Autor Wątek: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum  (Przeczytany 1917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vezzo

  • Narybek
  • *
[propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« dnia: Sierpnia 20, 2009, 09:09:21 am »
Witam.

Chetnie przeszedlbym na WTW. Wyglada na fajny i porzadny komunikator. Jednak brakuje mi tu opcji ustawienia archiwum na haslo. Jak rowniez przydala by sie mozliwosc zablokowania tez calego WTW. W konnekcie nazywalo sie to klock.



Pozdrawiam,
Vezzo

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2009, 09:11:12 am »
W windows nazywa się to EFS i WorkstationLock (Win+L) ;P
Ale jak komus sie chce pisac wtyczkę, to miłej zabawy. ;)

Offline Vezzo

  • Narybek
  • *
Re: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2009, 10:46:41 am »
Jak zabezpieczyc komputer to wiem. Rzecz w tym ze nie chce blokowac calego centrum rozrywki jakie mam w domu przed goscmi. No ale trudno sie mowi. Jak nie Ty to moze ktos inny zrobi kiedys taka wtyczke.

[EDIT]No i oczywiscie musze dodac ze twoj komunikator prezentuje sie rewelacyjnie, wiec mam nadzieje ze bedzie kiedys ta funkcja.

[EDIT2]Poprawione wedle zyczenia z postu ponizej. Jest to kwestia lenistwa tak jak z ogonkami.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2009, 11:57:35 am wysłana przez Vezzo »

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2009, 11:32:37 am »
[OT]

Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. I nie traktuj tego osobiście, to taka bardziej generalna uwaga i moje osobiste zboczenie quasi-zawodowe.

"Ty"czy "ty",
Wiele osób podczas rozmowy przez komunikatory internetowy zaimki "Ty", "Ci", czy "Tobie" pisze dużą literą (tak jak robi się to w listach). Czy taki zapis jest poprawny?


To dobrze, że są jeszcze osoby, które potrafią zachować zasady dobrego wychowania i nawet w Internecie okazać rozmówcy szacunek. Oczywiście tutaj obowiązku stosowania wielkiej litery nie ma - ale można tak pisać (Ty, Cię itd.).

Prof. dr hab. Mirosław Skarżyński

[/OT]

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2009, 16:41:06 pm »
@tbed
musiałeś napisać takie coś tutaj ?
był odpowiedni temat o takiej propozyji to tam trzebało napisać, albo założyć osobny temat w Hydeparku


Ja wnoszę o wydzielenie posta tbed jako nowy temat i przeniesienie go do Hydeparku.

zhvir edit: przeniósłbym może do hydeparku ale... na naszym forum nie ma takiego działu :P to nie forum konnekta
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2009, 18:46:49 pm wysłana przez zhvir »

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: [propozycja] blokowanie WTW i archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2009, 16:06:01 pm »
[OT]
Funkcję Hyde-parku pełni chyba dział Wysypisko ;P

@Tomplus: Po pierwsze, jasno na początku zaznaczyłem moją wypowiedź Jako Off-Topic. Jeśli więc ktoś skupia się tylko na temacie, ma ułatwiane wtedy omijanie takich wypocin jak moja.
Po drugie, czy to jest rzeczywiście "takie coś"? Być może jestem przewrażliwiony na tym punkcie (co zresztą zawarłem w komentowanym przez Ciebie poście), ale mnie rażą pisane tak zaimki. Powiesz, że to drobnostka, ale tak samo jest wiele osób, które za drobnostkę uważają wymienione w Etykiecie forum "jush", "tesz" etc. Po prostu musimy się szanować. Wiem, że takie bezpośrednie, publiczne zwracanie uwagi jest niegrzeczne i brzydkie, ale jak też napisałem nie skierowałem tego bezpośrednio do Vezza (dobrze odmieniłem?), a raczej tak in abstracto. Myślę, że Vezzo nie ma mi tego za złe, ani nie dotknęło go to jakoś. Być może nie wiedział, że pisanie zaimków Wielką Literą obowiązuje również w internecie, co nie jest nic nadzwyczajnym, jeśli się pomyśli o nauczaniu języka polskiego w szkołach. Człowiek uczy się przez całe życie. I powinniśmy z radością przyjmować takie uwagi, gdyż oznacza to, że:
a) ktoś dokładnie pisze to co napisaliśmy (sugeruje szacunek rozmówcy)
b) troszczy się o nas w pewien sposób, wskazując na pewne błędy

Ja sam do nie tak dawna mówiłem chociażby "w każdym bądź razie" co jest niepoprawne, a o czym nie wiedziałem, na szczęście gdzieś na forum, ktoś zupełnie mi obcy zwrócił mi na to uwagę i jestem mu za to wdzięczny.

Jasne, że wiele też zależy od tego w jaki sposób zwracamy uwagę, ale nie zrobiłem tego chyba w jakiś brutalny i prostacki sposób?

Pytanie teraz, dlaczego osobiście Cię to dotknęło?

PS Wiem, że sam popełniłem tu pewnie z pół tuzina błędów, no ale jak wiemy mają one swoją gradację i wierzę, że powyżej znajdują się te drobne :) T.

Pozdrawiam

[/OT]