wyjedzie to zostaną same piękne ikoneczki... bajka.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2012, 11:35:45 am »
ok, przekonałeś mnie :P tylko żeby to było ładnie :P

Offline zhvir

Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 07, 2012, 11:36:17 am »
skoro ktoś u
jak ktoś ma kilku-linikowy opis to oczywiście jest ucięty (i dobrze), ale jeśli na początku opisu są same entery to tylko na dole belki są 3 kropki
jeżeli ktoś tak ma to znaczy że nie warto nawet zaglądać dalej co ma w opisie

reprezentuję wszystkich o podobnych poglądach, a którzy są zbyt leniwi, żeb ynapisac posta na forum
i vice versa, stąd też decyzja należy do kaworu

ponieważ nie masz zamiaru przyjąć do wiadomości że wątek "Błędy z nightly" nie znajduje się w dziale propozycji gdzie można sobie podyskutować o apsektach w rodzaju podoba/niepodoba to przeniesiemy cały OT do innego działu

Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2012, 16:50:26 pm »
Cytuj
Menu i opis: po co to dublować? Sam awatarek w oknie rozmowy też można załatwić stylem odpowiednim, no ale dobra powiedzmy, że była by to nowa funkcja WTW bez względu na używany styl.

Nie każdy ma/chce mieć styl rozmowy z awatarami, w takim wypadku ja osobiście chciałbym mieć awatar w nagłówku i obecne rozwiązanie jest dla mnie idealne. Natomiast niekotrzy mają dłuuugie nazwy kontaktów, powiedzmy Imie Nazwisko i ksywa a mały rozmiar okna rozmowy i opisy nie wyczytają z belki tytułowej okna... Generalnie ciezko cało opis wyczytać z belki tytułowej okna (nie mówiąc juz o wielolinijkowych), a w nagłowku jest cąły - idealne rozwiązanie jak dla mnie :).

Cytuj
Poza tym ten zoom awatara, który znika po ruszeniu myszka o 1 pixel i jakieś wściekło-pomarańczowy przycisk "menu"... eh to nie wygląda profesjonalnie jak na WTW.

Zachowanie o którym piszesz, jest identyczne dla każdego innego elementu, który juz jest obecnie. Mam tu na myśli powiększania awatara na liście kontaktów, czy też wyświetlanie dymków. Z założenia wg mnie ma to działać tylko tak, żebyś sobie powiększył awatar i tyle, jednorazowe i chwilowe działanie.

Cytuj
A zwinięcie tego bajzlu do minimum i tak pozostawia kilku-pixelowy biały pasek brzydki :/

W mojej opinii pasek o ktorym mówisz w niczym nie przeszkadza. Istnienie go jest wg mnie potrzebne bowiem dzieki temu wiesz, ze coś tam siedzi i mozesz na tym wykonać akcję ;).

Cytuj
O zauważyłem jeszcze jednego babola. Powiedzmy 3 zakładki w oknie rozmowy: w jednej z nich zwijamy belkę do minimum. OK, w każdej zakładce nowo rozpoczętej rozmowy po zwinięciu belki - również będzie ona zwinięta... poza tymi dwoma zakładkami, które otwarte były wcześniej.... To chyba powinno globalnie się zwijać / rozwijać na wszystkich zakładkach naraz (nowych / uprzednio otwartych) no nie?

Nie, nie powinno wg mnie. Nie działa to na zasadzie dynamicznego zwijania i rozwijania. Podobnie było wczesniej, ustawiałeś ustawienie czy chcesz mieć nagłowek czy nie i dzialało to dla każdego nowego okna/zakładki. Zachowanie jak dla mnie całkowicie prawidłowe. Tym bardziej, że np. czasami chce rozwinąć tymczasowo u kogoś nagłowek, zeby podejrzeć opis i nie chciałbym by w każdej innej zakładce jednocześnie wykonało się to samo :).

Cytuj
Ogólnie nie podoba mi się.... nic nowego nie wprowadza. No może poza możliwością zmiany stanu protokołu przez który gadamy na danej zakładce.... yyy.... ale po co to komu?

Jak dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, chce szybko zmienić stan, jestem w okienku rozmowy, prowadze konwersacje, nie musze klikac na ikonke obok zegara, czy też aktywować listy kontaktów, tylko po prostu wykonuje to zdarzenie przez okno rozmowy - super sprawa.

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2012, 12:33:30 pm »
Muszę przyznać, że nowy nagłówek prezentuje się całkiem zacnie. Z poprzedniego nie korzystałem, bo skoro dublował informacje dostępne kilkanaście pikseli wyżej, to i sensu wiele w nim nie było. Teraz przynajmniej ma jakąś funkcjonalność, chociaż podwójny opis nadal razi moje gałki oczne ;)
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Nowy nagłówek w oknie rozmowy - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2012, 21:07:15 pm »
Opcje > Interface > Format nagłówka okna rozmowy > Wywalić {%desc%}