Ankieta

Czy należy usprawnić opcje metakontaktów

Tak
4 (44.4%)
Nie
1 (11.1%)
Nie obchodzi mnie to
1 (11.1%)
Kosmici porwali mi psa
3 (33.3%)

Głosów w sumie: 8

Autor Wątek: Funkcjonalność w metakontaktach  (Przeczytany 1055 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muminoslaw

  • Gość
Funkcjonalność w metakontaktach
« dnia: Lipca 02, 2012, 07:57:38 am »
Bawiąc się ostatnio wtyczkami do wysyłania SMS-ów i maili doszedłem do wniosku, że mając bardzo dużo metakontaktów szybkie wysłanie SMS-a, czy e-maila na dany numer/adres, który jest zapisany w jednym z kontaktów, a tenże jest złączony w jednen metakontakt, jest praktycznie nie możliwe. Trzeba się naklikać. Nie wiem, co jest prostsze, czy rozwinięcie metakontaktu i dopiero kliknięcie na kontakt w którym mamy przypisany adres/numer PPM w celu wysłania SMS-a bądź maila, czy kliknięcie PPM na metakontakcie, zastanawianie się, gdzie właściwie szukać opcji wyślij SMS/e-mail.

Chodzi mi o to, czy da się usprawnić metakontakt tak, aby np. automatycznie wykrywał, że w którymś z podkontaktów jest zapisany numer telefonu/adres e-mail i np, wystarczy kliknąć PPM na metakontakcie i wybrać zaraz opcję wyślij SMS-a Wyślij e-mail. Można by te funkcie wrzucić np. w UI i każdy by sobie włączył. Jeśli np. w danym metakontakcie w podkontaktach było by przypisanych więcej adresów/nr telefonów to mogło by się pytać przed wysłaniem na jaki numer/adres wysłać, albo w formie PPM>Wyślij> SMS/E-mail>lista kilku numerów/adresów.

Tak to wygląda obecnie:



Można by zrobić pod spodem jeszcze opcję "Wyślij" a potem w kolejnym okienku: SMS a pod spodem "E-mail" albo w ogóle bezpośrednio dwie opcje: Wyślij SMS Wyślij e-mail i już w oknie wpisywania wiadomości wybór numeru/adresu jeśli było by ich więcej

Czyli te dwie opcje wyciągnąć do głównego menu PPM i żeby automatycznie sobie sprawdzał, czy w danym metakontakcie jest gdzieś zapisany nr telefonu/adres e-mail

« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 08:24:03 am wysłana przez Muminoslaw »