Autor Wątek: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów  (Przeczytany 3162 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
"Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« dnia: Maja 29, 2010, 12:52:45 pm »
Na początek opiszę o co mi chodzi - chciałbym, aby była możliwość "ukrywania kontaktów na liście" niezależnie od jego statusu czy opisu. Chciałbym nadal mieć na liście dany kontakt, w razie zagadania danej osoby, będę wiedział kto to jest,  ale nie chcę go widzieć na co dzień na mojej liście.
Miałoby to na celu ograniczenie czasami strasznie długiej listy z kontaktów, których aktualnie nie używamy, ale może będą potrzebne w przyszłości. Spowoduje to bardziej przejrzysty widok i pozwoli na uniknięcie pustych wpisów (tzn. sam numer, bez nazwy) w archiwum i domyślania się z kim to wtedy gadaliśmy.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2010, 13:14:34 pm »
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czemu trzeba wprowadzać coś nowego jak można poradzić sobie tym co jest. Tworzymy nową grupę o nazwie "Martwe Dusze" i przenosimy tam tych co trzeba. Grupę trzymamy zamkniętą. Nie widzę sensu wprowadzania bytów zbędnych.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2010, 13:15:59 pm »
utwórz nową grupę, wrzuć do niej te nieużywane kontakty i ją zwiń

//Vimes mnie uprzedził ;x

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2010, 13:35:33 pm »
Owszem, macie rację, tak można zrobić ;) Jednak przy korzystaniu z listy, a nie drzewka już to nie zdaje egzaminu (nie muszę chyba dodawać z którego widoku chętniej korzystam nie? :P) Jeśli taka funkcja nie zajęłaby wiele czasu to chętnie bym ją widział :)

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 29, 2010, 14:34:30 pm »
To zrob sobie dwie grupy - normalne kontakty i niefajne kontakty, mnożenie bytów ponad konieczność.

W ogóle po co trzymać kogoś na liście, jeśli się z nim nie rozmawia?
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 29, 2010, 14:39:41 pm »
Owszem, macie rację, tak można zrobić ;) Jednak przy korzystaniu z listy, a nie drzewka już to nie zdaje egzaminu (nie muszę chyba dodawać z którego widoku chętniej korzystam nie? :P) Jeśli taka funkcja nie zajęłaby wiele czasu to chętnie bym ją widział :)
Przy widoku lista mozesz stworzyc filtr ktory pokaze kazda grupe poza ta z martwymi kontaktami i one sie juz nie pokaza. Ja tak zrobilem z kontaktami transportow ;]

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 29, 2010, 14:40:05 pm »
W ogóle po co trzymać kogoś na liście, jeśli się z nim nie rozmawia?

w razie zagadania danej osoby, będę wiedział kto to jest (...)
których aktualnie nie używamy, ale może będą potrzebne w przyszłości. (...)
pozwoli na uniknięcie pustych wpisów (tzn. sam numer, bez nazwy) w archiwum i domyślania się z kim to wtedy gadaliśmy.

dzięki MaciaK! (prawie) O to chodziło ;) Jedyny minus z tej opcji, że trzeba będzie przenieść kontakty do jednej grupy, usuwając je z rodzimej, ponieważ WTW nie przewiduje możliwości przyporządkowania jednego kontaktu do kilku grup. Możliwe jest wprowadzenie przydzielenia jednej osoby do kilku grup?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 18:37:09 pm wysłana przez vierundvierzig »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 02, 2010, 18:08:28 pm »
Chciałbym tylko zauważyć, ze archiwum pamięta ostatnią nazwę kontaktu ;P

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2010, 22:00:32 pm »
Z tym ciężko mi się zgodzić. :P Nie mam już danej osoby na liście, ale są rozmowy w archiwum - dodaje ją do kontaktów i wszystko pięknie w archiwum bangla. Usuwam ponownie z listy kontaktów i w archiwum znów mam tylko numer ;)

A co twórca powie o pierwszej propozycji z tego działu? Albo możliwości przydziału do kilku grup jednego kontaktu? ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2010, 22:20:10 pm »
Poprawka: Archiwum pamięta nazwę kontaktu przy ostatniej przeprowadzonej rozmowie ;P

Nie planuje sie.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2010, 21:57:51 pm »
W innym temacie czytałem, że planuje się za to jakąś polepszoną obsługę grup... Na serio tyle problemu byłoby z dodaniem możliwości dołączenia 1 kontaktu do chociaż 2 grup? Nawet gg 6.1 miało taką możliwość <wjazd_na_ambicję> :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 03, 2010, 22:05:02 pm »
Z wyrazem "GG" ciężko wejść na ambicję. A wielu grup dlakontaktu nie bedzie, juz mowilem ;P

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Re: "Maskowanie" starych lub nieużywanych kontaktów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2010, 11:36:34 am »
To spróbujcie ukryć kontakt z Facebooka przenosząc go do innej grupy. Nie da się...
A konkretniej, nie da się, jeśli będzie to grupa typu offline (ustawienie na FB, które daje nam niewidoczność dla kontaktów z tej grupy), wówczas kontakty z takiej grupy są "luzem", a grupy w wtw nie ma.

O kontaktach z Facebooka rozmawiamy gdzie indziej //Vimes

Vimes: ok, ale w temacie nie ma takiego zastrzeżenia, więc się podczepiłem.

Tak ale Facebook i grupy to jest inny temat niedawno go sklejałem z trzech i wolał bym mu nie doklejać nic nowego ;) //Vimes
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 20:24:56 pm wysłana przez Vimes »