Autor Wątek: Chat - Autozmniejszające się TABy  (Przeczytany 4470 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Chat - Autozmniejszające się TABy
« dnia: Sierpnia 31, 2009, 23:58:13 pm »
Rzucam tą propozycję i mam nadzieje że każdy orientuje o co mi chodzi ?
Chodzi o zakładki kontaktów w oknie chatu tzw. TABy

Wg. mnie dużo lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość aby te taby zmniejszały się wraz z napływem nowych kontaktów w okienku, tak jak w przeglądarce; Opera, Firefox czy Chrome.

Trochę nie wygodne jest przesuwanie, przy dużej ilości tych tabów, szczególnie że chce się widzieć, ktory miga, czeka na odpowiedź.

Jest możliwość aby to się pojawiło w następnym update ? A przynajmniej w kolejnych :p

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2009, 06:44:49 am »
Jak na moj gust... malo wazna propozycja. Bo jak czesto gadasz z tyloma ludzmi naraz? Pewnie powiesz ze czesto... No widzisz a moge sie zalozyc ze wiekszosc uzytkownikow nie tak czesto. Naprawde tak ciezko kliknac pare razy na ta sama ikonke zeby przewinac? Sa wazniejsze rzeczy do zrobienia, ktore przyciagna wieksza ilosc uzytkownikow i bardziej usprawnia dzialanie WTW. Moim zdaniem to jest malo wazna "pierdółka", ktora z rownym powodzeniem mozna wykonac po wypuszczeniu release, kiedy WTW bedzie robił obiady domowe i mył samochod ;)

EDIT: duzo bardziej uciazliwe jest to ze nie zapamietuje ostatnich opisow (tzn archiwum opisow) czlowiek cos przez przypadek kliknie i d***, trzeba pisac od poczatku :/
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 07:18:11 am wysłana przez Sixa »


Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2009, 08:11:09 am »
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2009, 08:34:26 am »

Offline SQz

  • Narybek
  • *
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2009, 08:43:19 am »
a może zamiast kombinowania z rozmiarem, zrobić dwa wiersze zakładek, jeśli ich ilość jest wystarczająca?

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #5 dnia: Września 01, 2009, 08:45:23 am »
Ale to będzie wyglądać paskudnie.

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #6 dnia: Września 01, 2009, 08:59:47 am »
dwa wiersze zakladek? bleh...
@Tomplus
Zdarza mi sie rozmawiac wieloma osobami (rzadko z wiecej niz 5cioma a tyle mi sie miesci na widoku w oknie rozmowy - nazwy kontkatkow raczej mam nicki i ksywki) ale przelaczanie jak jest ich wiecej nie jest jakos specjalnie trudne (sprawdzalem), skomplikowane czy tez uciazliwe. Odpowiadaja za to 2male przyciski ktore sa obok siebie, wiec wystarczy troszke ruszyc myszka/touchpadem i poklikac pare razy w jedna albo druga, nie jest to wielka filozofia... nie przesadzajmy z tym lenistwem x)


Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #7 dnia: Września 01, 2009, 09:12:12 am »
I zmniejszanie i 2 rzędy są OK.

Sam często organizuję różne spotkania i wysyłam do 20+ osób wiadomości na GG oczekując odpowiedzi.

Sixa - dla Ciebie priorytetem sa emotikony, wiec z całym szacunkiem ale daj se siana z negowaniem czyichś propozycji.

Niech Kaw decyduje co jest przydatne, a co nie, a nie użytkownicy z 20-kilkoma postami : |

W (nie)sławnym Konnekcie były 2 rzędy i wyglądało to całkiem wporządku.
wypadłem z obiegu...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2009, 09:15:29 am »
khmm... CTRL+TAB jest wygodniejsze... od klikania myszą.

ale widoczność świecącego się TABa jest lepsza niż go szukanie po tych wszystkich zakładkach.


Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2009, 10:03:44 am »
a bo te taby to by najlepiej było zrobić tak:

http://img15.imageshack.us/img15/6063/wutewu2.gif

Jeszcze tak jakby się fajnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara wysuwały

http://img524.imageshack.us/img524/6200/wutewu.gif

(niestety nie wiem jak z kwadratu zrobić jajo ani w gimpie, ani paint.necie, ani niczym innym ; d)
wypadłem z obiegu...

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #10 dnia: Września 01, 2009, 10:44:25 am »
eeee okej... dla mnie nie sa priorytetem emotikony lol... wspomnialem o nich... predzej import archiwum z gg i archiwum opisow... ale jak chce sie komus wrzucic to zawsze sie cos znajdzie :P a tak btw forum jest chyba od dyskutowania na dany temat tak? a ilosc postow to uwlacza mojej godnosci czy jak? @keleos zastanow sie troche co piszesz... bo wg ciebie jezeli mam 20postow to powinienem siedziec cicho i nie wypowiadac sie, pomimo tego, ze mam zdanie na dany temat? ja nikomu nie chcialem uwłaczać, tylko uwazam, ze jest to problem marginalny, ktory mozna w prostu sposob obejsc i zajac sie wazniejszymi sprawami...
edit: plugin konferencji zalatwil by problem, ktory moglby byc napisany przez uzytkownika nie angazujac w to i tak pewnie zajetego Kaw'a... ale trzeba go jeszcze napisac a ja sie niestety na tym nie znam :( i przede wszystkim nie czuje takiej potrzeby

edit2: usunalem mojego kolejnego posta jako ze nic nie wnosil do tematu...
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 16:16:00 pm wysłana przez Sixa »


Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2009, 11:39:12 am »
Masz rację, mam po prostu osobiste 'ale' do Ciebie i się czepiam.

Może to kwestia emotikon, może wina 'z@#$bi$%eg0" pisania. Nie wiem.

Cytuj
Jak na moj gust... malo wazna propozycja
Skoro na 'gust', to chyba powinieneś wiedzieć, że o gustach się nie dyskutuje. Nawet na forum.

Propozycja jak każda inna - jedni traktują ze śmiertelną powagą emotikony, inni dźwięki, jeszcze inni kwestie optymalizacji kodu.


@edit do dołu: napisałem też o dźwiękach i optymalizacji... ale tego pewnie nie zauważyłeś?
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 11:46:57 am wysłana przez Keleos »
wypadłem z obiegu...

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #12 dnia: Września 02, 2009, 07:40:13 am »
potfur - ilość postów dobrze odzwierciedla długość stażu na forum i zaangażowanie w rozwój. Jeśli w ciągu 2 dni gość napisał z 20 postów, to nikt mi nie wmówi, że na forum siedzi od 6 miesięcy, ale tak po prostu teraz mu się gadanie włączyło.

Cytuj
Date Registered:     August 30, 2009, 19:38:49 pm

Nie zamierzam z Tobą dyskutować, poczytaj forum, przyznasz mi rację. (Całe forum, nie najnowsze wątki).


Ja standardowo jestem za możliwością ustawienia w opcjach.... "strzałki" czy "zapychanie nawet do 10 linii". Ja bym wybrał zapychanie ; ) Jeśli ktoś woli strzałki - niech ma taką możliwość.
wypadłem z obiegu...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2009, 09:36:49 am »
edit: plugin konferencji zalatwil by problem, ktory moglby byc napisany przez uzytkownika nie angazujac w to i tak pewnie zajetego Kaw'a... ale trzeba go jeszcze napisac a ja sie niestety na tym nie znam :( i przede wszystkim nie czuje takiej potrzeby

Przesadziłeś.
Przecież rozmowa z 10 osobami nie koniecznie musi być na ten sam temat.

Wg mnie wolę zapychanie :) Tak jak w Operze czy Chrome :) Działa świetnie coś takiego :)

« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 19:38:11 pm wysłana przez Tomplus »

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #14 dnia: Września 03, 2009, 23:23:58 pm »
Proszę tutaj bez OFFtopów :)

Offline migiel

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #15 dnia: Września 05, 2009, 07:18:53 am »
Sixa - dla Ciebie priorytetem sa emotikony, wiec z całym szacunkiem ale daj se siana z negowaniem czyichś propozycji.
rotfl =DDDD

a automatycznie zmneisjzajace sie taby sa dobra propozycja - milo by bylo gdyby s Kaw cos z Tym zrobil - kilka razy juz mi sie zdarzylo nie zauwazyc czyjejs wiadomosci, bo tab mrygal pozza widoczna czescia

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Chat - Autozmniejszające się TABy
« Odpowiedź #16 dnia: Września 05, 2009, 07:52:02 am »
A właśnie - czy to, że okienko nie miga gdy miga nam tab, na którym nie ma aktualnie focusa, to bug czy feature?

Pytam, bo czasami się zdarzxa nawet i 40 minut nie zauważyć, ze ktoś nas o coś pyta.. własnie dlatego, ze okno nie mryga w ww. okolicznościach...
wypadłem z obiegu...