Ankieta

Chciałbyś opcję konwersji kontaktu na metakontakt lub drag'n'drop na zwykły kontakt?

Tak, konwersja
Tak, drag'n'drop
Nie
Nie mam zdania

Autor Wątek: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt  (Przeczytany 3330 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline prgTW

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Ostatnio dodałem protokół Facebooka do WTW i od razu pobral ze 100 znajomych. Dla wielu z nich miałem już porobione metakontakty i mogłem konta FB drag'n'drop'owac do meta, ale dla wielu metakontaktow nie mam (bo mają tylko 1 sieć).
Porządkowanie listy, czyli tworzenie metakontaktów i grupowanie kont to żmudna robota, wobec czego proponuje 2 rozwiązania:

1. PPM na kontakcie i opcja "konwertuj na metakontakt" - pobiera nazwe i grupy kontaktu, tworzy metakontakt o takiej samej nazwie w tej grupie i wrzuca do niego to konto.

lub

2. drag'n'drop pozwalający na drop na zwykłym kontakcie, który następnie wywoływałby punkt 1 powyżej i dodawał oba kontakty do metakontaktu.

Kawik, ktokolwiek ... pomożecie? ;)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2010, 10:53:43 am »
tak z ciekawości - wszystko masz w jednej grupie? po resecie wtw po potworzeniu meta i pododawaniu fejsbukowych kontaktów te ostatnie nie powróciły do "normalnych" właściwości?

konwersja na meta może być, drag'n'drop jako opcja, żeby ktoś przez przypadek sobie z Ali i Janusza jedności nie zrobił ;p

Offline Tribiasz

Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 25, 2010, 11:20:22 am »
konwersja na meta może być, drag'n'drop jako opcja, żeby ktoś przez przypadek sobie z Ali i Janusza jedności nie zrobił ;p

hmmmm ale na chwilę obecną drag'n'drop jest zabezpieczone Shift'em więc tak czy siak przez przypadek z nich nie zrobisz jedności :P
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2010, 11:45:04 am »
drag'n'drop przy zmianie grupy - mylisz się o piksel, n kontaktów zamiast wylądować w jakiejś grupie ląduje w metakontakcie ;p

Offline prgTW

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:56:52 pm »
@refresh
Nie, mam 5 grup, w kazdej z nich po paredziesiat ludkow, ale co to ma do tego? (reszty tekstu nie rozumiem, jaki "reset" wtw?  jak "powrocily do normalnych wlasciwosci"?). Nawet jak sobie ktos zrobi jednosc, to przeciez DnD jest na tyle banalne ze szybko mozna cofnac taka zmiane, wiec ja nie widzialbym problemu.
Rownie dobrze mylisz sie o piksel i wylaczasz okno rozmowy zamiast kliknac na pulpicie - argument z tylka :P

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2010, 16:59:37 pm »
Nie, mam 5 grup, w kazdej z nich po paredziesiat ludkow, ale co to ma do tego? (reszty tekstu nie rozumiem, jaki "reset" wtw?  jak "powrocily do normalnych wlasciwosci"?).
to, że fejsbuk nie pozwala edytować rostera z poziomu klienta, a co za tym idzie zmieniać nazwy/avatara/grupy itp, po wyłączeniu i włączeniu komunikatora zmiany będą cofnięte

Nawet jak sobie ktos zrobi jednosc, to przeciez DnD jest na tyle banalne ze szybko mozna cofnac taka zmiane, wiec ja nie widzialbym problemu.
Rownie dobrze mylisz sie o piksel i wylaczasz okno rozmowy zamiast kliknac na pulpicie - argument z tylka :P
jaaasne, ale musisz kliknąć każdy kontakt i je razem przenieść. ponowne otworzenie okna to jeden dwuklik.

Offline prgTW

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2010, 17:13:52 pm »
dalej nie kumam. mam dodane konto FB, wszystkie kontakty zostaly zaciagniete do 1 grupy: Kontakty. poprzenosilem juz czesc kont FB do innych grup i wrzucilem je w metakontakty, zebym mial porzadek i wszystko zostaje jak jest po restarcie. Ja nie potrzebuje sobie zmieniac nazwy/avatara itp., ja chce je tylko poprzenosic do innych grup i wrzucac w metakontakty i tyla. Majac paredziesiat kontaktow na FB przenoszenie ich to jeszcze nic tragicznego, ale jak dana osoba nie ma metakontaktu u mnie to musze go tworzyc i wrzucac np. istniejace GG i nowe zaciagniete konto FB w 1 metakontakt, a samo tworzenie i obsluga tego jest upierdliwa po prostu - stad pomysl, zeby DnD przeniesc konto FB Andrzejka, przeciagnac na konto GG Andrzejka w innej grupie i zeby automatycznie zrobil sie z nich metakontakt.

Nie bardzo rozumiem co mi chcesz udowodnic ;) Ja tam moge drag'n'drop'owac ile wlezie, ale chcialbym miec taka mozliwosc, zamiast jeszcze tworzyc kontakty, wpisywac ich nazwe, nazwe grupy, dodawac kontakty ... tutaj jest masa wiecej klikania i nie tylko myszka a klawiatura dodatkowo

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Re: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2010, 11:06:28 am »
jaka jest obecnie najwygodniejsza opcja na scalanie kontaktów do metakontaktów? mam ludków z proto GG i z proto XMPP - gTalk.

Offline Szorstki

Odp: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #8 dnia: Października 14, 2010, 17:18:55 pm »
Ja jestem za... w Tlenie 6 drag'n drop się sprawdził, przynajmniej jak dla mnie i w WTW mi tego zabrakło :)

BTW: Pozdro Refresh :D

Odp: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #9 dnia: Października 14, 2010, 17:51:05 pm »
DnD mówisz? Shift Twoim przyjacielem. ;)

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2010, 17:52:11 pm »
Jestem na tak, ale pod warunkiem, że działałoby to z jakimś klawiszem (np.: z shiftem).
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2010, 20:38:52 pm wysłana przez zhvir »

Offline zhvir

Odp: Konwersja kontaktu na metakontakt lub drag-n-drop na zwykły kontakt
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2011, 19:12:24 pm »
z dzisiejszą ntly wprowadzone zostało tworzenie metakontaktów metodą konwersji
w związku z powyższym wątek uważam za zamknięty
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...