Autor Wątek: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(  (Przeczytany 1849 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rimanov

  • Narybek
  • *
WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« dnia: Czerwca 29, 2015, 09:57:12 am »
Witam
Jestem tutaj nowy, szukałem podobnego wątku, ale nie znalazłem do tej pory.
Mam problem z tym, że WTW usuwa za każdym razem rozmowy, gdy wychodzę z programu.  Kiedy program uruchomię ponownie, brak jest historii rozmowy.  Czy da się coś z tym zrobić? Żeby WTW zapamiętywał i zostawiał w okienku poprzednią rozmowę? Bo później jest tak, że coś napisałem, ale nie pamiętam co, i nie mogę już po ponownym uruchomieniu WTW przewinąć rozmowy, żeby to odszukać :(

Odp: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2015, 10:13:15 am »
Historia jest, ale w archiwum :P O wczytywaniu jej do okna rozmowy było np. TU - KLIK ;)

Offline rimanov

  • Narybek
  • *
Odp: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2015, 11:49:56 am »
Rzeczywiście, jest coś takiego, dzięki :) Już wiem, czemu nie znalazłem na forum.  .  .  pierwszy raz po prostu spotykam się z czymś takim, jak wybór wczytywania wiadomości :) A jeśli chciałbym wyszukać coś sprzed bardzo wielu dni? Czy wtedy muszę tak samo zrobić? Czyli np.   sprzed 100 dni, to muszę ustawić wczytanie wiadomości sprzed 100 dni (nie znając liczby wiadomości)?

Odp: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2015, 12:37:11 pm »
Z tego, co się orientuję, to działa w drugą stronę - to wybiera ostatnie X wiadomości, jeśli w ostatnich N dniach tyle ich było, jeśli nie - zostanie wczytane odpowiednio mniej ;) I to nawet jest logiczne. Takie coś, o czym mówisz, możesz sobie bez problemu wykonać w archiwum.

Offline homie

  • Narybek
  • *
Odp: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 29, 2015, 13:15:49 pm »
Pamiętaj jednak, że załadowanie absurdalnie dużej liczby wiadomości do okna rozmowy spowoduje zwiększenie zużycia pamięci przez WTW i w skrajnych przypadkach spowolnienie działania aplikacji (zwłaszcza przy aktywnym danym oknie rozmowy).  Sugeruję Ci przekonanie się do szukania starszych wypowiedzi w archiwum zamiast scrollować okno rozmowy.  Po pierwsze w archiwum masz podział na rozmowy, czyli jeśli wiesz, że o czymś rozmawiałeś co najmniej tydzień temu, to nie będziesz musiał tracić czasu na scrollowanie 1000 wypowiedzi z wczoraj.  Po prostu wybierzesz rozmowę sprzed tygodnia.  Po drugie masz wyszukiwanie, czyli w większości przypadków nie musisz w ogóle przeglądać czegoś, a możesz wyszukać po słowach kluczowych (co prawda okno rozmowy też ma wyszukiwanie. . .  : P).

Jeśli koniecznie chcesz wczytywać te wiadomości do okna rozmowy, to jak Kcurek pisał masz taką możliwość, ale nie radzę posuwać się do takiego ekstremum jak ładowanie wszystkich wiadomości do okna. . .  : P

Offline rimanov

  • Narybek
  • *
Odp: WTW usuwa rozmowy po wyjściu z programu :(
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2015, 13:52:29 pm »
Świetnie :D Przydatne informacje.  Dzięki za pomoc :) Problem rozwiązany :)