Autor Wątek: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila  (Przeczytany 1955 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« dnia: Listopada 08, 2009, 17:18:54 pm »
Moja propozycja co do XMPP brzmi następująco...
skoro już mamy kontakt na liście np: małpa@gmail.com to miło było by mieć opcję "wyślij e-mail", a po jej kliknięciu przekierowywałoby nas na stronę gmaila jak ze zwykłego "mailto:..." używając poczty gmail.

Czy propozycja/rozwiązanie zostaje uznane za zbędne ? :)

// oczywiście nie chodzi o wysyłanie przez mailSMS czy inną wtyczkę... chodzi o proste skorzystanie z linka
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2009, 17:23:14 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2009, 17:32:06 pm »
Podobnie z tlenem. Aczkolwiek ja się nie wypowiadam, przedyskutujcie sobie sami ;P

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2009, 17:53:00 pm »
Ja bym proponowal wywolanie programu pocztowego a nie koniecznie odrazu na strone gmaila. ;)
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2009, 18:16:35 pm »
No tak. To bardziej ogólne rozwiązanie... Obsługę linków "mailto" można ustawić w FF na gmaila, tu będzie problem... ale idąc innym tokiem rozumowania...

gdyby stworzyć metakontakt "LINKI" możnaby wywoływać przez przeglądarkę nie tylko maila ;> !!!

a linki z @ traktować jako inaczej i wywoływać przez "mailto:"... Kaworu... co Ty na to ?

Tylko nowy ""metakontakt"" linki to trochę głupie... wtyczka od XMPP i tlena musiałaby rozpoznawać nazwę użytkownika jako adres mailowy i potraktować go "mailto:" a każdemu wyświetliłby się program który to obsługuje... MS O, thunder czy gmail.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2009, 19:21:03 pm »
hmm... tak se myślę, że mi to niepotrzebne ;P nie mam w roosterze nikogo z gtalkiem. niemniej, jak chcecie, to możecie robić, ani mnie to grzeje, ani ziębi ;]

wolałbym, żeby mi działało, że jak wyświetla się powiadomienie o nowej poczcie, to po lewomlasku na nim w ogóle się coś dzieje (tak, mi też drogi Kawiku nie działa :P), a najlepiej, jakby domyślny program pocztowy się otwierał, czyli ten skojarzony w systemie z proto mailto.

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2009, 19:42:29 pm »
Ja miałem trochę inny pomysł - kiedyś bodaj w konnekcie albo gg dało się w edycji kontaktu dodawać delikwenta email - potem prawoklikiem lub z okna rozmowy można było "wyślij email" co otwierało domyślne dla systemu okno wysyłania maila, w programie skonfigurowanym do obsługi protokołu mailto.
Było to wyjątkowo fajne i wygodne rozwiązanie, tak samo jak "wyślij sms".

Oczywiście po eksporcie takiej listy np. na serwer gg adresy szły by na grzyby z tego co znam sposób zapisu listy csv gadugadu. Ale dla mnie to szczegół, taka funkcjonalność to byłaby rewelacja

Tak w ogóle, to witam : )
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2009, 19:46:54 pm wysłana przez wolo »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2009, 19:57:45 pm »
refresh... nie mysle tylko o gtalku ale o obsłudze linków listy kontaktów... może być to email jak np kontakty z gtalka, albo inne takie ;p tlen... itd

// nie mylmy oczywiście z obsługą linków w opisach co już jest. Chodzi o to że pewne systemy komunikacji wykorzystują adres mailowy jako nazwę, co z kolei my możemy wykorzystać ;]
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2009, 20:10:02 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Kontakty Gmail/Gtalk - wysłanie maila
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2009, 20:25:54 pm »
Ja miałem trochę inny pomysł - kiedyś bodaj w konnekcie albo gg dało się w edycji kontaktu dodawać delikwenta email - potem prawoklikiem lub z okna rozmowy można było "wyślij email" co otwierało domyślne dla systemu okno wysyłania maila, w programie skonfigurowanym do obsługi protokołu mailto.
Było to wyjątkowo fajne i wygodne rozwiązanie, tak samo jak "wyślij sms".
O, o, this is it! (nie mylić z filmem ;P) pole e-mail w danych dodatkowych nawet jest, teraz tylko opisana jego obsługa.

@swistalski.piotr
Cytuj
Obsługę linków "mailto" można ustawić w FF na gmaila, tu będzie problem... ale idąc innym tokiem rozumowania...

gdyby stworzyć metakontakt "LINKI" możnaby wywoływać przez przeglądarkę nie tylko maila ;> !!!

(...)

refresh... nie mysle tylko o gtalku ale o obsłudze linków listy kontaktów... może być to email jak np kontakty z gtalka, albo inne takie ;p tlen... itd
no niestety...nie rozumiem Twojej idei do końca ^^" fraza "linki listy kontaktów" brzmi dla mnie nieco zakręcenie, a na pewno nic nie mówiąco.