Autor Wątek: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW  (Przeczytany 60016 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sober

Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« dnia: Lutego 13, 2010, 14:47:13 pm »
Myślę, że już wiadomo, o co chodzi. Otóż pokażę Wam krok po kroku, jak zmienić nieco wygląd naszego ulubionego komunikatora.

Możliwe do przeprowadzenia zmiany pokażę na przykładzie mojego WTW. Efekt finalny powinien wyglądać mniej więcej tak:


Zaczynamy.

1. Musimy się dowiedzieć, gdzie znajduje się nasz katalog profilu. W tym celu klikamy w oknie głównym polecenie "WTW" a następnie "Otwórz lokalizację profilu", tak jak to widać na screenie poniżej:


2. Kiedy już dostaniemy się do katalogu profilu, tworzymy w nim nowy folder o nazwie userTheme, tam będziemy instalować style czata, listy kontaktów i ikony.

3. W tym momencie potrzebujemy już tylko zdobyć odpowiednie pliki. W moim przypadku są to:

  • ikony a0xa przetransportowane do WTW przez bziura - [pobierz]

  • tło listy kontaktów PixelPerfect autorstwa zhvira - [pobierz]

  • styl czata Avonlea Light także autorstwa zhvira (nieco przeze mnie zmieniony) - [pobierz] (wersja moja nieco zmodyfikowana --> [tutaj])

Wszystkie te pliki należy wypakować do katalogu userTheme w katalogu profilu, po czym zrestartować WTW. Katalog userTheme powinien mieć identyczną konstrukcję jak katalog Theme, znajdujący się w K2T/WTW/Components. Należy pamiętać, że w przypadku braku jakichś plików w userTheme, brakujące elementy opisujące wygląd WTW będą ładowane właśnie z katalogu Theme.

4. W tym przypadku akurat w oknie głównym zostały ukryte takie elementy, jak menu i scrollbar.

Ukrywanie menu należy włączyć w opcjach. W tym celu należy wejść w ustawienia programu (Ctrl+O), następnie wybrać Interface po lewej, potem odszukać pole menu główne zawsze widoczne (wymaga restartu) i odznaczyć, jeśli było zaznaczone.


Aby wyłączyć scrollbar, należy skorzystać z konsoli, uruchamiamy ją skrótem Ctrl+K, następnie na dole wpisujemy:

set int UI/HideMainWindowScroll - 1

I klikamy na execute.

Włączone jest natomiast pokazywanie opisów i awatarów na liście. Te ustawienia można zmienić klikając w polecenie Lista Kontaktów & UI


Lista kontaktów włączona jest u mnie w formie listy, włączenie tego trybu jest banalne: mając aktywne okno główne wciskamy lewy alt w celu wysunięcia głównego menu, następnie klikamy w polecenie Widok i wybieramy opcję Lista.


I to wszystko. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2010, 08:07:21 am wysłana przez zhvir »



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2010, 21:52:44 pm »
Dobry poradnik sober, czy mogę Ciebie prosić o Twoją ikonkę iconTabClose? Byłbym wdzięczny! :)
________________________________________________________________________________

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2010, 12:22:56 pm »
Proszę bardzo. :)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline wisniowy

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2010, 18:28:25 pm »
Jak zrobiłeś, że przy tytule okna głównego masz ikonkę?
:>

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2010, 09:36:27 am »
Opcje --> Interface --> Nie pokazuj okna na pasku zadań <-- to należy odznaczyć, i wówczas ikonka powinna widnieć w oknie głównym. ;)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2010, 18:24:36 pm »
Hm, a mi sie niestety niechce pojawic ta ikonka ;/

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2010, 18:34:53 pm »
To dziwne, bo ona jest w standardzie a plik za nią odpowiedzialny nazywa się logoIcon16.png



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2010, 18:44:27 pm »
Ikona nigdzie nie zaginela (nie miala prawa skoro jest autoupdate, a style trzymane w folderze profilu) . Eh nie wiem czemu nie dziala, jakos mi to zycia nie zniszczy ale jednak dziwne ; d

Offline zhvir

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 09, 2010, 20:04:04 pm »
jak zrzucisz screena to powiemy ci więcej
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 09, 2010, 22:06:37 pm »
Może nie zrobił tego?



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 10, 2010, 10:59:51 am »
Dołaczam dwa screeny ;p

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 30, 2010, 19:16:32 pm »
Nie wiem czemu ale nie działa mi komenda na usunięcie scrollbara - jest ona poprawnie zapisana? Albo się coś zmieniło?

Po wpisaniu komendy którą podałeś wyskakuje mi na konsoli info 'set' require three arguments

Offline hex

  • Narybek
  • *
  • dżu
Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 30, 2010, 19:49:41 pm »
Spróbuj bez myślnika. set int UI/HideMainWindowScroll 1

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 30, 2010, 20:52:27 pm »
Zadziałało :)
Dzięki za odpowiedź ;)

Offline Dimension

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 04, 2010, 15:42:40 pm »
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2010, 08:26:14 am wysłana przez Dimension »

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 04, 2010, 16:51:48 pm »
I to tak będzie, że jak sobie przesunę okno czata, to tło się też przesunie, czy wówczas jednak okno czatu winno zostać w jednym i tym samym miejscu?



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline zhvir

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 04, 2010, 17:02:16 pm »
stary trick z konnekta ;)
tło się przesunie
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sober

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2010, 17:05:58 pm »
Fajna sprawa. :) Dzięki Dime za podzielenie się tym trikiem, i Tobie Zhvirku za odpowiedź. ;) Se to wykorzystam, jak zdobędę kompa do swojej nowej kwatery. :P



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Dimension

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2010, 19:02:55 pm »
Nie za ma co :)
Tak, tło powinno się odświeżać. Swojego czasu Spass miał styl s.Transp 1.0 dla Tlenu, który to wykorzystywał - działa też na IE6. Jeśli tło się jakoś nie odświeży, to wystarczy pomachać kursorem nad oknem, czy też wyczyścić okienko rozmowy. U mnie na IE8 działa bez problemu niemalże odkąd zacząłem WTW używać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2010, 19:15:14 pm wysłana przez Dimension »

Offline zhvir

Re: Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 04, 2010, 19:15:16 pm »
nadmienię tylko że Spass jako stary użytkownik konnekta wykorzystał w stylach tlenowych kod zmajstrowany przez riddle'a http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9469&hl=expression

Cytuj
Mówiąc ?przesuwał? niestety nie mam na myśli niczego superszybkiego i nieodróżnialnego od prawdziej przezroczystości? najpierw należy aktywować okienko klikając w rozmowę, a potem po każdym przesunięciu należy wykonać w oknie akcję - można coś napisać, machnąć kursorem nad rozmową, albo poczekać na pojawienie się statusu. ;-)
mój wkład w obejście kazdorazowego aktywowania okienka (aby tło się przesuwało) polega na wstawieniu gdziekolwiek w widocznym obszarze animowanego gifa (najlepiej całkowicie przezroczystego)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...