Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem możliwości łączenia w archiwum wielu rozmów z danym kontaktem z jednego dnia?

TAK (poprawi to czytelność i ułatwi przeszukiwanie archiwum)
31 (91.2%)
nie
3 (8.8%)

Głosów w sumie: 32

Autor Wątek: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem  (Przeczytany 10188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« dnia: Czerwca 08, 2011, 20:01:32 pm »
Podczas rozmów zdarza się, że coś w WTW zmieniam, co powoduje konieczność ponownego uruchomienia, czasem (ostatnio częściej) WTW robi mi WTF i samo się wywala bez podania przyczyny itd. Efektem tego jest, że nawet krótka konwersacja w archiwum jest pocięta na kilka rekordów.

Można jakoś zrobić tak, żeby te rozmowy z konkretnym kontaktem były w archiwum połączone w jedną, zgrupowane np. na podstawie zdefiniowanego odstępu czasowego?
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2012, 20:35:57 pm wysłana przez ba2 »
#wtw Live Chat Resident

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2011, 09:51:35 am »
"Masz mój miecz (...)"
moje archiwum również wymagałoby sporego przetasowania - ciężko jest przeglądać rozmowę w 'partach'.

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2011, 20:38:10 pm »
To już dwóch. C'mon! :D
#wtw Live Chat Resident

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2011, 14:25:16 pm »
Ja jakis czas temu pisałem do autora programu aby archiwum bylo konwertowane do jednego dnia, ja akurat robie czesto restarty systemu i czasami cos znalezc to jakas jest porażka. Kiedys takie cos mialo stare AQQ pozniej w wersji aqq 2 zerzygnowano z tego. Znowu autor wtw odpowiedzial mi ze podstawowa zaleta programu ma byc szybkosc i ze niestety nie ma szans....

Wychodzi na to ze wtw jest dla ludzi co maja starego pentiuma 166 mmx, pamietam jak mialem Athlona 2Ghz to Aqq 1.0 gdy wczytywal mi plik z 2000 wypowiedzi zajnowalo to moze 1-2 sekunde. Dzis procki sa 2x razy szybsze wiec mysle ze to kwestia sekundy, a naprawde ułatwia takie cos zycie

Skoro autor nie chce takiej opcji wprowadzic to powinien pomyslec nad opcja np wyboru, czyli np uzytkownik decyduje jak chce miec dzielone archiwum czy na godziny czy dni czy moze standardowo


Mam nadzieje ze pan Tomasz przeczyta moj post i da ostateczną odpowiedz


pzdr

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2011, 14:55:46 pm »
Podbijam, gdyż dalej uważam to za świetny pomysł. :)
#wtw Live Chat Resident

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 18, 2011, 16:25:10 pm »
widze ze nikt nie raczyl odpowiedziec. Widac jak czesto odwiedzane jest to forum

Offline zhvir

Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 18, 2011, 17:56:51 pm »
widocznie odpowiedź którą uzyskałeś wcześniej od autora była rzeczywiście ostateczna
...toteż zamykam wątek, w razie "w" proszę pisać

edit: otwarte na prośbę autora wątku... może jednak coś drgnie w tym temacie ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 19, 2011, 12:03:18 pm »
Mysle ze ankieta powinna byc wprowadzona gdzies na strone główna. Ewentualnie wprowadzić taka opcje (wiem ze z punktu programowania nie jest to ani czasochłonna ani trudna operacja) z wyborem archiwizacji dziennym albo standardowym. Zawsze w podzięce autorowi mogę coś wspomóc PLNami :)



jeszcze jeden mój argument - po wprowadzeniu tej zmiany zmniejszy sie liczba wpisów w bazie danych czyli zamiast 1000 bedzie jakies 600 co napewno przełoży sie na szybkość, jedym slowem mneijszy "burdel"
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2011, 14:09:20 pm wysłana przez adriand »

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 19, 2011, 12:17:42 pm »
To można zrobić za pomocą skryptu w SQL'u, skoro jesteś skłonny za to zapłacić to ogłoś się na jakiejś stronie w stylu freelancer.com (polski odpowiednik był, ale nie pamiętam jak się zwie) i poczekaj na odzew.

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 19, 2011, 15:16:55 pm »
wole chyba autorowi programu dołożyć cos do canona niz gdzies na zagranicznym forum szukac ludzi, szybciej i oficialnie, swoja drogą nie mam czasu na takie wynalazki

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 20, 2011, 15:35:33 pm »
Wydaje mi się, że to nie jest głupie...
Ale może np. (jeśli to będzie możliwe) zrobić np tak, że w danym dniu rozmowa z kontaktem jest podzielona według sesji wtw. czyli np. 5 razy wyłączaliśmy komunikator i za każdym razem  nawiązywaliśmy rozmowę to widzimy osobne (tak jak to teraz jest), ale np. po jednym dniu te rozmowy łączą się do jednej z danym kontaktem w danym dniu? Albo, żeby nie komplikować, aby zaraz grupował wszystkie rozmowy z danym kontaktem w jedno i już. Było by to chyba bardziej czytelne i łatwiejsze np. w znajdywaniu czegoś w rozmowie.

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 20, 2011, 18:14:14 pm »
Dokładnie taka jest moja idea, żeby te kilka rozmów z jednym kontaktem z jednego dnia, połączyć w archiwum w jedną, z tego danego dnia.

Np. teraz, testując SKYPE w WTW, prowadzone w międzyczasie rozmowy mam podziabane restartami komunikatora i zamiast mieć jedną, to mam kilka.
#wtw Live Chat Resident

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 20, 2011, 19:22:03 pm »
Tylko, że technicznie będzie problem, jeżeli chodzi o rozmowy zaczęte przed 23:59, a zakończone po 0:00 - do którego dnia wtedy chcielibyście je przypisać i jak podzielić?

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 20, 2011, 19:27:20 pm »
to w takiej sytuacji (nie wiem, czy to jest możliwe, bo nie jestem programistą) powinien o godzinie 0:00 podzielić daną rozmowę na dwie, według daty. Ewentualnie po północy kontynuować zapisywanie rozmowy do daty rozpoczęcia z ewentualnym dodatkowym znacznikiem nowej daty. ale chyba najlepiej by było aby przypisał to do rozmowy z datą rozpoczęcia.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 20:00:15 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2011, 13:26:34 pm »
I znowu wątek zdechł - a szkoda
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2011, 12:35:30 pm wysłana przez adriand »

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 08, 2011, 22:19:59 pm »
Wyszła nowa wersja wtw ale oczywiscie autor olewa użytkownikow i nie ma słowa czy w ogole kiedys sie pojawi taka opcja, no nic chyba czas szukac komunikatora ktorego autor potrafi sluchac innych....

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 09, 2011, 11:48:20 am »
być może kosztowałoby to zbyt wiele zmian w kodzie na które autor teraz nie miał czasu? Nie bądź tak nastawiony, bo autor to człowiek, który WOLNY czas poświęca na pisanie tego programu i zadowala nas jak tylko chce i może. Nie będzie na każdą propozycję odpowiadał natychmiastowym odzewem. Wystarczy spojrzeć na forum lub BT ile ciekawych propozycji nie zostało jeszcze zrealizowanych... może kiedyś będzie na nie czas. Ja po prostu myślę, że teraz priorytetem jest skype i obsługa video dlatego reszta "stoi".

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 10, 2011, 10:55:51 am »
Nie jest to ani kosztowne ani czasochłonne, poprostu rozchodzi sie o jakas mala odpowiedz, OK pomysle, albo "nie ma szans i dajcie mi spokoj" z tego co widza wątek bedzie trzeba maglować pewnie z roczek, a w tym programie brakuje mi tylko i wylacznie tego, wole wtw niz aqq gg czy inne syfy ale bylo by fajnie jak by autor kiedys odpowiedzial

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 20, 2012, 07:35:57 am »
Puk puk, podbijam.

Może znajdzie się jakiś Magik, który wyczaruje wolną chwilę na próbę wdrożenia tej cwanej funkcjonalności, która tak wybitnie poprawiłaby estetykę archiwum. :)
#wtw Live Chat Resident

Offline adriand

  • Narybek
  • *
Odp: Archwum: Grupowanie w archiwum rozmów z konkretnym kontaktem
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 02, 2012, 22:14:34 pm »
nie ma co podbijac , temat dawno wymarly