Autor Wątek: Zarządzanie Grupami  (Przeczytany 13451 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Zarządzanie Grupami
« dnia: Lutego 20, 2011, 12:35:21 pm »

1. Zmiana kolejności grup na liście kontaktów

Standardowo wtw ustawia grupy na liście kontaktów (w widoku drzewka) alfabetycznie rosnąco. Istnieje jednak sposób aby ustawić poszczególne grupy kontaktów w odpowiadającej nam kolejności. Możliwość taką daje nam funkcja dostępna w menu Opcje grupy (pod prawoklikiem na grupie kontaktów) w polu oznaczonym nazwą Pozycja.



Funkcja posiada lakoniczny opis brzmiący: "Pozycja grupy (domyślnie 0, im mniej tym wyżej)".
Co się pod tym kryje? Otóż, dosłownie, każda nowa grupa posiada domyślnie ustawioną pozycję na 0, co oznacza ze wszystkie grupy są równe sobie, w związku z czym decydujące znaczenie ma wcześniej wspomniana kolejność alfabetyczna. Chcąc zatem zmusić grupę do przeciwstawienia się takiemu stanowi rzeczy musimy zmienić jej pozycję na różną od 0. Uświadomić sobie przy tym należy że 0 wcale nie jest dolną, najniższą wartością z możliwych. Istnieją również wartości ujemne, toteż chcąc przesunąć którąś z dalszych grup na początek (góra listy) wystarczy w pole pozycji wpisać wartość ujemną np. -100. Analogicznie chcąc ustawić grupę o nazwie zaczynającej się powiedzmy na literę A na końcu (dół listy) powinniśmy wpisać wartość dodatnią np. 69.

Pozycja grupy akceptuje wartości zawierające się w przedziale od -2147483648 do 2147483647.


2. Tworzenie nowej grupy

Na pierwszy rzut oka nie ma takiej możliwości, gdyż nie znajdziemy nigdzie żadnego widocznego przycisku, skrótu klawiszowego itp. Jednakże jak to często z wtw bywa coś jest głębiej ukryte, albo działa trochę inaczej niż gdzie indziej. Po prostu przy dodawaniu (albo edycji) kontaktu należy wpisać taką nazwę jaką chcemy w polu grupa i... tadaaaaa, oto pojawia się na liście kontaktów nowa grupa wraz z naszym nowym (edytowanym) kontaktem. Pamiętać należy, że aby grupa istniała musi znajdować się w niej chociaż jeden kontakt. Nie jest to może oczywiste, ale jak się temu przyjrzeć dokładniej to wydaje się mieć sens ;) W tym miejscu łatwo zrozumiemy zagadnienie następnego rozdziału, a jest nim...


3. Usuwanie grupy

Zgodnie z informacjami zawartymi w poprzednim rozdziale dotyczącym tworzenia grup, te nie mogą istnieć bez kontaktów (aby istaniały musi w niej znajdować się co najmniej jeden kontakt). Stąd wniosek, że aby skasować grupę należy usunąć z grupy lub przenieść do innej grupy wszystkie znajdujące się w niej kontakty.


4. Zmiana nazwy grupy

Cytat z oficjalnego FAQ: "Wybierz sobie dowolny kontakt z oryginalnej grupy i zmień jego grupę wpisując mu co tam chcesz. Potem przeciągnij starą grupę na nową i tadaaaa... wszystkie kontakty ze starej przeniosą się do nowej." Należy przy tym stosować tzw Shift Mode.


5. Ustawianie specyficznego koloru belki grupy

Standardowo belki grup kontaktów są jednakowe pod względem kolorystycznym zgodnie z ustawieniem zdefiniowanym w pliku contactListTheme.xml w katalogu userTheme (lub w fabrycznym katalogu Theme jeśli posiadamy domyślne ustawienia wtw). Istnieje jednakże możliwość wyróżnienia dowolnej grupy dzięki opcji kolorowania belek grupy. Funkcja dostępna jest w menu Opcje grupy (patrz rozdział 1) w polu oznaczonym nazwą Kolor.





Kolor belki grupy można wybrać ze standardowej systemowej palety kolorów. Co ważne po pokolorowaniu belki zachowywane są zdefiniowane gradienty i inne ustawienia z pliku xml. Nie ma oczywiście przeszkód aby każda grupa na liście miała inny kolor belki (patrz rysunek obok).

Aby powrócić do pierwotnej barwy belki grupy należy z palety wybrać kolor Domyślny
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline zhvir

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2011, 20:12:37 pm »
jeżeli brakuje wam jakiegoś tematu dot. grup i zarządzania nimi piszcie a będzie wam dane
pamiętajcie jednakże że jest to dział Poradniki a nie Propozycje ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2011, 06:26:56 am »
zarządzanie kontaktami wewnątrz grup - przenoszenie pojedynczego/wielu, wystarczyłby jeden punkt na ten temat

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2011, 12:36:01 pm »
Cytuj
Nie ma oczywiście przeszkód aby każda grupa na liście miała inny kolor belki (patrz rysunek obok).

Nie wiem czy tylko u mnie. Ale ja żadnych obrazków nie widzę ^_^
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline zhvir

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2011, 14:11:14 pm »
@Ever50r: załączniki wcięło przy przesuwaniu wątku... poprawione
@refresh: się dorobi, chociaż nie chciałbym wspominać że wątek leżał odłogiem od lutego w dziale Grup Wsparcia i nikt nawet nie tknął tego palcem ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2011, 14:28:23 pm »
Ja nie tkłem - bo z grubsza czytam tylko to co mi na RSS wyskoczy - a tego używam od niedawna XD
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline zhvir

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2011, 17:07:56 pm »
i tak byś nie tknął bo nie należysz do grup wsparcia, a te mają trochę lepiej bo widzą więcej :P
uprzedzając pytanie, do grup wsparcia należą wszyscy którzy coś zrobili dla społeczności a wyróżniają się na forum belką z funkcją
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2011, 17:30:07 pm »
Nie miałem w planach pytać o to na co odpowiedziałeś. Cóż moja chęć wsparcia wygasła, jak minął miesiąc od napisania przeze mnie angielskich plików tłumaczeń parę wersji WTW temu (znajomemu z filipin chciałem tak pomóc:P) - znajomy używa - 50% tekstu nie działa (dynamiczne widać pliki językowe nie są takie dynamiczne:P), i tyle hehe.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline zhvir

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2011, 18:40:45 pm »
ja mówiłem o pomocy dla społeczności a nie dla znajomego, a to różnica ;)
może warto się tymi tłumaczeniami z kimś podzielić - kaworu jak sądzę byłby zadowolony
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2011, 22:02:02 pm »
Ach myślałem, że doczytasz między wierszami. Na bugtracu jest post z plikami, z Kawem rozmawiałem o tym, by dodał to na pełny fire, i by poprawił wszelkiej maści błędy pokroju, za krótkie pole tekstowe, czy brak wczytywania dialogów z pliku (aka zostawały polskie mimo przetłumaczenia) etc. Skończyło się na tym, że jeszcze ktoś inny zgłosił chęć też tłumaczyć, Kaw go odesłał by poprawił prze-edytował moje pliki, i zakończył cały temat stwierdzeniem: "A ja się za to zabiorę jakos przed stabilna dopiero; ;p".

In short: Dla znajomego to zrobiłem - a potem dałem Kawu by pomóc wszystkim :P
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline zhvir

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2011, 22:21:57 pm »
ach no to trzeba dalej męczyć kaworu, jeżeli chcesz żeby coś co dla Ciebie ważne było zrobione to musisz się tym sam zająć... ja marudzę mu o funkcje najważniejsze dla mnie i jak mu długo suszę głowę to najczęściej mi się udaje, choć nie zawsze
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 22, 2011, 10:57:36 am »
No tyle, że musiałbym pewnie spłodzić jakąś ankietę, ile ludzi tak naprawdę chce angielskiej wersji. Bo poprawek, edycji pierdół jest sporo. I wprowadzenie już oficjalnie angielskiego do listy języków spowoduje, że każda nowa opcja/tekst/komunikat/etc, będzie musiał powstawać od razu w obu językach - do czego Kawu pewnie nie jest specialnie skłonny XD. Inna sprawa to dodatki, trzeba by np tworzyć angielskie odpowiedniki, albo robić je tak by umiały korzystać z zewnętrznych plików językowych jak WTW teoretycznie umie, no i wtedy kwestia - wymagać robienia dwujęzycznych dodatków/wtyczek, czy tworzyć dwa oddzielne działy dla Polskich wtyczek, i wtyczek pisanych w przyszłości przez anglosaską brać userów. Itp., itd. hehe.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 24, 2011, 00:08:12 am »
A jak przenieść przykładowo 50 osób z jednej grupy liczącej przykładowo 100 osób do nowej zupełnie grupy.
Przykładowo mam grupe X gdzie jest 200 osób i muszę przenieść 50 do grupy Y gdzie jest przypuśćmy 400 osób? Podobno się nie da aczkolwiek nadzieja zawsze jest iż takie coś można wykombinować tylko ja nie umiem (aż wstyd się przyznać). ^^
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 25, 2011, 23:07:11 pm »
Da się za pomocą drag & drop ale nie wiem czemu zaznaczanie z Shiftem działa mi jak zaznaczanie z Ctrlem
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 25, 2011, 23:34:10 pm »
No właśnie mam to samo. :D Dla tego się pytam czy istnieje możliwość zaznaczenia wielu kontaktów bo z tą opcją co napisałeś to wiem, że się da ale wyklikanie 200-400 osób jest trudnym zadaniem w tym wypadku. :)
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline wesyr

  • Narybek
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #15 dnia: Października 21, 2011, 19:08:52 pm »
Da się za pomocą drag & drop ale nie wiem czemu zaznaczanie z Shiftem działa mi jak zaznaczanie z Ctrlem

U mnie włąśnie D&D nie działa :/, a chciałbym sobie rozdzielić kontakty z GG i Facebooka (władowały mi się oba do jednej grupy :/)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #16 dnia: Października 21, 2011, 19:20:55 pm »
Musi działać... tylko przeciągając nie upuszczasz w "grupie" ale na belce tej grupy.

Offline wesyr

  • Narybek
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #17 dnia: Października 21, 2011, 19:27:04 pm »
Próbuję wziąć kontakt lewym przyciskiem myszy i go trzymam (nic się nie dzieje, nie widać żadnego trzymanego kontaktu), trzymam lewy przycisk mysz i przeciągam nad belkę nowej grupy, puszczam i nic się nie dzieje :( ... A niestety nie mogę (lub nie umiem) stworzyć nowej listy na FB i naraz przeciągnąć ludzi do niej bo już mi się zmienił wygląd :( ... A poza tym, świetny komunikator! :)

Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #18 dnia: Października 21, 2011, 19:31:35 pm »
Cytuj
Próbuję wziąć kontakt lewym przyciskiem myszy i go trzymam

No właśnie chodzi o to, że zaznaczasz normalnie lub z ctrl jak chcesz kilka i dopiero wtedy trzymając wciśnięty shift łapiesz i przenosisz na belkę drugiej grupy.

Offline wesyr

  • Narybek
  • *
Odp: Zarządzanie Grupami
« Odpowiedź #19 dnia: Października 21, 2011, 19:36:26 pm »
Ahaaaa :D Czyli, że tak :) dzięki za łopatologiczne wskazówki, już umiem ;)