Autor Wątek: Inne grupowanie kontaktów  (Przeczytany 4521 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Inne grupowanie kontaktów
« dnia: Czerwca 26, 2009, 14:01:00 pm »
Czy mogłabybyć dodana opcja innej formy grupowania ?
W tej chwili to jest jako:
GRUPA
User
User
User
GRUPA
user
user
user

Wygodnie by było, gdyby była możliwość mieć wszystkie kontakty razem, a tylko jakieś prefixy, albo kolorowe (wg.widzimisie usera) ikonki świadczące o przynajleżnośći do danej grupy.

[GRUPA A] AUser
[GRUPA C] BUser
[GRUPA A] CUser
[GRUPA B] DUser
[GRUPA B] EUser


Coś a'la Gmail

Offline zhvir

Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 26, 2009, 14:08:48 pm »
Grupowanie jest raczej po to aby kontakty były obok siebie, a nie poprzekładane, bo grupowanie imho traci sens
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 26, 2009, 14:20:48 pm »
nie koniecznie,
grupowanie to też oznaczanie pewnych zbiorów rozrzuconych.

Mnie własnie o to chodzi aby rozrzucone kontakty w jednej długiej liście, oznaczyć odpowiednimi znakami/kolorami, które świadczą o przynależności.

Gdyby lista wygląła bardziej jako
DOSTĘPNY
user
user
ZARAZ WRACAM
user
user
NIEDOSTĘPNY
user
user


i obok każdego jakiś obrazek czy poprostu kolor
np. Deweloperzy WTW mogliby sobie dodać tą niebieską ikonkę.
a inni, co innego np. ja bym dodał ikonkę ludzi działających na mojej stronie.

Żaden inny komunikator tego nie ma :)

Offline kwiateusz

Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:11:12 pm »
zgłosiłem dawno do bugtraca zeby mozna było wyświetlic wszystkie kontakty bez grup, i czeka na rozwiazanie ;)

Offline n3oo

Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 26, 2009, 17:09:19 pm »
no to jest jedna z tych długo "oczekiwanych" funkcji :P da się przyzwyczaić, gdyby nie pewne mankamenty z szukaniem (nie szuka zwiniętych grup), TAB nie przechodzi do następnego znalezionego kontaktu (nie miało to być zrobione?)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 26, 2009, 17:16:10 pm »
Ja miałem nadzieje że ze XML uda się coś zmienić, np. usunąłem całą sekcję group, ale wynik był taki żę zniknął tylko styl nazw grupy.

Offline PelzaK

  • Narybek
  • *
    • onixarts.pl
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2009, 20:53:16 pm »
Ja kiedyś wpadłem na pomysł, że grupowanie kontaktów nie do końca jest dobre... Biorąc przykład z blogów, kontakty powinny być imo tagowane. następnie można grupować kontakty po tagach. Co otrzymujemy w zamian? Takie rozwiązanie umożliwia pracę w dotychczasowy sposób (1 tag per user), oraz co mnie bardziej interesuje... przypisanie jednej osobie kilku tagów. Po co?
Sytuacja z życia wzięta, mam kolegów z pracy, jak jestem w pracy, to chcę ich mieć w 1 grupie pt. "Praca", reszta świata może być dowolnie. Jak wracam do domu, chcę nadal mieć grupę praca, ale też cześć z tych osób chciałbym mieć we frendsach z którymi często rozmawiam. Stąd ludek mający tag praca i frend mógłby być dosyć elastycznie grupowany.
Nie wiem czy gdzieś już ktoś takie coś zastosował, w razie wykorzystania proszę o uznanie pomysłu autorskiego :D. Pomysł ten trzymałem na potrzeby mojego komunikatora, którego chyba z braku czasu i chęci nie napiszę, więc głupio żeby się nim nie podzielić.
Software engineer & wtw user

Offline kwiateusz

Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2009, 21:58:43 pm »
podpisuje sie pod tagami, ręcoma i nogami ba nawet moge jakis donate/gift za to uczynic

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 19, 2009, 14:42:58 pm »
Pomysł z tagami jest świetny, ale nadal będzie brakować przynajmniej mi takiej opcji rozdzielenia na dostępnych i nie dostępnych, ale z jakimś kolorem oznaczającą przynależność.

Wszakże... w opcjach komunikatora można dać możliwość wybrania trybu wyświetlania kontaktów.
1. wg. grup
2. wg. dostępności
3. wg. tagów
4. jakieś inne ?


I brakuje tego jednego... trybu wyszukiwania we wszystkich kontaktach w komunikatorze.

Bo gdy jestem w grupie Praca i szukam Anię które jest w grupie Przyjaciele (która akurat jest zamknięta), to nie chce mi znaleźć tej osóbki.

Offline Helvete

  • Narybek
  • *
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 30, 2009, 13:49:55 pm »
Pozwole sobie dopisać moją prosbę w tym temacie.
Brakuje mi bardzo grupowania tlen'like czy miranda'like gdzie mogłem ustawić sobie kontakty:
---online---
alfabetyczna lista ludzi online,
zaraz wracam,
itp.
---offline---
alfabetyczna reszta listy

i zupełnie ukryć grupy.

Teoretycznie z grupowania kontaktów korzystam od dawna bo ułatwia mi to przpominanie sobie "skad ja go znam".
Ale z jako takiej listy grup w komunikatorze nigdy nie korzystałem, zawsze wystarczał mi do szczęścia podział na "online" i "offline"- niestety teraz w WTW jestem zmuszony korzystac z grup.

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:20:37 am »
Pomysł z tagami jest świetny. Czemu nikt na to wcześniej nie wpadł? ;)
Można by jeszcze ułatwić widoczność takich tagów, np. przez zastosowanie ikonek dla każdego tagu.
Mam podobnie jak Helvete - nie korzystam z grup, choć kontakty mam pogrupowane. Teraz jestem "zmuszony".

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #11 dnia: Października 29, 2009, 11:47:07 am »
Witam.

Obecnie jesli chodzi o grupy jest jak na moj gust conajmniej lipnie. O_o
Najlepiej by bylo wogole ich nie miec i bylo by po sprawie ale w obecnej formie sa kompletnie nieprkatyczne, chocby przez wady o ktorych wspomniano w innych postach/tamatach na tym forum.
W ogole brak grupy gdzie sa wszystkie kontakty jest wedlug mnie nieporozumieniem ale coz, moze to sie zmieni.

Osobiscie uwazam iz grupy w postaci zakladek i dodatkowo jednej grupy gdzie sa wszystkie kontakty sa jak najbardziej wskazane.

Szkoda ze to moze byc jedyny powod na nie zmiane obecnego multikomunikatora mimo ze niewspieranego/nierozwijanego ale wciaz spelniajacego wszystkie moje oczekiwania i bez zbednych bajerow (jak to ma miejsce w GG - 'sick!') bo WTW2 wyglada na dosc dobre rozwiazanie.

PZDR.
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #12 dnia: Października 29, 2009, 14:57:50 pm »
Ta, też z Konnekta długo się wstrzymywałem przez przejściem na WTW, właśnie z powodu grup. Powiem Ci jedno, posiedź miesiąc na WTW, problem grup w kartach zniknie, to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2009, 15:16:15 pm »
Wiem ze mozna sie przyzwyczaic, do wszystkiego, ale z punktu widzenia praktycznego i ergonomicznego.. wole zakladki - nie musze nic zwijac/rozwijac zeby zobaczyc co mam w grupie - poprostu klikam (tylko raz) i mam. Nikt mnie nie przekona do takiego ukladu grup chyba ze nie bede mial ich wcale o czym wspomnialem wczesniej...

Poza tym brakuje tej glownej grupy gdzie mam wszystkie kontakty, przez co nawet szukanie kontaktu jest utrudnione i to bardzo.

Chyba jeszcze troche poczekam z przesiadka na WTWv2, az zostanie dopracowany i wzbogacony o brakujace, czesto przydatne funkcje przez co nie nalezy ich skreslac (i tu w strone autora - bez obrazy).
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2009, 15:19:37 pm »
Chyba jeszcze troche poczekam z przesiadka na WTWv2, az zostanie dopracowany i wzbogacony o brakujace, czesto przydatne funkcje przez co nie nalezy ich skreslac (i tu w strone autora - bez obrazy).
Braku grup raczej nie nazywałbym niedopracowaniem. no i o "wole cos innego" to ja się raczej nie obrażam. ;P

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #15 dnia: Października 29, 2009, 15:36:15 pm »
Nie chodzi o brak grup tylko tej jednej, konkretnej ktorej brak jest nieco uciazliwy o czym wspomnialo juz wielu na tym forum, co mozna nazwac niedopracowaniem, brakujaca funkcja, przynajmniej ja tak mysle.
I nikt nie powiedzial ze sie obrazam, poprostu sobie cierpliwie poczekam, i mam nadzieje ze sie doczekam. ;)
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Inne grupowanie kontaktów
« Odpowiedź #16 dnia: Października 29, 2009, 17:29:19 pm »
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2009, 18:21:06 pm wysłana przez zhvir »