Autor Wątek: Kilka malych propozycji...  (Przeczytany 2155 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carnifex

  • Narybek
  • *
Kilka malych propozycji...
« dnia: Listopada 23, 2009, 23:31:16 pm »
Nie widzialem zeby byly poruszane na forum, byly gdzies takie opcje odstepne w programie, wiec....:

1)
Szyfrowanie wiadomosci (akurat na to byl temat http://forum.k2t.eu/propozycje-oraz-info-o-nowych-wersjach/szyfrowanie-wiadomosci/ - ale) - nie chodzi mi o szyfrowanie samego polaczenia, ale o szyfrowanie wiadomosci. Chodzi o to ze chce cos napisac do kogos, ale nie chce zeby bylo to gdziekolwiek indziej widoczne (np na serwerach gg).
To jest propozycja do jakis wtyczkopisarzy... efekt dzialania prosty, nie mam wtyczki lub klucza, widze znaczki/krzaczki, podalem odpowiedni klucz (czy certyfikat) to moge odczytac tresc

2)
Wiele okien rozmowy - chodzi o to zeby byla mozliwosc wyboru, czy nowe rozmowy beda odpalane jako nowe zakladki w oknie rozmowy, czy jako zupelnie osobne okna.

3)
Ciagle wiadomosci podczas rozmowy - w stylu chata jest mozliwosc wybrania stylu dla pierwszej wiadomosci i dla kolejnych, problem jest tylko "co jesli styl kontynuacji nie ma godziny" :)
Wtedy tak na prawde nie wiadomo czy otos napisal to przed chwila czy po 2 godzinach. Wiem... "to zmien styl"... ale "w tlenie bylo" (akurat z tlena kozystales to sie nie bedziesz denerwowal :D) mozna okreslic delay, po jakim wypowiedz byla traktowana jako "ciagla" a po jakim juz nie i znow byl uzyty styl nowej wypowidzi.
Baaardzo przydatne takie cacko by bylo :)

4)
k.info - przydatna rzecza jest powiadomienie o zmianie stanu... tylko irytujace sie staje jak jakis kontakt co chwile zmmienia ten stan (np ma ustawione "zaraz wracam" na 5 min, i co chwila sie zmienia z z/w na dostepny)
Przydalo by sie cos a'la "ignoruj" dla danego kontaktu, zeby akurat dla niego nie sledzil/wyswietlal informacji/czy nawet w ogole nie dzialal k.info - zalezy co by prosciej bylo zrealizowac :)

5)
focus na konsoli - jak chce cos szybko sprawdzic, naciskam "ctrl+K" i... d** bo zanim wpisze polecenie musze ustawic focus na polu do wpisywania komend :/
dobrze by bylo zeby po uruchomieniu okna focus byl ustawiany automatycznie na to pole :)

6)
Jest troche opji ktore mozna ustawic przez konsole, a nie ma ich dostepnych w UI... czy gdzies jest jakas lista, lub polecenie wyswietlajace pelna liste mozliwych takich "bajerow" (pomijam Ctrl+F w changelog.htm :P)?
Czy procz opcji "set int..." jest tez "get..." zeby zobaczyc jaka jest aktualna wartosc ustawiona?

7)
Obnizenie priorytetu po update - nadal po kazdym update'cie WTW jest uruchamiane z najwyzszymi prawami... Nie moglbys obnizac priorytetu do "normal" uruchamiajac komunikator po update/instalce?

8)
"Wybór Profilu" - mozna z menu start uruchomic taki skrot, mozna recznie wpisac w cmd parametr... a co jest mamy program na pendrive (tzn nie ma menu start) a nie pamietam komendy?
Przydala by sie opcja w menu, dzieki ktorej mozna by odpalic wybor profilu i zmienic obecny (lub jak zmiana obecnego jest ciezka do realizacji, to uruchomienie ponowne z nowym). Ale zeby byla taka opcja dostepna z samego programu :)


Hmmm, na razie to tyle :) jak cos mi sie przypomni to jeszcze dopisze :P

Pozdrawiam

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2009, 00:12:23 am »
1)
Szyfrowanie wiadomosci (akurat na to byl temat http://forum.k2t.eu/propozycje-oraz-info-o-nowych-wersjach/szyfrowanie-wiadomosci/ - ale) - nie chodzi mi o szyfrowanie samego polaczenia, ale o szyfrowanie wiadomosci. Chodzi o to ze chce cos napisac do kogos, ale nie chce zeby bylo to gdziekolwiek indziej widoczne (np na serwerach gg).
To jest propozycja do jakis wtyczkopisarzy... efekt dzialania prosty, nie mam wtyczki lub klucza, widze znaczki/krzaczki, podalem odpowiedni klucz (czy certyfikat) to moge odczytac tresc
hmm... ssl/tls szyfruje połączenie, a to znaczy, że jeśli nawet nastąpi atak mitm atakujący nie odczyta wiadomości, ponieważ przesyłane są one kanałem zaszyfrowanym, wewnątrz jest najpierw (zapewne) rsa dla przesłania liczb losowych służących potem do utworzenia klucza symetrycznego, nikt niepowołany z zewnątrz tego na bank nie odczyta (prócz gg, które działa na połączeniu otwartym ;P)
ale dalej co do pomysłu - 1. działałby on tylko, jeśli obaj klienci posiadaliby wtw z odpowiednią wtyczką; 2. jak wyobrażasz sobie działanie czegoś takiego? certyfikaty tu odpadają (kto Ci to podpisze? :P) więc zostaje algorytm szyfrujący (symetryczne des, 3des, aes? czy może rsa, który bardzo spowolniłby rozmowę przy dłuższych wiadomościach?), jednak!... trzeba się liczyć z tym, że wtyka musiałaby mieć pole na wpisanie klucza + jakoś ten klucz trzebaby było przekazać. poza tym klucz 128 bit też nieciekawie wygląda, więc i pole na niego we wtyce sporych rozmiarów musiałoby być ;) chyba że chcesz coś prostszego, to może zwykły rot13 by wystarczył :D (tak, interesuję się kryptografią ;))

2)
Wiele okien rozmowy - chodzi o to zeby byla mozliwosc wyboru, czy nowe rozmowy beda odpalane jako nowe zakladki w oknie rozmowy, czy jako zupelnie osobne okna.
było wielokrotnie na forum, póki co nic z tego

4) zdecydowanie popieram! a do tego dodałbym także wyjątki dla pokazywania osób online ;)

6) http://wiki.k2t.eu/wiki/WTW_-_Konsola

reszta mnie nie dotyka bezpośrednio, więc i obojętnym mi to ;]

Offline carnifex

  • Narybek
  • *
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2009, 07:22:09 am »
ad 1.
mitm i tak moglo by wystapic i odczytac... ale mi glownie chodzi o to zeby nikt po stronie serwera do ktorego sie laczymy nie odczytal tego :)
Prywatnosc prywatnoscia, ale nie wiemy czy przez "przypadek" ktos nie zechce logowac naszych wiadomosci :)
A certyfikat, to teoretycznie samemu mozna wygenerowac, chodzlo mi tylko zeby klucze wygenerowac, bo przeciez mozna samymi kluczami operowac, ale certyfikaty wygodniejsze :)
A pole tekstowe nie musialo by byc tekstowym, klucze czy certyfikaty w pliku i wybierasz plik - podpinasz go do kontaktu i jazda...
(a to ze to by bylo tylko miedzy uzytkownikami wtw, to zrozumiale, ale i tak osoby z ktorymi w ten sposob bym chcial wysylac "tajne" info uzywaja go wiec nie ma problemu :D)

ad 2.
Hmmm, skoro wielokrotnie, to moze by jednak kaw przemyslal czy by tego nie zrobic :D

ad 6.
Thx, nie zauwazylem tej listy... ale i tak pozostaje opcja "get", zeby zobaczyc aktualna wartosc :)

Offline carnifex

  • Narybek
  • *
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 29, 2009, 09:51:32 am »
Hmmm, tak sie zastanawialem kiedy Kaworu sie wypowie w tym temacie... ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy w ogole :D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 29, 2009, 09:54:18 am »
*tadam* się wypowiedziałem, pomijając te rzeczy o których już gdzieś kiedyś mówiłem ;P

Pomogło? ^^

Offline carnifex

  • Narybek
  • *
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 29, 2009, 15:44:45 pm »
Pomijajac fakt ze kompletnie nic nie wniosles do dyskusji... pomoglo, bo pokazalo ze masz mnie (i pewnie nie tylko mnie) gleboko w d**.

Widze ze poki sie nie da czegos "na pepsi" czy "na paczki" to kompletnie zlewasz dana osoba. Szkoda...

//sober: Zdaje mi się, że średnio przeglądałeś forum. Poza tym u nas należy pisać po polsku, co jest równoznaczne z używaniem znaków diakrytycznych m.in.

Temat zamykam.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2009, 16:10:06 pm wysłana przez sober »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Kilka malych propozycji...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 29, 2009, 16:43:36 pm »
Nic nie wniosłem, gdyż to było już gdzies kiedyś omawiane aka "w takim wypadku się nie wypowiadam". Proste, prawda? ;)