K2T.eu :: Forum

WTW => Pomoc => Poradniki => Wątek zaczęty przez: zhvir w Marca 03, 2010, 20:16:02 pm

Tytuł: Jak zainstalować emotikony w WTW?
Wiadomość wysłana przez: zhvir w Marca 03, 2010, 20:16:02 pm
Jedni ich nie lubią, inni nie wyobrażają sobie bez nich komunikatora. Twórca WTW należy do tej pierwszej grupy, więc bez wtyczki się nie obejdzie. Na szczęście adrian_007 (http://forum.k2t.eu/profile/?u=79) popełnił jakiś czas temu wtykę Emots (http://wtw.adrian-007.eu/index.php?r=projects/view&id=3).

Najnowszą wersję wtyczki znajdziemy na stronie autora (http://wtw.adrian-007.eu/). Plik jest w formacie wtwExtension i zawiera wersje na obie architektury (x86 i x64). Instalujemy ją za pomocą menu WTW -> Rozszerzenia. Instalator powiadomi nas, że wtyczka będzie aktywna po ponownym uruchomieniu programu (co oczywiście czynimy).

W katalogu profilu wtyczka przy pierwszym uruchomieniu automatycznie stworzy folder Emoticons, do którego będziemy wrzucać pobrane zestawy. Aby dostać się do swojego profilu wchodzimy w menu WTW -> Otwórz lokalizację profilu, natomiast aby szybko dostać się do folderu z emotikonami w opcjach wtyczki należy kliknąć przycisk "Otwórz katalog zestawów".

(http://images37.fotosik.pl/331/3afba0506106e84d.png) (http://www.fotosik.pl)


Teraz pozostaje tylko wybrać w opcjach wtyczki odpowiedni zestaw dostępny na forum w odpowiednim dziale (http://forum.k2t.eu/emotikony/) i cieszyć się z emotek ;)


(http://wtwblog.files.wordpress.com/2009/12/eee.png)

----

Podziękowania dla luksa, któremu zawdzięczamy ten poradnik.
Tę i inne ciekawe porady dotykające tematu metamorfozy wtw znajdziesz na blogu użytkownika (http://wtwblog.jogger.pl/)

UWAGA! Zawsze aktualną instrukcję instalacji wtyczek (http://wtw.adrian-007.eu/pages/emots/instalacja.php) znajdziecie też na stronie autora wtyczki.
Tytuł: Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
Wiadomość wysłana przez: wojtas40 w Listopada 26, 2015, 08:29:41 am
Co zrobić w sytuacji gdy mam dwa różne zestawy ikonek (do różnych protokołów) i chcę je używać jednocześnie?
Tytuł: Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
Wiadomość wysłana przez: inzaghi89 w Listopada 26, 2015, 08:50:09 am
Musisz przygotować jeden wspólny plik xml z jednymi i drugimi emotikonami. Inaczej nie da się niezależnie używać dwóch paczek. Dodatkowo jeśli regex się pokrywa to może być problem z wyświetlaniem. Podejrzewam, że wyświetli się pierwszy emot z listy z danym regexem.
Tytuł: Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
Wiadomość wysłana przez: stefan w Maja 18, 2016, 13:25:56 pm
Czy mógłbym prosić o rozwinięcie punktu "Teraz pozostaje tylko wybrać w opcjach wtyczki odpowiedni zestaw dostępny na forum w odpowiednim dziale"? Gdzie są te opcje wtyczki? Próbowałem po prostu wrzucić do folderu Emoticons zawartość rar'a z emotami pobranego z forum ale to nie działa :-\
Tytuł: Odp: Jak zainstalować emotikony w WTW?
Wiadomość wysłana przez: robin w Listopada 14, 2017, 16:58:59 pm
Nieco wyjaśnię, bo poradnik nie jest do końca precyzyjny.   
Moja wersja wtyczki Emots 0.   7.   5.   0.    Aby włączyć zestaw emotikon należy plik xml zawierający listę emotikon oraz folder z ikonami zestawu umieścić bezpośrednio w folderze Emoticons.    (tak jak jest an screenie w tym wątku).    Wtedy w menu WTW - Narzędzia -> Opcje -> Wtyczki -> Emotikony w zakładce "aktualne zestawy" można wybrać odpowiedni plik xml i dopiero to aktywuje zestaw emotikon, przynajmniej u mnie tak było.   Przeglądanie katalogu z poziomu wtyczki nic mi nie daje poza podglądem folderu.