Ankieta

Czy przejmowanie focusa przez autoupdate Ci przeszkadza?

Tak
5 (45.5%)
Nie
5 (45.5%)
Nie mam zdania
1 (9.1%)

Głosów w sumie: 11

Autor Wątek: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)  (Przeczytany 1791 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline homie

  • Narybek
  • *
Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« dnia: Października 06, 2013, 13:22:35 pm »
WTW lubi sprawdzać aktualizacje w bliżej nieokreślonej porze. Po wykryciu nowych wersji wyrzuca komunikat na front przejmując focus. Dzisiaj akurat postanowił mi wyskoczyć w trakcie pisania wiadomości. Spacja/enter i pliki się pobrały "przez przypadek". O tyle dobrze, że po pobraniu jest dodatkowe pytanie czy na pewno chcemy aktualizacje instalować i w razie czego można anulować. Zgadzam się, że powiadomienia o aktualizacji były widoczne, może nawet trochę irytujące zmuszając użytkownika do przejęcia się nimi, ale obecne zachowanie potrafi doprowadzić do nieświadomego podjęcia decyzji. 

Chciałem wrzucić to na bugtraq, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to technicznie błąd, a pewien design flaw. Przekleić to tam?

edit: jeszcze lepiej! Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że komunikat, który pojawia się po pobraniu aktualizacji (bo stwierdziłem, że "zajmę się tym jak napiszę temat" i zostawiłem sobie go otwartego) ma nieaktywny przycisk "zamknij", czyli można tylko aktualizować.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 13:33:40 pm wysłana przez homie »

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2013, 18:06:24 pm »
Wyłącz sprawdzanie aktualizacji. Rób to tylko kiedy masz Ty na to ochotę i po sprawie.

Offline homie

  • Narybek
  • *
Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2013, 19:13:52 pm »
Jasne, wyrzucę najlepiej komputer przez okno, tak samo rozwiąże to problem.  Automatyczne aktualizacje są dobre, okienko powiadamiające o nich jest ok, ale przejmowanie przez nie focusa prowadzi do dokonania przypadkowego wyboru.

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #3 dnia: Października 08, 2013, 07:48:16 am »
Nie wiem dlaczego Ty masz z tym problem. U mnie WTW sprawdza czy są aktualizacje po starcie więc ten focus okna w ogóle mi nie przeszkadza. A komputera oknem nikt Ci nie każe wyrzucać. Lepiej sprzedać na jakieś internetowej aukcji. ;)

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #4 dnia: Października 08, 2013, 13:24:44 pm »
Wyłącz sprawdzanie aktualizacji. Rób to tylko kiedy masz Ty na to ochotę i po sprawie.
Super sposób. Jak Ci cieknie kran, to zakręcaj główny zawór, po co naprawić kran. Spoko podejście.
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #5 dnia: Października 08, 2013, 13:27:02 pm »
Nie wiem dlaczego Ty masz z tym problem. U mnie WTW sprawdza czy są aktualizacje po starcie więc ten focus okna w ogóle mi nie przeszkadza. A komputera oknem nikt Ci nie każe wyrzucać. Lepiej sprzedać na jakieś internetowej aukcji. ;)
Jest jeszcze jeden błąd. Otóż przy aktualizacji program sam podejmuje decyzję o restarcie. Jak napisze do mnie kilka osób dużo treści (np. nie było mnie przy kompie kilka dni), to nie zdążę wszystkiego przeczytać i bach, restart. To też by można zmienić chociaż na "uruchom ponownie teraz / uruchom ponownie ręcznie".
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2013, 16:04:55 pm »
patefoniq ja tam mam opcję zaznaczoną o pytanie przed aktualizacją.

Odp: Nachalność autoupdate (przejmowanie focusa)
« Odpowiedź #7 dnia: Października 08, 2013, 17:52:29 pm »
@patefoniq Jedna z zasad korzystania z for internetowych wyraźnie mówi o nie pisaniu postu pod postem. Sugeruje edycję poprzedniego.(skoro taki czepialski jesteś, to ja też)

Zaproponowałem rozwiązanie które w obecnym momencie można wykonać, ponieważ nie ma żadnych zmian w komunikatorze które pozwolą rozwiązać inaczej problem autora.

A no, i warto włączyć opcję by komunikator pytał czy pobrać aktualizację. Tyle możesz na razie zrobić oczekując na to, że autor projektu rozważy/wprowadzi Twoją sugestię.