Ankieta

może być?

podoba się
3 (42.9%)
nie chcę
1 (14.3%)
mnie to rybka
3 (42.9%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: "Wrzuć w nowy meta" po prawokliku na pojedynczym kontakcie  (Przeczytany 1349 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zakius

"Wrzuć w nowy meta" po prawokliku na pojedynczym kontakcie
« dnia: Kwietnia 25, 2013, 05:34:32 am »
Zachciało mi się dzisiaj poukładać kontakty, zwłaszcza te z fejsa
Niestety, wtw gubi grupy dla znacznej części xmpp leżących luzem
W utrzymaniu porządku pomaga stworzenie metakontaktu zawierającego nawet tylko 1 taki gubiący się kontakt
Niestety, ciągłe klikanie dodaj kontakt>metakontakt>co do niego wrzucić jest niezwykle męczące
Problem ten rozwiązałaby możliwość utworzenia takiego meta bezpośrednio z listy (tak, jak można to zrobić, gdy zaznaczymy kilka kontaktów)

Offline SlaWasII

  • Narybek
  • *
Odp: "Wrzuć w nowy meta" po prawokliku na pojedynczym kontakcie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 04, 2013, 17:10:07 pm »
Dla mnie to by było bardzo wygodne rozwiązanie.   
Mam grubo ponad tysiąc kontaktów i dosyć kłopotliwe jest tworzenie metakontaktów.   .   .    Zwłaszcza, że jak zacznę pisać litery z nazwy to odfiltruje pięknie, ale po kilku sekundach filtr wyłącza, zanim zdążę poklikać.    Da się gdzieś wydłużyć czas filtrowania choćby do 20-30 sekund?
Poza tym, jeśli dodaję nowy metakontakt z kontaktów które są oznaczone jako ulubione, to oczywistym wydaje się, że ten metakontak powinien być domyślnie ulubionym.    A tak, wywala mi go gdzieś daleko do nieulubionych i muszę znowu przewijać i dodawać do ulubionych.   
Przy dodawaniu kilka kontaktów do metakontaktu, gdy choć jeden kontakt jest ulubiony, najlepiej by automatycznie metakontakt robiło ulubionym.    Albo niech się od razu pyta czy mam ten metakontakt lubić.   .   .   
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2013, 17:24:22 pm wysłana przez SlaWasII »

Odp: "Wrzuć w nowy meta" po prawokliku na pojedynczym kontakcie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2013, 21:14:29 pm »
zakius jak dobrze rozumiem chcesz robić metakontakty z jednym kontaktem.... to raczej jest do zgrupowania ich kilku więc zaznaczasz 2 albo więcej i po kliknięciu prawym myszy masz "połącz w metakontakt", wywal sobie ten dodatkowy kontakt i już.

Offline zakius

Odp: "Wrzuć w nowy meta" po prawokliku na pojedynczym kontakcie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2013, 09:31:17 am »
No wiem, że meta są do łączenia
Jednak taki facebug na przykład podaje listę kontaktów w taki sposób, że jakbym ich nie pogrupował to po restarcie wszystkie są w 1, chyba, że są w meta