Autor Wątek: Mockup okienka rozmowy  (Przeczytany 2618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dikoo

  • Stylista
  • Narybek
  • *
    • Blog
Mockup okienka rozmowy
« dnia: Maja 01, 2011, 10:18:55 am »
Z nudów zabrałem się za wizualny tuning okienka rozmowy WTW. Wdrożyłem kilka swoich pomysłów oraz pomysł wrzucenia buttona znanego z Firefoxa czy Opery podany w jednym z wcześniejszych wątków.

Oto efekt:


Od góry:
1. Menu, które obecnie znajduje się pod przyciskiem "Menu" ląduje u samej góry okienka pod przyciskiem na belce tytułowej. Kolor przycisku jest zależny od statusu użytkownika (dostępny - zieleń, zw - pomarańcz, zajęty - czerwień, niedostępny - srebro).
2. Karty rozmów wzorowane na MS Office 2010, blur "za zakładkami" również. Ikonka szyfrowania ląduje po prawej stronie kart.
3. Wizytówka rozmówcy to awatar i opis oraz przycisk do zwijania wizytówki.
4. Rozmowa. Czas odebrania wiadomości pokazuje się po najechaniu na symbol zegarka.
5. Pasek narzędzi. Wyrzuciłem przycisk "Wyślij", przesunąłem przycisk czyszczenia rozmowy do prawej.
6. Przycisk wstawiania emotek, których to w WTW nie ma, ale pomysł z takim buttonem w obszarze tekstowym chyba fajny ;P

Co sądzicie? :)
Minimalizm rlz

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Mockup okienka rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2011, 10:39:16 am »
Dość innowacyjne i wątpię w pomyślność Twojej propozycji. Chyba zauważyłeś, że wcześniej zaproponowałeś świetne okno opcji i na pomyśle się skończyło. 4 da się zrobić w chatTheme. 3 też choć %description% chyba nie działa w ten sposób.

Offline zhvir

Odp: Mockup okienka rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2011, 10:47:40 am »
Ad 1 ogólnie całkiem racjonalny pomysł (duży plus za kolory), zwłaszcza zrobienie miejsca na dolnej belce usuwając przycisk "menu"
Ad 2 wolę wzorowane na adium
Ad 3 Pokaż mi pozycję przycisku do rozwijania wizytówki przy zwiniętej wizytówce
Ad 4 w css to 3 minuty roboty
Ad 5 ktoś pewnie używa przycisku "wyślij"... chociaż nie wiem kto, bo ja nie ;)
Ad 6 ładnie to wygląda ale pewnie będzie z tym sporo kłopotu (zarówno technicznie jak i ideologicznie) mając na uwadze niezałatwione zgłoszenie o chociażby pokolorowaniu okna wysyłania wiadomości
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline krys87

  • Narybek
  • *
Odp: Mockup okienka rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2011, 11:34:56 am »
jakby tak jeszcze ten "zielony przycisk" miał funkcje szybkiego przeszukiwania listy kontaktów w celu rozpoczęcia rozmowy z nową osoba, i to wszystko z pozycji jednego okienka. Co prawda to tylko pobożne życzenia do Twórcy wtw;p

Offline Dikoo

  • Stylista
  • Narybek
  • *
    • Blog
Odp: Mockup okienka rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2011, 11:55:47 am »
Ad 3 Pokaż mi pozycję przycisku do rozwijania wizytówki przy zwiniętej wizytówce



;)
Minimalizm rlz