Autor Wątek: Zmiana statusu po uzyskaniu dostępu do sieci  (Przeczytany 1343 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cetus

  • Narybek
  • *
Zmiana statusu po uzyskaniu dostępu do sieci
« dnia: Września 23, 2015, 18:40:03 pm »
Witam.

Mam taką sytuację, że komputer szybciej uruchamia wtw niż nawiąże połączenie z wi-fi i dalej z Internetem.  W związku z tym po uruchomieniu komunikator pozostaje cały czas ze statusem "niedostępny".  Czy można zrobić tak aby:
1.  Opóźnić uruchomienie komunikatora lub
2.  Komunikator sprawdzał, że nawiązano połączenie z siecią, logował się i przestawiał status na "dostępny" automatycznie.

Teraz radzą sobie tak, że muszę ten status przestwawić ręcznie.

Offline WojtekJ

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana statusu po uzyskaniu dostępu do sieci
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 12, 2015, 21:35:27 pm »
Stwórz plik WTW.js , w jego treści wpisując trzy linijki:

oShell = WScript.CreateObject( "WScript.Shell" );
WScript.Sleep( 10000 );
oShell.Run( '"D:\\- MAGAZYN -\\- Pliki robocze programów -\\WTW\\wtw.exe"' );


U mnie WTW rezyduje w katalogu D:\- MAGAZYN -\- Pliki robocze programów -\WTW\
ale podaną wyżej ścieżkę (w 3-ciej linijce "treści") musisz podmienić na własną ...

Sam plik WTW.js (lub skrót do niego) wrzuć do katalogu Autostart.
W nowszych Windowsach jego lokalizacja to:
%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\

Dzięki temu WTW zostanie uruchomione z 10-sekundowym opóźnieniem.
Jeśli potrzebujesz większego opóźnienia, 10000 milisekund w drugiej linijce zmień np. na 15000 milisekund.

Rozwiąże to Twój problem, ale sam jestem ciekaw czy Autor programu mógłby dodać opcję okresowej próby zalogowania się do sieci.
Niestety w przypadku GG mam od dłuższego czasu podobny problem - jeśli w odpowiednim momencie nie zalogujemy się do sieci GG (bo np. nie mamy dostępu do Internetu), jedynie manualna zmiana statusu da efekt.
Dla mnie to mocno problematyczne, a podejrzewam, że odpowiednie ustawienia programu lub wtyczka załatwiłyby sprawę?