Autor Wątek: Nowy profil  (Przeczytany 12933 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gregSss

  • Narybek
  • *
Nowy profil
« dnia: Listopada 02, 2010, 13:42:02 pm »
Wlasnie przeszedlem z Konnekta na WTW, tzn chcialbym go potestowac troszke. Nie mam pojecia jak mam dodac drugi profil (np GG), innyz uzytkownik z innym GG. Pomoze ktos??

Druga sprawa, jak mozna zmienic tlo na liscie kontaktow?? Tez nie znalazlem takiej opcji...

Jak mozna ustawic dzwieki aby np dzwiek sie pojawial tylko w momencie, gdy okno rozmowy nie jest aktywne??


Dzieki za pomoc

Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2010, 13:47:01 pm »
nawet nie szukales :)

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2010, 14:13:20 pm »
nawet nie szukales :)

A Ty nawet nie czytałeś. Jemu chodzi o cały profil, a nie samą sieć.

Skopiuj obecny profil, zmień jego nazwę i powinno pojawić się okno wyboru profilu. Gdzieś na pewno jest opcja "ukazania" tego okienka podczas startu. Pamiętam, że przy pierwszym uruchomieniu to było właśnie.

Lista kontaktów - przeszukaj forum. Na pewno modyfikacja stylu.

Dźwięki - wtyczka Adriana (Sounds).

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2010, 15:44:11 pm »
Start -> Programy -> K2T -> Uruchom Komunikator WTW (Wybór Profilu)

Tutaj możesz sobie dodać nowy profil.

Offline gregSss

  • Narybek
  • *
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2010, 06:45:01 am »
Dzieki wielkie za pomoc. Faktycznie 1 odpowiedz lekko nie w temat ;) Jeszcze raz wielkie dzieki

Andrrew

  • Gość
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2010, 09:24:01 am »
Czy naprawdę utworzenie nowego profilu WTW można wykonać tylko poprzez skopiowanie profilu istniejącego ze zmienieniem nazwy? Podczas mojej instalacji WTW nie instalowały się żadne skróty w menu start, z poziomu katalogu programu również nie można uruchomić WTW z opcją wyboru profilu, oczywiście w sytuacji gdy mamy tylko jeden profil.

Inna sprawa, że przy tworzeniu tzw. "konta" (pierwsza odpowiedź w tym temacie), czyli po wejściu w Narzędzia -> Opcje -> Sieci -> Dodaj konto... pojawia się okno "Nowy profil" i prośba o podanie nazwy. Jak sądzę to słowna pomyłka autora, bo to przecież nie jest nowy profil, a jedynie konto (np. jeden z posiadanych numerów gg) w obrębie danego profilu. Niby drobiazg, ale to mnie zmyliło i tworząc jedynie nowe konto myślałem, że utworzyłem oddzielny profil i po imporcie archiwum okazało się... że mam jedno archiwum połączone z dwóch osobnych kont/numerów gg, o czym więcej napiszę w innym temacie.

Offline zhvir

Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2010, 09:56:56 am »
Podczas mojej instalacji WTW nie instalowały się żadne skróty w menu start
Nie masz w menu start grupy K2T? mało prawdopodobne...

Cytuj
Czy naprawdę utworzenie nowego profilu WTW można wykonać tylko poprzez skopiowanie profilu istniejącego
Jeżeli nie masz jednak grupy K2T w menu start to skorzystaj z parametru --profile (szczegóły na wiki)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Andrrew

  • Gość
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 13, 2010, 10:23:13 am »
Nie masz w menu start grupy K2T? mało prawdopodobne...
Jeżeli nie masz jednak grupy K2T w menu start to skorzystaj z parametru --profile (szczegóły na wiki)
Nie mam w menu start grupy K2T. Dziękuję za odpowiedź, ale o jaki parametr profile Ci chodzi? Na wiki znalazłem jedynie informacje o tym, że można ustawiać profile lokalne, globalne i zewnętrzne. Czy o to Ci chodziło? Bo jeśli tak, to przecież w ogóle nie jest odpowiedź na problem.

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 13, 2010, 10:26:09 am »
Widac, ze slabo szukales. Konkretnie chodzi o to zeby dodac do skrotu parametr -profile.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Andrrew

  • Gość
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 13, 2010, 10:33:07 am »
Widac, ze slabo szukales. Konkretnie chodzi o to zeby dodac do skrotu parametr -profile.
Jeśli to jest konkretna odpowiedź, to ja jestem świętym błogosławionym. Użyłeś skrótu myślowego, a ja nie czytam Ci w myślach i nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "dodac do skrotu parametr -profile".

przeczytaj dokładnie co jest napisane w pomocy programu którego próbujesz używać a potem możesz zadawać pytania //zhvir
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 10:44:30 am wysłana przez zhvir »

Offline wisniowy

Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2011, 21:55:01 pm »
Na swoim PC mam dwa profile w WTW. Czy jest taka możliwość, aby komunikator automatycznie ładował wybrany przez nas profil, czy póki co nadal najpierw musi ukazać się nam okno wyboru? 

Administrator Comment a poradniki to już przejrzane?
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2011, 16:46:07 pm wysłana przez zhvir »
:>

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 29, 2011, 06:20:37 am »

Offline PiB

  • Narybek
  • *
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 17, 2012, 23:01:36 pm »
Cóż, pomimo że w tym wątku nie pisano 180 dni, to jednak tutaj piszę zakładając, że to najlepsze miejsce pytania kogoś, kto w ogóle gubi się trochę w stylu/logice proponowanych przez program. Mam nadzieję, że ktoś odpowie - nie koniecznie od razu w stylu, jaki czasem i tu się zdarzał wobec tego typu pytań: "nie czytałeś w Poradniku"?
Rzecz w tym, że nie do końca wszystko jest jasne. Np. - co do profili. Po dość dokładnym przemedytowaniu tych "wyjaśnień", wzbogaconym doświadczeniami własnymi z instalacji: zaczynam dochodzić do wniosku, że rzecz jest taka:
Program sam w sobie nie domaga się stworzenia profilu użytkownika na jakimś własnym serwerze. Stąd - profile, oznaczają profile na użytek własny użytkownika i nie muszą się pokrywać ani z nazwą jakiegoś profilu na serwerze programu ani z profilem w którejkolwiek sieci komunikatorów.
Powyższa obserwacja jest spójna ze stwierdzeniem "na jednym koncie systemu" można stworzyć parę profilów. Ale - skąd zaczynający użytkownik ma wiedzieć, że na pewno chodzi o konto systemu Windows (i dlatego jest niezalecane, by paru użytkowników używało WTW na jednym koncie) - a nie jakieś "konto systemu WTW"?
Dalej - z tego więc wynika, że "profile lokalne, globalne, zewnętrzne" są oznaczeniem z punktu widzenia systemu danego komputera, dokładniej, instalacji windows, dostępne dla jednego użytkownika Windows (konta), dla wszystkich (globalny) - a zewnętrzny, to np pendrive, ale to się ma nijak do jakiegoś profilu na serwerze wtw - a chyba także (nie sprawdzałem) do jakiegoś folderu/katalogu umieszczanego w sieci.
Wszystko pięknie ładnie. Nawet bardzo pięknie - i trochę szkoda ;-) jeżeli tak pięknie: że WTW tylko jest programem rezydującym na komputerze i w żaden sposób nie wymagającym kontaktu z jakimś serwerem WTW. Czy to prawda? Jeżeli tak, to jak napisałem wyżej - "szkoda", bo w takim wypadku jak najbardziej chętnie komunikowałbym się z ludźmi, którzy dostarczają tylko narzędzia dla innych użytkowników a nie wymagają rejestracji u siebie.
No, dobrze, ale jeżeli jest tak pięknie: to dlaczego oprócz statusów poszczególnych sieci pojawia się "nadrzędny" status WTW? Komu wysyłam informację, jeżeli np. chcę zostać niewidoczny dla gg, skype czy innych? Czy mylne jest moje wrażenie, że gg jest uprzywilejowane - bo najbardziej połączone ze zmianą statusu wtw? Co jeżeli "wyłączę się" ze skype, gg czy innych i dam zmienę statusu potem na poziomie WTW? Mając jeszcze parę metakontaktów nie związanych z tymi komunikatorami, co program będzie usiłował zrobić? No i po tych obserwacjach - zacząłem się zastanawiać, czy jednak dobrze się domyśliłem, jak rozumieć te podane w poradnikach "wyjaśnienia profil globalny, lokalny, zewnętrzny". Przy okazji więc - może i uzmysłowiłem, dlaczego niektórzy zadają pytania rozsierdzające "wtajemniczonych" (co też rozumiem, bo od ich strony na pewno może "wkurzać", że ktoś znowu pyta o coś, co się wydaje już wielokroć przedstawione). No i - mam nadzieję, że ktoś też zweryfikuje te moje domysły na użytek nas "mniej kumatych".

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 18, 2012, 00:15:13 am »
cieżki orzech do zgryzienia, ale postaram się krótko...
Cytuj
ale to się ma nijak do jakiegoś profilu na serwerze wtw - a chyba także (nie sprawdzałem) do jakiegoś folderu/katalogu umieszczanego w sieci
Nie ma czegoś takiego... AQQ i GG zmuszają Cię do posiadania ich kont, a tu nie mamy do czynienia z komunikatorem sieci, ale multikomunikatorem pozwalającym na korzystanie z istniejących (obcych) sieci. Isnieje serwer WTW.im w standardzie XMPP i możesz sobie założyć tam konto, ale równie dobrze możesz korzystać z XMPP gmaila, jid.pl czy innych.
Cytuj
jak rozumieć te podane w poradnikach "wyjaśnienia profil globalny, lokalny, zewnętrzny"
Chodzi tu tylko o katalog z plikami profilu, czyli zainstalowane wtyczki, style, dźwięki, emoty itd. I tak mamy: profile globalne - rezydują tam gdzie aplikacja, czyli jeśli zainstalowaliśmy WTF z domyślnymi ustawieniami to będą w: \Program Files\K2T\WTW\Profiles\
, profile lokalne - rezydują w folderze domowym użytkownika, w Win 7 będzie to \Users\<nazwa-szkodnika>\AppData\Roaming\.wtw\profiles\ (czyli te które widzi tylko zalogowany użytkownik) oraz profile zewnętrzne - rezydują sobie na dowolnie wybranym dysku, w folderze \wtw-profiles. Polecam: http://wiki.wtw.im/wiki/WTW_-_Profil
Cytuj
to dlaczego oprócz statusów poszczególnych sieci pojawia się "nadrzędny" status WTW?
A żebyś nie musiał w 10 kont (jeżeli tyle masz, np. 2xgg, 2xtlen, 4xXmpp, 1xSkype, 1xIRC) klikać dziesięciokrotnie zmian statusu! Nie ma czegoś takiego jak nadrzędny... nazwałbym go raczej globalnym i taką nazwę ponoć nosi. Możesz zmieniać poszczególne stany, a możesz wszystkie na raz i dostosują się do globalnego o ile w opcjach nie pogrzebiesz przy "mapowanie stanów".
Cytuj
Czy mylne jest moje wrażenie, że gg jest uprzywilejowane
Absolutnie tak. GG zachowuje się dokładnie tak jak inne protokoły podłączone do WTW. Ale jeżeli chcesz by pewne zmiany stanu globalnego nie dotyczyły któregoś z protokołów lub by np. zmiana globalnego stanu na "niewidoczny" owocowała ustawieniem "dostępny" dla facebooka i tylko niego polecam zapoznanie się z opcją "mapowania stanów".
 

Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 18, 2012, 05:53:40 am »
@Refresh dzięki za lekturę również bardzo mi się przydała :)

Offline zhvir

Odp: Nowy profil
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 18, 2012, 05:58:04 am »
@PiB: widać że lubisz dużo pisać, więc myślę że lubisz też dużo czytać... jeżeli nie natrafiłeś jeszcze w poradnikach na kompleksowy opis/recenzję komunikatora portalu fixitpc.pl to zapraszam do zapoznania się. Lektura wyjaśni wiele spraw


http://www.fixitpc.pl/topic/65-darmowe-komunikatory-internetowe/page__st__20__p__386#entry386
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...