Autor Wątek: [Propozycja] Kodowanie CP1250 listy GG/auto-eksport listy GG  (Przeczytany 2198 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Masta

  • Narybek
  • *
[Propozycja] Kodowanie CP1250 listy GG/auto-eksport listy GG
« dnia: Kwietnia 11, 2009, 20:38:29 pm »
Jako, że rozwój Tlenu jest powolny, myślałem ostatnio nad przestestowaniem rozwiązania alternatywnego jakim jest WTW. Jednak pierwsze co mi się rzuciło w oczy w FAQ to uczynienie eksportowanej listy kontaktów GG (a praktycznie tylko tego protokołu używam) niekomatybilnej z innymi klientami (poza GG 8.x).
Nie bardzo mi się to uśmiecha, gdyż:
1) Niekoniecznie bym przy WTW został, a zmiana znaczków w 200+ kontaktów byłaby nieco irytująca
2) Tej samej listy używam również w pracy na Tlenie (Win) oraz na Adium/Tlenie (Mac), a tam niekoniecznie bym się przesiadł na WTW lub byłoby to niemożliwe (Mac).

Napisanie/zerżnięcie skądś krótkiej metody do encodowania Unicode<->CP1250 (bo przy imporcie też by się przydała obsługa tychże znaczków) nie zajęłoby dłużej niż godzinkę-dwie, a być może WTW zyskałoby kolejnego użytkownika :) a i wielu innych potencjalnych użytkowników na pewno taka opcja by przyciągnęła (a raczej jej brak nie zniechęcałby...).

PS. Czy WTW oferuje opcję automatycznego eksportu listy GG tak jak jest to w Tlenie (bardzo fajne jak używam Tlenu w pracy i w domu, choć na Tlenie idealnie to nie działa...)?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2009, 11:05:43 am wysłana przez Masta »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2009, 22:42:28 pm »
Cytat: "Masta"
Jako, że rozwój Tlenu jest powolny
A na niektore platformy nawet zerowy ;p

Cytat: "Masta"
myślałem ostatnio nad przestestowaniem rozwiązania alternatywnego jakim jest WTW. Jednak pierwsze co mi się rzuciło w oczy w FAQ to uczynienie eksportowanej listy kontaktów GG (a praktycznie tylko tego protokołu używam) niekomatybilnej z innymi klientami (poza GG 8.x).
FAQ kłamie, od nastu bet jest win1250 ;p

Cytat: "Masta"
Napisanie/zerżnięcie skądś krótkiej metody do encodowania Unicode<->CP1250 (bo przy imporcie też by się przydała obsługa tychże znaczków) nie zajęłoby dłużej niż godzinkę-dwie
Ja mam do tego funkcje wtom() i mtow(), i to od początku,bo do paru innych rzeczy były potrzebne. A jakby ktoś chciał wiedzieć, to sam system ma odpowiednie funkcje wbudowane. ;P

Cytat: "Masta"
PS. Czy WTW oferuje opcję automatycznego eksportu listy GG tak jak jest to w Tlenie (bardzo fajne jak używam Tlenu w pracy i w domu, choć na Tlenie idealnie to działa...)?
Ni ma;

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:27:48 am »
Aha - to miło, że FAQ kłamie :) W takim razie w wolnej chwili zabieram się za testowanie WTW.

A co do tej opcji automatycznego eksportu/importu listy GG to jest szansa na takową? Mogę wpisać jako feature na Mantisa?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:47:02 am »
Szanse moze i są,ale to by raczej wypadało aby to raczej była synchronizacja ;P

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:54:02 am »
nieeee, żadnego automatycznego zapisywania, chyba, ze jako opcja...

człowiek przypadkiem skasuje sobie (albo ktoś mu skasuje) kontaktów kilka... chce je przywrócić a tu zonk - lista się zapisuje automatycznie... : |
wypadłem z obiegu...

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2009, 11:32:57 am »
Jasne, że automaty odpadają!
Może... po prostu... się mylę?

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 12, 2009, 19:36:26 pm »
Oczywiście, że jako opcja - przecież nikt tu nie mówi o zmuszaniu wszystkich użytkowników do jej używania...

Offline bziur

  • Młodzież
  • **
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2009, 20:13:46 pm »
wtyczka?

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: [Propozycja] Opcja kodowania CP1250 przy eksporcie listy GG
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2009, 21:13:45 pm »
A mi się podoba ten temat ze względu na nazwę...bo nie kminie o co chodzi
offtop?
nie
dygresja

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Re: [Propozycja] Kodowanie CP1250 listy GG/auto-eksport listy GG
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 13, 2009, 11:08:36 am »
Zmieniłem topic, co by nie było OT :)