Autor Wątek: Tworzenie paczki emotikon - problem z wyrażeniem regularnym  (Przeczytany 1317 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek.M

  • Narybek
  • *
Tworzenie paczki emotikon - problem z wyrażeniem regularnym
« dnia: Sierpnia 13, 2015, 17:00:44 pm »
Witam serdecznie w moim pierwszym poście.   

Jestem w trakcie tworzenia nowej paczki emotikon pod siebie, lecz niestety napotkałem pewien problem który wydaje mi się nie do przeskoczenia.   Mianowicie chodzi o przypisanie emotikony wywoływanej za pomocą klawiszy "3:)" - chodzi konkretnie o emotikonę z Facebooka.   

Mam z nią problem, ponieważ wcześniej przypisane znaki ":)" do ikonki Smiley sprawiają iż zamiast otrzymać pełnowartościową ikonkę uzyskuję w rezultacie cyfrę 3 i emotikonę Smiley, lub w najlepszym wypadku po wpisaniu cyfry 3 i dwukropka ikonka 3:) już się wyświetla.   

Smiley realizuję w banalny sposób czyli: :\) , zaś jeżeli chodzi o tą 3:) to już nie mam pomysłów.   Dawno temu się tego uczyłem, a od czytania dokumentacji i notatek już głowa mi pęka.   Chciałbym, o ile to możliwe bo już nie wiem, aby móc napisać wyrażenia w taki sposób, aby nie dziedziczyły po sobie wcześniej zapisanych cech. 

Z góry dziękuję, Pozdrawiam.   

Offline homie

  • Narybek
  • *
Odp: Tworzenie paczki emotikon - problem z wyrażeniem regularnym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 13, 2015, 19:33:29 pm »
Najprościej umieścić opis emotki "3:)" wcześniej jak ":)" w pliku xml.

Btw, szukałeś czy ktoś już tego za Ciebie nie zrobił? Np. : hxxp: forum. k2t. eu/emotikony/emoty-z-fb/


Offline Przemek.M

  • Narybek
  • *
Odp: Tworzenie paczki emotikon - problem z wyrażeniem regularnym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2015, 21:30:47 pm »
O dziękuję, tak zrobię.  Natomiast co do tamtej paczki, to właśnie za jej sprawą zabrałem się za swoją.  Akurat tak wyszło że tamten zestaw nie działa z moim WTW, co ciekawe wgl.  nie jest wykrywany przez wtyczkę.  Po drugie nie posiada kompletu aktualnych ikon na dzień dzisiejszy, no i co najważniejsze nie są kompatybilne z Facebookiem ponieważ autor przypisał je po swojemu patrząc po pliku . xml.