Autor Wątek: Jak zainstalować emotikony w WTW?  (Przeczytany 54067 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Jak zainstalować emotikony w WTW?
« dnia: Marca 03, 2010, 20:16:02 pm »
Jedni ich nie lubią, inni nie wyobrażają sobie bez nich komunikatora. Twórca WTW należy do tej pierwszej grupy, więc bez wtyczki się nie obejdzie. Na szczęście adrian_007 popełnił jakiś czas temu wtykę Emots.

Najnowszą wersję wtyczki znajdziemy na stronie autora. Plik jest w formacie wtwExtension i zawiera wersje na obie architektury (x86 i x64). Instalujemy ją za pomocą menu WTW -> Rozszerzenia. Instalator powiadomi nas, że wtyczka będzie aktywna po ponownym uruchomieniu programu (co oczywiście czynimy).

W katalogu profilu wtyczka przy pierwszym uruchomieniu automatycznie stworzy folder Emoticons, do którego będziemy wrzucać pobrane zestawy. Aby dostać się do swojego profilu wchodzimy w menu WTW -> Otwórz lokalizację profilu, natomiast aby szybko dostać się do folderu z emotikonami w opcjach wtyczki należy kliknąć przycisk "Otwórz katalog zestawów".




Teraz pozostaje tylko wybrać w opcjach wtyczki odpowiedni zestaw dostępny na forum w odpowiednim dziale i cieszyć się z emotek ;)




----

Podziękowania dla luksa, któremu zawdzięczamy ten poradnik.
Tę i inne ciekawe porady dotykające tematu metamorfozy wtw znajdziesz na blogu użytkownika

UWAGA! Zawsze aktualną instrukcję instalacji wtyczek znajdziecie też na stronie autora wtyczki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2014, 22:09:28 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wojtas40

  • Narybek
  • *
Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2015, 08:29:41 am »
Co zrobić w sytuacji gdy mam dwa różne zestawy ikonek (do różnych protokołów) i chcę je używać jednocześnie?

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 26, 2015, 08:50:09 am »
Musisz przygotować jeden wspólny plik xml z jednymi i drugimi emotikonami. Inaczej nie da się niezależnie używać dwóch paczek. Dodatkowo jeśli regex się pokrywa to może być problem z wyświetlaniem. Podejrzewam, że wyświetli się pierwszy emot z listy z danym regexem.

Offline stefan

  • Narybek
  • *
Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2016, 13:25:56 pm »
Czy mógłbym prosić o rozwinięcie punktu "Teraz pozostaje tylko wybrać w opcjach wtyczki odpowiedni zestaw dostępny na forum w odpowiednim dziale"? Gdzie są te opcje wtyczki? Próbowałem po prostu wrzucić do folderu Emoticons zawartość rar'a z emotami pobranego z forum ale to nie działa :-\

Offline robin

  • Narybek
  • *
Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 14, 2017, 16:58:59 pm »
Nieco wyjaśnię, bo poradnik nie jest do końca precyzyjny.   
Moja wersja wtyczki Emots 0.   7.   5.   0.    Aby włączyć zestaw emotikon należy plik xml zawierający listę emotikon oraz folder z ikonami zestawu umieścić bezpośrednio w folderze Emoticons.    (tak jak jest an screenie w tym wątku).    Wtedy w menu WTW - Narzędzia -> Opcje -> Wtyczki -> Emotikony w zakładce "aktualne zestawy" można wybrać odpowiedni plik xml i dopiero to aktywuje zestaw emotikon, przynajmniej u mnie tak było.   Przeglądanie katalogu z poziomu wtyczki nic mi nie daje poza podglądem folderu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2017, 17:11:24 pm wysłana przez robin »