Autor Wątek: Jak tworzyć metakontakty.  (Przeczytany 36772 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sober

Jak tworzyć metakontakty.
« dnia: Września 03, 2009, 21:42:03 pm »
Sprawa ta może wydawać się dość skomplikowana, sądzę jednak, że po zapoznaniu się z moim megawypasionym poradnikiem stanie się to dla Was proste, jak przysłowiowa bułka z masłem (czy jakoś tak).

Do rzeczy!

1. Włączamy sobie WTW. Interesuje nas oczywiście okno główne, a w nim polecenie o wdzięcznej nazwie WTF (pierwsze od lewej u samej góry). Wygląda to tak:



2. Klikamy sobie w to WTF (jak to widać na obrazku) i wybieramy polecenie dodaj kontakt, po czym pojawia nam się takie oto okienko z rozwijaną listą.



3. Z tej listy wybieramy pozycję metakontakty. Gdy już i to uczynimy, pojawia się następne okno, które wygląda tak:



Jak widać na obrazku, w odpowiednie miejsca wpisujemy nazwę kontaktu i nazwę grupy (możemy także wybrać grupę już istniejącą).

4. W polu przypisane kontakty klikamy PPM i wybieramy polecenie dodaj kontakt, co skutkuje pojawieniem się dodatkowego okna zawierającego listę kontaktów.



5. Na liście znajdujemy żądany kontakt (tudzież kontakty, bo można zaznaczyć ich kilka przytrzymując klawisz ctrl) i klikamy OK. Kontakty możemy także dodawać metodą drag&drop bezpośrednio z listy kontaktów. Gdy już dodamy wszystkie interesujące nas osoby, nasze okno powinno wyglądać tak:



6. Pozostaje nam teraz nic innego, jak kliknąć przycisk dodaj i cieszyć się z nowego metakontaktu na liście. :)

Jakieś uwagi? Coś jest niejasne? Proszę pisać, się poprawi. :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 12:28:24 pm wysłana przez sober »



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline amras

  • Narybek
  • *
Re: Jak tworzyć metakontakty w WTW
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2009, 22:06:51 pm »
Który kontakt - ten dodany jako pierwszy czy ten dodany jako ostatni - będzie miał najwyższy priorytet domyślnie?
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 22:26:43 pm wysłana przez sober »

Offline sober

Re: Jak tworzyć metakontakty w WTW
« Odpowiedź #2 dnia: Września 03, 2009, 22:22:57 pm »
Pod prawoklikiem można sobie ustawić domyślny kontakt.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 22:26:53 pm wysłana przez sober »



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Jak tworzyć metakontakty w WTW
« Odpowiedź #3 dnia: Września 03, 2009, 22:33:52 pm »
@amras:
Kolejność dodawania kontaktów nie ma wpływu na ich priorytety. Zainteresuj się tym tematem.
Regards,
alberht
WTW evangelist

jerzyl

  • Gość
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2009, 20:48:59 pm »
Witam
Zapakowałem właśnie WTF i usiłuję się przestawić (pidgin i miranda).
Jak zrobiłem metakontakt to teraz mam go w czterech pozycjach zamiast w jednej  ? Tak ma być??
Nie powinny oba się scalić ?

Offline zhvir

Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2009, 21:07:07 pm »
Jak zrobiłem metakontakt to teraz mam go w czterech pozycjach zamiast w jednej  ? Tak ma być??
wyjasnienie obrazkowe albo trochę dokładniejszy opis byłby bardzo pomocny

btw. ^sober poprawiłbyś poradnik w związku z możliwością zaznacznia więcej niż jednego kontaktu przy dodawaniu do meta ^^
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sober

Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 09, 2009, 00:38:14 am »
Spoko, jutro naniosę zmiany. Trzeba jeszcze dodać informację, że można przenosić kontakty z listy kontaktów do pola metakontaktów w oknie tworzenia tychże metodą drag & drop.

Kurde blaszka, zapomniałem, że miałem zaktualizować i zrobiłem to dopiero teraz. No ale lepiej późno niż wcale. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 12:29:44 pm wysłana przez sober »



Ignoruję posty napisane byle jak!

Armorek

  • Gość
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:28:43 am »
Do czego są metakontakty ? Nie widzę sensu w ich używaniu, jak dodam parę kontaktów pisząc coś napisze do wszystkich a jak nagle chce rozmawiać z każdym z osobna, to co mam usuwać ? Jak byście mogli, poproszę sensowne przykłady zastosowania.

Offline gibi

  • Młodzież
  • **
  • Ghost of navigator
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:32:07 am »
przykład zastosowania to: jedna osoba - kilka protokołów (ewentualnie kilka adresów, nr) masz znajomego który ma 3 numery gg 2 tlen i 3 xmpp to wrzucasz do jednego metakontaktu i nie zawala Ci połowy listy do tego łatwiej go odnaleźć :)

Offline zhvir

Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 11, 2010, 12:00:22 pm »
jak nie rozumiemy idei metakontaktów to nie używajmy
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Armorek

  • Gość
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:02:15 pm »
gibi no do licha to dobrze myślałem ! teraz mnie upewniłeś i po kilku testach na swoich kontaktach jestem pewien, jednak zmyliło mnie okno rozmowy bo jak dodawałem np 2 różne kontakty to nie byłem pewien czy do obu lecą te same wiadomości :D
Po testach już wiem że to taki powiedzmy "błąd" bo miło by było wpłynąć na to czy dla każdego okno miałoby zapisywać się osobno jak przy zwykłej rozmowie ! Ale i tak jest ok.

zhvir powiedział co wiedział
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 14:15:28 pm wysłana przez zhvir »

Offline gibi

  • Młodzież
  • **
  • Ghost of navigator
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:01:39 pm »
teraz nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, metakontakt to nie coś na wzór konferencji czyli jak dodasz 2 numery/adresy to wiadomość nie dojdzie do obu, wiadomość leci do tego wybranego czy tam domyślnego kontaktu

Offline zhvir

Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:16:23 pm »
@armorek: oczywiście rozumiem że nie mając wcześniej do czynienia z multikomunikatorami, możesz być w tej kwestii zagubiony, ale nie mogę uwierzyć że nie wiesz do czego został stworzony internet
zanim zadałeś pytanie czym jest metakontakt (btw. ciężko mi się zgodzić z powiedzeniem, że nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi) mogłeś zadać sobie choć trochę trudu i sprawdzić co powie na ten temat google lub chociażby wikipedia -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Metakontakt

a tak przy okazji ten wątek nie jest do zadawania pytań czym jest metakontakt tylko jak tytuł wskazuje jest to poradnik jak się je tworzy i to pytanie powinieneś zadać w innym miejscu forum
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Armorek

  • Gość
Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:48:30 pm »
zhvir ale przy okazji przy jakimkolwiek poradniku w dobrym tonie jest np. podlinkowanie do objaśnienia lub objaśnienie w treści i teraz nie jednemu czytającemu to pewnie coś rozjaśni. Chyba to rozumiesz i nie muszę wyjaśniać dla czego. Moim pierwszym multikomunikatorem był Konnekt, przez chwilę też Miranda a teraz WTW.

gibi nie, ja po prostu źle odebrałem to że okno się nie czyściło zmieniając np. numer metakontaktu na inny, jakoś tak nieopacznie tak to odebrałem jak taką "konferencję", chociaż tak nie jest. Stąd pojawiło się moje pytanie o sens...

Ogólnie sprawa zamknięta, już wszystko jasne.

Offline zhvir

Re: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:01:23 pm »
no to sprawa jest jasna
w Konnekcie metakontakty były nie do używania, w mirandzie było lepiej ale również imho rozwiązanie do d***, więc jest Ci wybaczone, że nie wiedziałeś czym są metakontakty
btw wtw jest pierwszym komunikatorem w którym metakontakty są stworzone z pomysłem i właśnie dlatego mówie stanowcze NIE wszelkim pomysłom poprawiaczy metakontaktów :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Odp: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 01, 2010, 14:15:18 pm »
wątek dość stary, może istnieje już jakiś szybszy sposób żeby poscalać te same kontakty z gg, facebooka i gtalka w metakontakty niż ten wyżej opisany? bo uczynić to dla blisko stu kontaktów skutecznie zniechęca przed używaniem metakontaktów

Offline galandilias

  • Narybek
  • *
Odp: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 28, 2011, 09:57:18 am »
http://bugtraq.wtw.im/view.php?id=904 <- tu niby zostala zrobiona akcja kontekstowa do laczenia - tylko za nic nie moge jej znalezc :) a juz sie zreleasowala - mam najnowasza betke u siebie :)


Offline zhvir

Odp: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 28, 2011, 10:40:17 am »
chyba nie zrealasowało się... raczej potrzebujesz ostatniej ntly
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline aqvario

  • Narybek
  • *
Odp: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 29, 2012, 18:41:20 pm »
To ja odświeżę temat. Też nie wiedziałem czym są metakontakty, bo ich nie używałem, ale zadałem pytanie googlowi i wyrzuciło mi ten temat, a nie wiki, no ale nwm.
Ja sobie eksperymentowałem i zaznaczyłem dwa kontakty na liście i wybrałem z menu podręcznego opcję "Połącz w metakontakt". I pomyliłem się. I teraz za nic w świecie nie mogę usunąć metakontaktu i zmienić te dwa kontakty w normalne. Po prostu nie ma opcji - one way, jak to się mówi. Pomoże ktoś? Jak rozdzielić bez usuwania?

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: Jak tworzyć metakontakty.
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 29, 2012, 19:17:23 pm »
po prostu usuń ten metakontakt ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby