Ankieta

Czy uważasz że takie ustawienie się przyda (szczegóły w pierwszym i czwartym poście)

Tak - koniecznie
2 (50%)
Tak - nie przeszkadzała by taka opcja
0 (0%)
Nie mam zdania
1 (25%)
Nie - będę się bronić rękami i uszami
1 (25%)

Głosów w sumie: 4

Autor Wątek: Lokalizacja listy kontaktów - różne monitory / rozdzielczości  (Przeczytany 1790 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marask

  • Narybek
  • *
Cześć,

piszę z sugestią poprawki (ficzera?) dotyczącego WTW. Korzystam z dwóch monitorów (laptopowy 1366x768 i dodatkowy 1680x1050 umieszczony na prawo od laptopowego). Głównym wyświetlaczem jest ekran dodatkowy. Okno WTW trzymam na ekranie głównym po prawej stronie. Obrazuje to zrzut poniżej:


Problem pojawia się po wyłączeniu/odłączeniu głównego ekranu (zewnętrzny monitor). Nie da się wtedy wyświetlić listy kontaktów - prawdopodobnie wyświetla się ona za ekranem. Pomaga restart komunikatora - wtedy przykleja się do prawej strony nowego ekranu głównego (ekranu laptopa).

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio :) Dałoby się coś z tym zrobić? Nie wiem jak to wygląda od strony programistycznej.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Lokalizacja listy kontaktów - wiele monitorów
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2012, 18:57:04 pm »
potwierdzam, z tym że nawet jeśli ekran "znikający" nie jest główny dzieje się to samo ;)

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Odp: Lokalizacja listy kontaktów - wiele monitorów
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2012, 19:45:15 pm »
równiez potwierdzam.

Offline unbreak

  • Narybek
  • *
Lokalizacja listy kontaktów - różne monitory / rozdzielczości
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 30, 2012, 13:15:45 pm »
Witam, podobny temat jest ale na wstępie chciałbym poinformować że to nie to samo :D

Chodzi o aspekt uruchamiania komunikatora na różnych kompach o różnych monitorach z różnymi rozdzielczościami (poprzez pendrive-a, czy innego dropboxa).

Normalnie sprawa wygląda tak że zależy na którym kompie uruchomimy komunikator to on wyświetla się w różnych miejscach ekranu, raz prawie na środku, raz prawie że poza krawędzią ekranu.

Proponuję wprowadzić jakiś bajer (nie wiem czy jako wtyka, ustawienie, czy jeszcze coś innego), aby była możliwość wybrać żeby:
1. komunikator zapamiętywał ostatnią pozycję (tak jest teraz),
2. komunikator odpalał się zawsze przyklejony do: prawego-górnego, lewego-górnego, lewego-dolnego, prawego-dolnego rogu (krawędzi) monitora

To samo mogłoby dotyczyć wysokości okna głównego:
1. ostatnia wysokość
2. zdefiniowana na sztywno wysokość
3. rozciągnięte na 100% wysokości ekranu


IMO byłby to fajny bajer, ale niestety nie wiem jaki jest stopień trudności wykonania takiego bajeru. Tak czy tak propozycję na ficzer składam :)

Jeśli np ktoś by wiedział że można jakoś tego dokonać, gdzie tego szukać / etc. ale nie ma czasu /chęci na zrobienie tego to mogę spróbować - co zajęłoby trochę bo w ogóle nie grzebałem w wtw :D

Global Moderator Comment Niemal identyczny wątek został rozpoczęty trzy dni wcześniej, scaliłem oba. Na przyszłość radzę się najpierw trochę rozejrzeć. //alberht
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2012, 22:16:02 pm wysłana przez alberht »
Twiztid Tribe?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Lokalizacja listy kontaktów - różne monitory / rozdzielczości
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 30, 2012, 14:03:52 pm »
Cytuj
komunikator odpalał się zawsze przyklejony do: prawego-górnego, lewego-górnego, lewego-dolnego, prawego-dolnego rogu (krawędzi) monitora
komunikator nawet z core nie ma przyklejania do brzegów a tylko we wtyczce, a Ty jeszcze mówisz, żeby coś z tym dalej robić :D

Offline unbreak

  • Narybek
  • *
Odp: Lokalizacja listy kontaktów - różne monitory / rozdzielczości
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 30, 2012, 14:20:11 pm »
Przyklejanie to złe określenie, chodzi o fakt aby zawsze było przy prawek / lewe / etc krawędzi a nie za każdym razem inaczej...
Twiztid Tribe?

Offline unbreak

  • Narybek
  • *
Odp: Lokalizacja listy kontaktów - różne monitory / rozdzielczości
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2012, 11:12:59 am »

Niemal identyczny wątek został rozpoczęty trzy dni wcześniej, scaliłem oba. Na przyszłość radzę się najpierw trochę rozejrzeć. //alberht


Może niemal identyczny, ale chodzi o zupełnie coś innego. n/c
Twiztid Tribe?